Гранітна бруківка

Бруківка гранітна колота

Найпоширеніший тип бруківки. Ціна колотої бруківки найнижча з усіх видів. Це пов’язано з простотою і низькою собівартістю виробництва. Великі кам’яні брили колятся гідравлічними пресами на більш дрібні, а вже більш дрібним, але безформним брилам, які можна виставляти на верстаті вручну, надають правильну форму по заданих розмірах.

Стандартні розміри бруківки: 10×10×10, 5×5×5, 10×10×5 – кожен камінь має лицьову поверхню 10 на 10 см та товщину – 5 см. Точність розмірів при такому способі виробництва +/- 10 мм. Тобто один камінь гранітного мощення може бути розміром 9×9 см, а інший 11×11 см.

Бруківка гранітна колота
Бруківка гранітна колота

Бруківка гранітна пилено-колота

Сама назва говорить про послідовність виробництва: спочатку пиляються правильні паралелепіпеди, наприклад перетином 10×10 см, а потім їх колють на бруківку товщиною 5 см. Бруківка має більш рівну поверхню в порівнянні з повно-колотої, так як ножі гідравлічного преса більш щільно прилягають до рівно – пиленої поверхні граніту. Бічні краї такої бруківки абсолютно рівні. Точність бічних розмірів: +/- 2 мм. Це дозволяє отримати дуже рівні шви при укладанні.

Більш низька ціна пилено-колотої бруківки досягається за рахунок заміни процесу різання – розколюванням граніту. Спочатку ріжуться пласти товщиною 10 – 20 см, а потім, ці гранітні сляби колються на заданий формат. При такому способі виробництва лицьовою стороною бруківки виявляється пиляна площину, а бічними – колота. Іншими словами верх при укладанні гранітної бруківки виходить більш рівним, а шви – ширшими і менш чіткими.

Гранітна бруківка пилено-колота
Гранітна бруківка пилено-колота
Гранітна бруківка пилено-колота
Гранітна бруківка пилено-колота

Бруківка гранітна пилена

– або ж плити мощення пилені. Так називають широкий клас виробів з каменю для мощення вулиць з пиляною лицьовою поверхнею. Використовують там, де необхідна рівна, не слизька, в основному пішохідна частина вулиці. Для проїжджої частини необхідно використовувати більш товсті плити.

Наприклад для пішохідної зони можна використовувати пиляну бруківку 30×30 см завтовшки 3 см на бетонній основі і мінімум 5 см – на динамічній (пісок або гранітний відсів), тоді як для проїжджої частини необхідна товщина 5 см на бетонній основі і мінімум 10 см – на динамічній. Ціна пиляної бруківки найвища з вище зазначених видів. Однак, вона ж і володіє найбільш точними розмірами, і самою гладкою поверхнею. Фактично це і є тротуарна плитка з граніту – тільки зі значно більшим терміном експлуатації ніж у звичайної цементної плитки.

Пиляну бруківку зазвичай виготовляють з термообробленною або бучардованою поверхнею. Незважаючи на це, після 5-7 років інтенсивного використання поверхня стає шліфованої – гладкою, з яскравим проявом кольору і текстури каменю.

бруківка пилена Maroon Black, Grey Ukraine, Gabbro
Бруківка пилена гранітна упаковка

Базальт. Чорна плитка (бруківка)

– або ж плити мощення пилені. Так називають широкий клас виробів з каменю для мощення вулиць з пиляною лицьовою поверхнею. Використовують там, де необхідна рівна, не слизька, в основному пішохідна частина вулиці. Для проїжджої частини необхідно використовувати більш товсті плити.

пилено-колота базальтова бруківка, ціна, Одеса
пилено-колота базальтова бруківка, ціна, Одеса
пилено-колота базальтова бруківка, ціна, Одеса
пилено-колота базальтова бруківка, ціна, Одеса
пилено-колота базальтова бруківка, ціна, Одеса

Бруківка галтована

– як її ще називаю “бруківка старе місто”.

