Головна » Натуральний камінь – Пісковик
Натуральний камінь – Пісковик

Натуральний камінь – Пісковик

Натуральний камінь – Пісковик

Пісковик є представником дуже поширених осадових порід і, можливо, є найвідомішою осадовою породою. Майже скрізь, де є вода, замерзла чи ні, у річці чи в океані, є ймовірність формування пісковика. Навіть там, де нема води, наприклад, у пустелі, пісковик може формуватися просто під ногами.

Як видно із назви, пісковик складається з піску. Тут начебто немає нічого складного. Але є кілька речей, які слід розглянути детальніше. Що ж таке пісок? Пісок характеризується розміром зерна, який складає від 0,1 до 2,0 мм. Якщо зерно меншого розміру ніж 0,1 мм, ми маємо сланець або алевроліт, якщо зерно більшого розміру ніж 2,0 мм, то отримуємо конгломерат або брекчію.

Зерна можуть складатися з окремих кристалів різних мінералів, таких як кварц або польовий шпат або навіть піску розміром у фрагмент інших каменів, таких як граніт і сланець. Для того, щоб роздивитися склад пісковика, зазвичай достатньо збільшувального скла. Округлість зерна також має важливе значення при визначенні відстані, яку подолав пісок до осадження або близькість до родовища.

Наявність дрібних зерен і бруду в піщанику свідчить про відносно велику енергію середовища осадження, наприклад, внаслідок дії хвиль на пляжі, вітер розсіює поля піщаних дюн або їх змиває припливом течії річки.

Зерна пісковика мають важливе значення, оскільки в них поєднуються мінерали і цемент. Цемент в піщанику впливає на міцність, колір, пористість і придатність каменю. Зазвичай, основними складовими цементу є кальцит, кварц (діоксид кремнію), глина та інше.. Пісковик, цементований кремнеземом дуже міцний і жорсткий. Пісковики, цементовані кальцитом підлягають дії кислотних розчинів і більш швидко розмиваються. Цемент з глини або гіпсу роблять пісковик досить м’яким і нестійким до стирання.

В’язкі речовини також впливають і на пористість пісковиків. На початковому етапі формування пісковик має багато відкритих отворів або пор. Вода, наприклад, протікає прямо через пісок через пори. Але по мірі перетворення піску на камінь, цемент заповнює ці пори і для води залишається все менше шляхів. Взагалі, пісковик вважається досить пористим каменем, серед усіх каменів. Пісковик є ідеальним каменем для ґрунтових вод, а також в якості сховищ нафтових рідин.

Оксиди заліза, марганцю та інші домішки можуть викликати яскраві і контрастні кольори в пісковиках. Ці кольори надають пісковику свій унікальний характер і бажану декоративність. Кольори варіюються від яскравих білих, червоних, жовтих, оранжевих і навіть пурпурового і зеленого. Кольорові пісковики, як правило, поєднують в собі кілька кольорів, які посилюють його естетичну привабливість.

Формування пісковика

Формування пісковика відбувається в різних шарах піску, внаслідок чого камінь може відрізнятися різними характеристиками. Піщаник утворюється в багатьох родовищах, які відрізняються між собою і в результаті шарування спричиняє різницю від попередніх шарів. Іноді пісок в наступному шарі дрібніший, ніж у попередньому. В результаті на камені з’являється текстура шаруватості, яка може бути дуже складною і цікавою.

Родовища пісковика

Родовища пісковика можуть бути надзвичайно красивою і мальовничою частиною природного середовища, особливо, підкреслюючи вражаючі види на природні парки і заповідники. Родовища пісковиків:національні паркіи Гранд-Каньйон, Сіон, Брайс, Меса-Верде, Арки, і Ред захоплюють мільйони відвідувачів неповторними видами.

Обробка пісковика

Добувний пісковик може підлягати різанню, поліруванню, різьбленню і використовуватися для різних цілей. Він використовується в якості декоративних порід для будівель, пам’ятників, могильних плит, тримачів для книг, підставок для напоїв, плитки і багато інших можливих застосувань. Піщаник може також забезпечити кремнезем для виробництва скла.

Деякі пісковики стійкі до погодних умов, проте легко оброблюється. Це робить пісковик каменем придатним до загального застосування в будівництві та мощенню доріг.

подзвонити в GRANEX