Главная » Стільниці з каменю » Стільниці для кухні

Кухонні стільниці з каменю – в чому перевага?

Світла стільниця на кухню з вбудованою варильною панеллюЩо ми очікуємо від кухонної стільниці:
– вона повинна мінімально вбирати воду і забруднюючі речовини;
– максимально бути стійкою до подряпин, тобто бути твердою;
– не боятися гарячих сковорідок і каструль;
– на прямих сонячних променях не змінювати свого кольору;
– бути естетичною та елегантною на довгі роки!

І ще: при цих всіх перевагах не коштує як запуск супутника на орбіту.

Розберемося детально по пунктам.

  • Кухонні стільниці з каменю – чи вбирають вони воду?

Стільниця на кухню з лабрадориту в старому стилі, з відображенням фартуха на глянсової поверхніДля цієї характеристики використовують коефіцієнт водопоглинання. Наприклад керамічна цегла, при приміщенні його в воду збільшує свою масу на 8 – 10%. Це означає його здатність поглинати воду: від 8% до 10%. Водопоглинання натурального каменю: мармур 1 – 1,5%, граніт від 0,5% до 1%. Для наочності – згадайте як виглядають мокрі торці кухонної стільниці з МДФ після 2-х років експлуатації. Хоч ми і прихильники кухонних стільниць з натурального каменю, відзначимо, що штучний камінь практично не вбирає воду. За цим показником він дійсно перевершує натуральний камінь.

  • Що краще: мармурова стільниця для кухні, або гранітна?

Стільниця з червоного каменю на білій кухні, повний огляд приміщенняПункт 2 – кухонна стільниця не повинна дряпатися. Для того щоб охарактеризувати твердість матеріалу і його здатність дряпати і бути подряпаним застосовують шкалу Мооса. Алмаз має твердість 10 – його неможливо нічим подряпати. Граніт займає 7-8 місце. Він дряпається алмазом, сапфіром, і якщо поставити собі за мету – накінечником пебедітового свердла. Мармур має твердість по Моосу 3 – 4: його можна дряпати гранітом, твердим кухонним ножем, склом. Так що висновок – мармурова стільниця для кухні або гранітна – очевидний!

  • Кухонні стільниці з каменю термостійкі?

Стільниця з чорного граніту на кухні з білим фасадомНа нашому виробництві, на граніті ми робимо термооброблену поверхню: спеціальним пальником, при температурі в 1200 градусів за Цельсієм робимо поверхню каменю шорсткою. Більш того, якщо пальник видає менше 1000 градусів, або ж вона не достатній час нагріває камінь – нічого не відбувається. Поверхня каменю залишається гладкою. Так що сковорідки, нагріті до 200 градусів і каструлі з гарячою водою температурою до 100 градусів зовсім не страшні кухонним стільницям з натурального каменю. Чого не можна сказати про штучний камінь. Адже скріплюючим елементом в ньому є поліефірна смола – полімер. А її термостійкість вельми обмежена. Про це відкрито заявляють і самі виробники штучного каменю. Про те, яким кольором горить штучний камінь, в інтернеті достатньо відео.
.

  • Світлостійкість кам’яної стільниці для кухні.

Стільниця Скіфія Голд на кухні з зеленуватим освітленням біля вікнаДля визначення світлостійкості матеріалу існує найпростіший експеримент, але вимагаючий 2 – 3 тижні літнього часу. Потрібно взяти два шматки каменю: натуральний – наприклад найпростіший, сірий Покостовський граніт, і штучний. Заклеюємо половину зразка чорним скотчем або картоном – чим-небудь непрозорим і стійким до дощів. Кладемо два шматки каменю на дах, або будь-яке інше місце, яке добре освітлюється сонцем. Через 12 – 15 днів зніміть з зразків захисний шар. Будете вражені побаченим!!! І ще: всі наші колеги зберігають сляби штучного каменю під навісом – для захисту від сонця. Граніт, як правило, таких комфортних умов не вимагає, і сонця не боїться!

  • Мармурова стільниця для кухні – супер елегантно!

Мийка з червоного натурального каменю, крупний планЧому? – Відповідь проста: фартух на робочу стінку, сама кухонна стільниця і підвіконня, і плитка на підлогу – все з одного матеріалу! Це можливо тільки якщо застосовувати натуральний камінь на кухні. А всі перераховані вище чотири пункти говорять про те, що тільки натуральний камінь для кухонної стільниці збереже свою красу на довгі роки.

  • Кухонні стільниці з каменю – ціна?

Найбільш вигідна для наших клієнтів ціна стільниці виходить при використанні Українського каменю. Всі ціни Ви можете побачити самі:

Call Now Buttonпозвонить в GRANEX