Для цього беремо будь-який вид бруківки: пиляну або колоту, пропускаємо через великий барабан, що обертається – як в бетономішалці, в якому кожен камінь б’ється об сусідній. У підсумку після 30-60 хвилин такої тряски всі гострі кути сколюються, а колота поверхня стає більш гладкою. Готова вулиця з такою галтованная бруківки має вигляд, ніби її виклали не менше 3-х століть тому.

Гранітна бруківка галтована
Гранітна бруківка галтована

Гранітна бруківка

Потреба облаштовувати і облагороджувати простір навколо себе була однією з характерних ознак людства в усі періоди його історії. З кожним століттям, розширюючи свої горизонти, вдосконалюючи свої знання і вміння, люди висували все більш високі вимоги до території, яка їх оточувала. Змінювалися уявлення про комфорт і безпеку, винаходили нові архітектурні форми і створювалися нові будівельні матеріали для їх втілення – проте матеріал, про який піде мова в цій статті, незмінно залишався в категорії «вічних цінностей», визнаних усіма епохами.

Використання гранітної бруківки обчислюється тисячоліттями. За знаменитим давньоримським мощених дорогах можна прогулятися і сьогодні; вулиці, викладені бруківкою, Ви виявите в старій частині будь-якої з європейських столиць; в сучасних містах кам’яні дороги поступово приходять на зміну асфальту і бетону.

Успіх мостових з бруківки пояснюється просто.

  • Бруківка екологічна. На відміну від асфальтових покриттів, вона не відноситься до групи канцерогенних матеріалів, сприяючих розвитку ракових захворювань. Природний радіаційний фон більшості гранітів визнаний безпечним для людини.
  • Бруківка довговічна. Термін служби мощених мостових обчислюється століттями. Вони здатні протистояти механічним навантаженням, вібраціям, руйнівній дії атмосферних явищ і температурних циклів. У наш час екологічних катастроф, коли стан навколишнього середовища значно посилює процеси окислення, стійкість бруківки набуває особливого значення.
  • Бруківка економічна і практично не вимагає ремонту. Утримання бруківки з природного каменю обходиться в 6-8 разів дешевше, ніж традиційного покриття з асфальту і бетону.·
  • Бруківка аристократична. В уявленні більшості європейців вона асоціюється зі шляхетною старовиною. Саме по мощених дорогах проносилися позолочені карети королів, лицарі поспішали на побачення до дами свого серця, а воїни вирушали в багаторічні завойовницькі походи.

Досвідчений архітектор не забариться підтвердити, що брущаті мостові, тротуари і площі незмінно надають місту унікальність та неповторність Зовнішності Європейського Міста. Сьогодні багато площ і вулиць, назви яких музикою звучать для туристів усього світу, виконані з поєднання брущатого каменю з Накривочний кам’яними плитами: московський Арбат, київський Хрещатик, Єлисейські поля в Парижі, Золота вулиця в Празі, площа Святого Петра в Римі …

Гранитна брекчія

Гранітна брекчія – плитка для доріжок

200 грн. м²

Українська гранітна брекчія добре зарекомендувала себе на ринку натурального каменю. Адже багато хто вже знайомий з придатністю гранітної плитки для мощення. В першу чергу – це довговічність покриття і приваблива естетика, однак ціна в 6-7 євро за квадратний метр може здатися занадто високою, для не настільки парадної доріжки в саду. Як вчинити в цьому випадку – якщо є завдання облицювати садову доріжку гранітом з мінімальною ціною? Ось тут брекчия і виступає в якості недорогого і якісного аналога.

Замовити доставку гранітної бруківки зі складів камнеоброблювального заводу «ГРАНЕКС»:

  • Київ (050) 370-20-35
  • Львів (097) 907-31 -49
  • Одеса (097) 31-31-346

Компанія “ГРАНЕКС” проводить весь комплекс робіт, пов’язаний з перерахованими етапами виготовлення покриття з гранітної бруківки:

  1. проектування і візуалізацію майбутнього ландшафтного покриття з граніту;
  2. доставку всіх необхідних будівельних складових, і гранітної бруківки;
  3. монтаж всіх шарів покриття – згідно проекту.

Так само крім гранітної бруківки Ви можете замовити у нас: