Гранітні плити виготовляються з природного каменю з дотриманням будівельних норм та використовуються для облицювання внутрішніх або зовнішніх елементів будівель. Виготовлення гранітних плит відбувається за допомогою розпилювання окремих блоків, забезпечивши при цьому всі необхідні умови, які сприяють збільшенню міцності плит, їх довговічності та надійності. Як правило розміри гранітних плит повинні бути кратні 10 мм. Але згідно узгодження із замовником допускається довільний розмір плит. Стандартно гранітні плити бувають прямокутної або квадратної форми, однак відповідно до потреб замовника дозволяється виготовлення плит із косими кутами або необрізаними гранями.

В залежності від того, де будуть використовуватися гранітні плити, вибирається спосіб обробки гранітних плит. Якщо гранітні плити використовуються для покриття доріг, то необхідно забезпечити шорохуватість поверхні плити. Для цього гранітні плити підлягають термообробці, завдяки якій поверхня плити набуває шорохуватості і не ковзає, до того ж шорохуватість найкращим чином підкреслює рельєфну текстуру каменю. Також шорохуваті гранітні плити забезпечують декоративну цінність оздоблення приміщень і є чудовою знахідкою для дизайнерів. Шліфовані плити з гладкою поверхнею підкреслюють вишуканість приміщення завдяки глянцю і можуть використовуватися як покриття підлоги, так і стін або інших елементів будівлі. Добре відполірована гранітна плита має дзеркальну поверхню, в якій відображаються інші елементи споруди, створюючи неповторний ефект з яскравим відблиском. Проте слід бути обережним з використанням відполірованих гранітних плит в якості покриття підлоги, оскільки воно стає слизьким.

Зовнішній вигляд гранітних плит надзвичайно багатий. Він відрізняється в залежності від місця видобутку каменю, а також яким чином здійснюється обробка гранітних плит. В залежності від даних факторів можна отримати велике різноманіття виробів з граніту, які відрізняються зовнішнім виглядом. Багата текстура граніту та спосіб обробки дозволяє дизайнерам втілювати найрізноманітніші ідеї при облицюванні гранітною плиткою. Облицювання гранітною плитою є ознакою престижу та достатку і разом з тим забезпечує красу, міцність та надійність облицювального покриття.