Стільниця на кухню

Який матеріал вибрати?

Сьогодні напевно вже не знайдеться людини, яка не бачила, як виглядають кухонні стільниці з ДСП через кілька років вологою експлуатації: набряклі торці, відклеєними плівка ламінування, поверхня з буграми. Це далеко не повний перелік хвороб такий стільниці. На жаль, відновлення й ремонту така річ вже не придатна. Ще одне завдання: з чого зробити робочу стінку, або як її називають – фартух. Якщо вибір впаде на ламіноване ДСП товщиною більше 3-х сантиметрів, навряд чи Ви захочете на стільки ж зменшити простір кухні виготовивши такого ж кольору плінтус або фартух.

Чи не маловажне при виборі стільниці і фактор її ціни – ми завжди обмежені певним бюджетом. А ще дуже важлива варіативність того матеріалу, з якого ми хочемо зробити головну кухонну площину: наприклад ми хочемо стільницю товщиною 5 см, а не стандартні 2 або 3 сантиметри. Або ж плануємо закрити торець меблів таким же матеріалом, як і сама кухонні поверхню.

У підсумку ми приходимо до списку критеріїв, враховуючи які можна зробити правильний вибір:

1. Вологостійкість – стійкість стільниці до впливу води;

2. Зносостійкість – стійкість поверхні до пошкоджень, подряпин;

3. Термостійкість – здатність матеріалу зберігати свої якості при нагріванні;

4. Варіативність – скільки можливо втілити дизайнерських фантазій в процесі проектування тандему: кухня – стільниця;

5. Вартість стільниці на кухню.

Не поспішаючи розберемося з кожним пунктом, використовуючи наш практичний досвід у виробництві, проектуванні та монтажі стільниць з каменю. Для більшої конкретики будемо розглядати з усього нашого досвіду виключно гранітні плити для кухні, які ми встановлювали.

Вологостійкість – параметр, безпосередньо залежить від коефіцієнта водопоглинання. Чим більше коефіцієнт водопоглинання – тим менше водостійкість Для граніту він дорівнює 0,1 – 0,5%. Використовуючи відкриту інформацію з сайтів виробників ДСП, можна дізнатися, що навіть просочена захисними смолами деревно-стружкові плити поглинає воду в кількості 6-9% своєї маси, а це і є коефіцієнт водопоглинення. Результат постійного потрапляння води на не захищені плівкою стільниці з ДСП буде плачевний. У той же час гранітна стільниця практично не поглинає воду. А в разі обробки спеціальним гідрофобним захисним засобом в поверхневому шарі каменю створюється водонепроникна плівка – вона створює повне протидія забруднюючих речовин. Справедливості заради відзначимо, що гранітні плити в порівнянні з мармуровими взагалі не брудняться, і не бояться ні залишків кави ні слідів вина. Спеціально для можливості провести подібні експерименти ми розмістили зразки кухонних стільниць в наших виставкових салонах.

Зносостійкість – властивість, яке на пряму залежить від поверхневої твердості, яку прийнято визначати за шкалою твердості Мооса. У далекому 1811 році Німецький інженер-мінералог Фрідріх Моос запропонував простий і геніальний спосіб ранжирування матеріалів по твердості. Наприклад: алмаз не можна подряпати ні чим – йому присвоїли 10 балів, а кристали тальку або графіту дряпаються нігтем – вони мають 1 бал за даною шкалою. У цій шкалі граніт займає 7-8 сходинку, до речі, розрізати граніт можна тільки алмазним інструментом. Мармур має 3-5 балів за цією ж шкалою – а, отже, може бути подряпаний гранітом. Сучасні штучні матеріали для кухонних стільниць забезпечуються поверхневими плівками, які значно збільшують твердість матеріалу, який знаходиться під ними. Однак є один не маловажний момент: якщо Вам все-таки вдасться подряпати стільницю з каменю – її можна пере – полірувати, і блиск буде відновлений. А ось що робити з пошкодженою плівкою на робочій поверхні з ДСП – велике питання…

Термостійкість – на наш погляд найважливіша характеристика! Кухня, де стільниця виготовлена ​​з матеріалу, який не боїться гарячих сковорідок і каструль – прослужить довгі роки. Сьогодні інтернет сповнений фотографій затятих слідів від гарячих предметів на кухонних поверхнях. Поверхневі плівки на ДСП – полімери, як правило на поліуретановій основі, сполучні речовини в штучному камені – поліефірні, епоксидні або акрилові смоли, які плавляться. Наш колега недавно провів цікавий експеримент: взимку кинув в піч на дровах обрізки штучного кварциту – через кілька хвилин шматки кварциту загорілися. При цьому, витягнуті з печі і палаючі шматки штучного каменю загасити виявилося дуже складно.

Щодо граніту і його термостійкості: ми отримуємо термооброблену поверхню граніту за допомогою газового різака з температурою полум’я 1200 градусів за Цельсієм. Така температура явно не досяжна в побутових умовах. З цієї причини – можете сміливо ставити гарячі сковорідки на гранітні плити.

Варіативність – товщина цільний (не склеєної) стільниці 5 см, а робоча стінка в тому ж кольорі та товщиною 2 см, і бокова поверхня меблів облицьована тим же матеріалом. Все це компанія GRANEX може зробити для Вас. Ми розпилюємо гранітні блоки, безпосередньо на задану товщину, потім поліруємо, фрезерує фаски, склеюємо мийки з граніту і багато іншого. Складно уявити собі подібні речі з ДСП, або штучного каменю, який імпортується тільки заданої товщини 2 або 3 сантиметри.

Вартість – фактор впливає на остаточний вибір. Не будемо багатослівні – покажемо на прикладі реалізованих нами проектів – тобто, де ми монтували не так робочу поверхню, а й плінтус, можливо фартух з каменю. Договірна ціна, яку ми вказали нижче, обчислюється діленням загальної кошторисної вартості (ціна деталей стільниці, будівельних матеріалів, робіт, доставки) на загальну площу облицювання.

– Кухня, стільниця з Українського жовто-чорного граніту: Skifiya Gold. Проект реалізований влітку 2017 року. Загальна площа облицювання – 8,4м2, договірна ціна – 165 $ / m2. Вартість досить мала за рахунок великої кількості плит товщиною 2 см на робочій стінці.

Стільниця, кухня з чорного базальту Українського родовища. Дата реалізації – весна 2017 року. Загальна площа каменю – 4,95м2, договірна ціна – 240 $ / m2. Тут реалізована конструкція: стільниця – опора з каменю. При цьому деталь опори полірувати з двох сторін, а якби висить в повітрі стільниця з базальту має прихований металевий каркас.

Стільниця з фігурним плінтусом з коричневого Українського граніту: Star of Ukraine. Роботи проведені влітку 2015 року. Загальна площа граніту – 6,3 м2, договірна ціна – 285 $ / m2.

Якщо Вам необхідно більше інформації для прийняття вірного рішення – телефонуйте нам, ми із задоволенням поділимося досвідом