Кілька маловідомих фактів про мармур

Мармур – один з найбільш затребуваних і популярних серед будівельників, скульпторів, дизайнерів і художників природний матеріал. Його активно використовують уже тисячі років, завдяки таким характеристикам і особливостям, як найвища міцність, стійкість до зношування, чудова естетика, простота в обробці.

Скульптури, будівлі, пам’ятники, оздоблення, посуд, меблі та навіть музичні інструменти з мармуру вражають своєю красою і вишуканістю. Про камені досить багато сказано і написано, проте ми пропонуємо ознайомитися з досить маловідомими фактами про ці оздоблювальні матеріали.

Сподіваємося, ви відкриєте для себе трохи нового і при нагоді зможете блиснути ерудицією в колі своїх друзів, знайомих або колег по роботі. Отже, починаємо.

Найбільший мармуровий кар’єр

Найбільший кар’єр закритого типу розташований в містечку Дорсет-Маунтін в американському штаті Вермонт. Тут мармурові блоки випилюються безпосередньо з гірської породи всередині гори на відміну від кар’єрів відкритого типу. Найбільшим відкритим кар’єром в світі вважається російська Коєлга і однойменне селище в Челябінській області.

Камінь добувається тут з 20-х років минулого століття і на сьогодні розміри кар’єра вражають – глибина близько 75, а діаметр понад 500 метрів. Як показують геологічні дослідження, поклади мармуру тут сягають глибин 350-370 метрів, що дозволяє говорити про продовження розробки родовища ще як мінімум в найближчі 300-350 років!

Мармурова перлина Індії

Знаменитий індійський Тадж-Махал практично повністю був збудований з мармуру. Будівництво тривало більше 20 років, роботи велися цілодобово, а загальна кількість робочих становило близько 22 тисяч чоловік. Мармур для мавзолею привозили з кар’єру, розташованого за 300 км.

Напівпрозора порода цього каменю має яскраво виражену індивідуальність. Вдень при яскравому сонячному освітленні стіни і купол Тадж-Махала сліпуче білого кольору, при сході сонця вони рожеві, а при місячному освітленні – сріблясті.

Мармурова статуя №1 в світі

Найбільша статуя з мармуру була виготовлена ​​приблизно у 2 столітті нашої ери, і розташовувалася вона в Храмі Геркулеса в державі Йорданія. Геркулес вважався однією з найбільш шанованих постатей грецького і римського пантеону, тому і статуя заввишки близько 13 метрів тривалий час вважалася найбільшою скульптурою за всю історію людства.

На жаль, до нашого часу вона не збереглася. Як вважають історики, всьому виною війни і землетруси, які донесли до нас тільки фрагмент статуї Геркулеса – гігантську мармурову руку зі збереженими пальцями. Це відомий артефакт – на руку Геркулеса з’їжджаються подивитися в Йорданії туристи з усього світу.

Мармуровий Парфенон

Один з найбільших архітектурних пам’яток світу – грецький Парфенон практично повністю збудований з мармуру. Самі греки з великою повагою ставляться до своєї святині, чому є чимало підтверджень.

Історичний факт: у 20-х роках 19 століття греки вели війну за незалежність від Константинополя і Османської імперії. Одна з ключових битв розгорнулася неподалік від знаменитого Акрополя. Турки засіли у самому Парфеноні і, коли у них стали закінчуватися свинцеві кулі, почали руйнувати колони і діставати з них свинцеві арматурні елементи.

Дізнавшись про таке святотатство, греки по своїй волі вислали противнику вантаж свинцю для виготовлення куль з метою збереження своєї національної пам’ятки.

І в наш час Акрополь залишається одним з найбільш відвідуваних архітектурних пам’яток в світі. При цьому основною проблемою стають вже самі туристи, які намагаються забрати з собою з кожної поїздки шматочки стародавніх пам’ятників «на пам’ять».

Сучасний факт: доля мармурового Парфенона вельми схвилювала влади Афін, які були змушені найняти спеціальних найманих працівників. У нічний час ці робочі розкидали біля храму привезені мармурові шматки з сучасних кар’єрів, які успішно видавалися за артефакти часу і розметались туристами – Парфенон при цьому залишався в цілісності й схоронності.

Мармур не підробиш!

Чи знаєте ви, що малюнок на оригінальному камені будь-якої породи мармуру унікальний – це ключова відмінність матеріалу від штучного каменю і підробок. Навіть якщо ви замовляєте десятки квадратних метрів облицювання, ви не знайдете елемент з повторюваної структурою прожилок мармуру.

Відрізнити натуральний мармур від підробки досить просто навіть неспеціалісту. Для цього беруться окремі елементи плитки або сляба і порівнюються – недорогі аналоги з штучного каменю найчастіше мають однакову структуру малюнка, що при облицюванні відразу ж впадає в очі. Це залишає не надто приємне візуальне враження, особливо, якщо ви купували «справжній мармур» у недобросовісного продавця.

Коли ціна не має значення

Італійська Тоскана вважається одним з найбільш популярних серед туристів місць для відвідувань і екскурсії, проте мало хто знає, що неподалік розташований славнозвісний Каррарський кар’єр. Саме тут видобувається найдорожчий мармур в світі, відомий своєю якістю і кольором.

Славнозвісна статуя «Давид» італійського скульптора Мікеланджело викарбувано саме з каррарського мармуру, причому майстер особисто відбирав кожен блок. Колірна палітра каменю різноманітна – традиційний білий мармур, зелений і рожевий, а також чорний мармур.

І наостанок, пару фактів «навздогін». Відомо, що італійці вважають мармур свої національним надбанням, вважаючи за найкращий для обробки матеріал виключно з родовищ Апеннінського півострова. Всі піцерії обов’язково мають для роботи з тестом столи з мармуру, а відомий вислів “холодний, як лід” в Італії звучить по-іншому – “холодний, як мармур”.

Call Now Buttonпозвонить в GRANEX