Главная » Стільниця з граніту. Виробництво «GRANEX»

Стільниця з граніту. Виробництво “GRANEX”

З якого матеріалу зробити кухонну стільницю, що б вона прослужила довше самих меблів?

По-порядку з чого складаються сучасні кухонні стільниці:

1. Стільниця з ДСП з покриттям.

Це відмінний матеріал, досить бюджетний, але що буде з такою стільницею при тривалому змочуванні водою, або просто при контакті з парою? – відповідь Ви напевно знаєте.

2. Штучний камінь.

Матеріал на 80-95% складається з натурального каменю (мармуру, пеку, кварциту, граніту) і на 5 – 20% склеєний поліефірними або акриловими смолами – полімерами. Теж гідний матеріал для стільниць. За рахунок застосування натурального каменю – зносостійкість на висоті, водопоглинання – мінімальне. Якщо Ви поцікавитеся технологією виробництва штучного каменю, то виявите характерну особливість – лицьову блискучу поверхню таких агломератів утворює полімерна плівка – гелькоут, або інший полімер, за рахунок його і досягається нульове водопоглинання. Однак, нормальний температурний діапазон для таких полімерних смол не перевищує 90 градусів за Цельсієм. Якщо вище – то швидше за все виїмка – на довгу пам’ять.

3. Пластикові стільниці.

Теж відмінний матеріал: воду не вбирає, подряпин – не видно (якщо поверхня матова), якщо трохи поплавиться – заміна не коштуватиме великих грошей. А якщо є бажання поставити один раз і на довго?

4. Стільниці з натурального дерева.

Ті, що використовували наші предки протягом століть. Напевно пройшли випробування часом. Однак, скільки зараз буде коштувати стільниця з цілісного шматка дуба? – Це за умови, що стільниця має ширину не менше 60 см, а на кожне зрубане таке дерево потрібно отримати паспорт і дозвіл на вирубку.

5. Стільниці з натурального каменю.

Нічим не гірше, ніж вище описані. І теж мають свої особливості. Зауважимо, що натуральний камінь має або магматичне походження (граніт, базальт, лабрадорит), або осадове походження (мармур, травертин, піщаник). На сьогоднішній день ми всі звикли до стільницям з мармуру і граніту – а яка різниця? Різниця величезна! Наведу деякі характеристики граніту і мармуру, для розуміння того, наскільки по-різному будуть вести себе стільниці з них.

Стільниця для кухні - з якого матеріалу зробити

– Твердість за шкалою Мооса

Геніальна і проста шкала: який матеріал можна чим подряпати. Алмаз має позначку 10 – нічим не дряпається, кристал тальку має позначку 1 – дряпається всім, і навіть нігтем. У цій шкалі граніт займає позиції від 6-ї до 8-ї, а мармур – з 3 по 5 ступені. А це означає, що гранітом мармур подряпати можна, а навпаки – не вийде. Запрошую до нас в офіс переконається власноруч!

– Водопоглинання:

Для мармуру і граніту цей показник майже однаковий. Однак не варто забувати, що в основі граніту – кристали скла – силікати, а мармур – це осадова порода, на 60 – 80% складається з кальцитів. Силікати – більш хімічно інертні, в порівнянні з кальцитами. Вода, з розчиненими в ній речовинами потрапляючи на поверхню стільниці, яка не захищена спеціальними просоченнями, викликає хімічний контакт. Чим більше хімічно інертний матеріал стільниці – тим на довше її вистачить!

– Термостійкість:

Те ж майже однакова для граніту і мармуру. Але і тут є свій сюрприз! Внаслідок того, що мармур – осадова порода, в ньому часто зустрічаються пори – які під час полірування виходять просто дірками – з цієї причини виробники, і ми теж, заповнюємо ці порожнечі спеціальними поліефірними смолами, які піддаються поліровці і не псують естетику каменю. На превеликий жаль ці смоли розм’якшуються при нагріванні. Граніт – навпаки щільна порода. Яка в дуже рідкісних випадках потребує обробки смолами. Перші температурні зміни у граніту починаються при впливі на нього газозварюванням – 1000 градусів!

В підсумку:

– гранітну стільницю дуже складно подряпати;

– стільниця з граніту не схильна до впливу температури, в тому числі й через відсутність в ній органічних смол;

– гранітна стільниця дуже неохоче вбирає вологу через свій хімічний склад, і кристалічну структуру;

– стільниця з граніту хімічно інертна, але при бажанні зеленкою або йодом можна досягти помітних результатів – випробувано!

– гранітна стільниця – з Українського граніту має значно більш приємну ціну, в порівнянні з мармуровим аналогом.

Каталог гранітних стільниць

Каталог мармурових стільниць
Call Now Button