Головна » Облицювання фасаду будинку

Облицювання фасаду будинку

Облицювання фасаду

5 визначників довговічності Вашого фасаду

Якщо говорити про фасади, то в першу чергу потрібно згадати про фасади Римських середньовічних фортець і замків, які збереглися до наших днів. Вони нічим не облицьовані !!! – просто величезні кам’яні брили, які з фундаменту переходять в кріпосні стіни. Камінь, природно використовували, той, який був найближче.

Сьогодні ми не використовуємо величезне не тесаний камінь для будівництва стін – занадто дорого і довго. Однак, сучасні стіни будинків все так само потребують захисту від атмосферних проявів – води, морозу, вітру і сонця. Ми розповімо про основні чинники, що визначають довговічність фасаду.

1. Вплив води через зовнішню поверхню

Якщо стіни Вашого будинку побудовані з штучного матеріалу – глиняної цегли, газоблоків, керамзито-бетону і т.д., то однозначно для таких стін потрібен захисний шар. Він і буде захищати від впливу води. А це означає, що потрібен матеріал з найменшим коефіцієнтом водопоглинання. До таких матеріалів відносяться керамограніт, граніт, полімерний камінь.

Але якщо все ж використовувати матеріал з високою здатністю поглинати воду через поверхню – не біда. Є великий спектр хімічних засобів, які в десятки разів зменшують поверхневий водопоглинання. Завдяки таким засобам фасади з піщанику, вапняку та інших пористих матеріалів прослужать Вам досить довго.

2. Вплив води через дифузію – зі стін

Капілярні явища в матеріалі стін відмінно насичують фасад вологою. Існує два основних джерела проникнення вологи в фасадні плити з тильного боку:

  • – капілярний просочування вологи з фундаменту;
  • – проникнення пара через стіни з будівлі в зовнішнє середовище.

Обидва джерела насичують водою матеріал стін, навіть якщо облицювання фасаду оброблено гидрофобной хімією. Саме з цієї причини облицювання фасаду керамічної глазурованої плиткою вкрай не бажано – її зовнішня поверхня воду взагалі не поглинає. Причина проста – внутрішня сторона такої плитки – пориста обпалена глина, яка у величезних кількостях адсорбує воду.

Виходячи з розуміння цього – потрібно підбирати матеріал який і з внутрішньої сторони буде погано поглинати воду. З цієї причини і з’явилася концепція вентильованих фасадів – коли між фасадними плитами і несучою стіною є повітряний зазор – вентильований простір. При такому методі кріплення фасадних панелей – будь то натуральний камінь або кераміка, відсутня дифузія вологи з товщі стін в фасад.

3. Морозостійкість фасадного матеріалу

По суті цей фактор є результатом двох попередніх – чим менше матеріал вбирає воду і з лицьового боку, і з тильної – тим він більш морозостійкий. Стандартним експериментом на морозостійкість є цикли замерзання-розмерзання.

В українських і європейських будівельних нормах для фасадних матеріалів мінімально допустимим показником морозостійкості є рівень F50 – матеріал повинен витримувати мінімум 50 циклів.

Не будемо особливо критикувати деякі фасади, однак зазначимо матеріали, які ніколи не мали і не матимуть необхідний рівень морозостійкості. Це кераміка на основі пористої обпаленої глини, травертин і мармур.

Ви напевно запитаєте:”Яким же чином дожили до наших днів шедеври Античної Греції и Риму з мармуру и травертину?” – Відповідь проста: там практично НЕ буває Морозів.

4. Архітектурна та естетична цінність фасаду

Уявіть: Ви побудували будинок з міцними і теплими стінами з керамзито-бетону. А що робити з фасадом або цоколем? Як вберегти стіни від атмосферних проявів, та так, що б і поглянути було приємно? Можна звичайно і з керамограніта зробити відмінний фасад – можна, але швидше за все поверхня таких плит буде однакова.

Такими ж властивостями як і керамограніт володіє і граніт. Однак його поверхню далеко не однотипна. На гранітних фасадах можна комбінувати чотири! основні типи поверхні фасадних плит:

  • полірованого граніту;
  • колотого граніту;
  • термообробленого або Бучардовану граніту;
  • шліфованого граніту.

І що найцікавіше – різна поверхня може бути в межах однієї деталі – подивіться наші роботи з граніту. Тут не варто забувати про грамотний дизайн-проект фасаду, та краще, якщо його будуть робити інженери з досвідом реалізації подібних проектів.

5. Світлостійкість облицювання фасаду

Багато років тому мармур в Одесі був більш доступним, ніж наш рідний Український граніт. Тоді в Одесі і з’явилося досить багато фасадів з мармуру. Як виглядають вони зараз? – Пройдіться по Катерининській, Пушкінській, та іншим центральним вулицям – Де побачите бежевий камінь весь в чорних тріщинах – це воно

А причому тут світлостійкість? – Це ж все вода і мороз – справедливо помітите Ви. Ми згодні, з однією поправкою: при виробництві 90% мармуру використовується поверхневе епоксидування. Епоксидні смоли по-визначенням не світлостійкі!! Розпадаючись на сонці – вони оголюють все мікропори, а далі за справу беруться вода і мороз – і через кілька зим маємо широку тріщину.

Ми не рекламуємо граніт для облицювання фасадів – ми стверджуємо і готові Вам це довести, що кращого матеріалу для фасаду, ніж граніт не існує!

Call Now Button