Види гранітної бруківки та її застосування

Бруківка гранітна колота

Найпоширеніший тип бруківки. Ціна колотої бруківки найнижча з усіх видів. Це пов’язано з простотою і низькою собівартістю виробництва. Великі кам’яні брили колятся гідравлічними пресами на більш дрібні, а вже більш дрібним, але безформним брилам, які можна виставляти на верстаті вручну, надають правильну форму по заданих розмірах.

Стандартні розміри бруківки: 10 * 10 * 10, 5 * 5 * 5, 10 * 10 * 5 – кожен камінь має лицьову поверхню 10 на 10 см та товщину – 5 см. Точність розмірів при такому способі виробництва +/- 10 мм. Тобто один камінь гранітного мощення може бути розміром 9 * 9 см, а інший 11 * 11 см.

brukivka-kolota
brukivka-kolota

Бруківка пилено-колота

Сама назва говорить про послідовність виробництва: спочатку пиляються правильні паралелепіпеди, наприклад перетином 10 * 10 см, а потім їх колють на бруківку товщиною 5 см. Бруківка має більш рівну поверхню в порівнянні з повно-колотої, так як ножі гідравлічного преса більш щільно прилягають до рівно – пиленої поверхні граніту. Бічні краї такої бруківки абсолютно рівні. Точність бічних розмірів: +/- 2 мм. Це дозволяє отримати дуже рівні шви при укладанні.

Більш низька ціна пилено-колотої бруківки досягається за рахунок заміни процесу різання – розколюванням граніту. Спочатку ріжуться пласти товщиною 10 – 20 см, а потім, ці гранітні сляби колються на заданий формат. При такому способі виробництва лицьовою стороною бруківки виявляється пиляна площину, а бічними – колота. Іншими словами верх при укладанні гранітної бруківки виходить більш рівним, а шви – ширшими і менш чіткими.

brukivka-pyleno-kolota
brukivka-pyleno-kolota
brukivka-pyleno-kolota
brukivka-pyleno-kolota

Бруківка пилена

– або ж плити мощення пилені. Так називають широкий клас виробів з каменю для мощення вулиць з пиляною лицьовою поверхнею. Використовують там, де необхідна рівна, не слизька, в основному пішохідна частина вулиці. Для проїжджої частини необхідно використовувати більш товсті плити.

Наприклад для пішохідної зони можна використовувати пиляну бруківку 30 * 30 см завтовшки 3 см на бетонній основі і мінімум 5 см – на динамічній (пісок або гранітний відсів), тоді як для проїжджої частини необхідна товщина 5 см на бетонній основі і мінімум 10 см – на динамічній. Ціна пиляної бруківки найвища з вище зазначених видів. Однак, вона ж і володіє найбільш точними розмірами, і самою гладкою поверхнею. Фактично це і є тротуарна плитка з граніту – тільки зі значно більшим терміном експлуатації ніж у звичайної цементної плитки.

Пиляну бруківку зазвичай виготовляють з термообробленною або бучардованою поверхнею. Незважаючи на це, після 5-7 років інтенсивного використання поверхня стає шліфованої – гладкою, з яскравим проявом кольору і текстури каменю.

brukivka-pylyana
brukivka-pylyana

Бруківка галтована

– як її ще називаю “бруківка старе місто”.

Для цього беремо будь-який вид бруківки: пиляну або колоту, пропускаємо через великий барабан, що обертається – як в бетономішалці, в якому кожен камінь б’ється об сусідній. У підсумку після 30-60 хвилин такої тряски всі гострі кути сколюються, а колота поверхня стає більш гладкою. Готова вулиця з такою галтованная бруківки має вигляд, ніби її виклали не менше 3-х століть тому.

brukivka-haltovanna
brukivka-haltovanna

Ми пропонуємо купити бруківку з граніту в:

 • Івано-Франківську (050) 370-22-25 (Юрій Станіславович),
 • бруківку з граніту Чернівці (097) 907-31-49 (Юрій Ігорович),
 • бруківку з граніту Львів (097) 907-31 -49 (Юрій Ігорович),
 • бруківку гранітну в Рівному (067) 340-86-56 (Юрій Станіславович),
 • бруківку гранітну Ужгород (097) 907-31-49 (Юрій Ігорович),
 • бруківку з граніту Тернопіль (0352) 400-978,
 • бруківку гранітну в Хмельницькому (097) 907-31-49 (Юрій Ігорович),
 • бруківку гранітну в Луцьку (067) 340-86-56 (Юрій Станіславович)

 

Компанія ГРАНЕКС проводить весь комплекс робіт, пов’язаний з перерахованими етапами виготовлення покриття з гранітної бруківки:

 • проектування і візуалізацію майбутнього ландшафтного покриття з граніту;
 • доставку всіх необхідних будівельних складових, і гранітної бруківки;
 • монтаж всіх шарів покриття – згідно проекту.

Так само крім гранітної бруківки Ви можете замовити у нас: