Головна » Вибір і установка сходинок з граніту

Установка сходинок з граніту. Ділимося досвідом.

Обираючи матеріал для лицювання слід керуватися перш за все практичністю. Мабуть усі з нас сотні разів бачили полущену, потріскану керамічну плитку на зовнішніх сходових маршах, яка повідставала від основи та перетворилася в жахіття. Причин на це багато: неякісний клей, помилки при укладанні, але основна — керамічна плитка достатньо тонка та легка. Коли сходи зовнішні, тоді на матеріал лицювання впливають зовнішні чинники. Узимку, наприклад, часто температура вища нуля градусів, що обумовлює танення снігу, або навіть опади йдуть у вигляді дощу. Але вночі температура, зазвичай, опускається нижче нуля. Це призводить до того, що вода, яка за дня, потрапила під покриття, починає замерзати. Такий процес називається кристалізацією, що у свою чергу, призводить до розширення об’єму води/льоду. Відповідно таке явище призводить до підриву плитки від основи. Якщо обрати граніт для лицювання зовнішніх сходів, такі загрози зведуться до мінімуму. Граніт достатньо важкий, щоб не піддаватися зовнішнім чинникам, а наші спеціалісти проведуть якісне встановлення, що дозволить гранітним сходам прослужити довгими роками.

Підприємство «‎ГРАНЕКС» з 2007-го року професійно займається каменеобробною діяльністю. В тому числі в перелік наших робіт входить виготовлення та встановлення гранітних сходів у всіх великих містах України. Ми працюємо з українськими гранітами, маємо повний цикл виробництва, від порізки блоків до полірування, від фасок до художніх робіт. Виконуємо будь-які замовлення з граніту у Львові і області. Якщо у Вас є питання, то Ви можете зателефонувати нашим фахівцям або завітати у нашу галерею граніту у Львові або в Одесі.

Граніт, в якості матеріалу для сходин, можна використовувати як на бетонну основу, так і на металеву. Встановлення гранітних сходин на бетон відбувається за допомогою спеціальних клеїв для натурального каменя з підвищеною адгезією. Такі клеї, зазвичай, також можна використовувати, якщо під граніт класти теплу підлогу.

Каталог граніту

Текстура коричневого граніту Star of Ukraine
Star of Ukraine
Текстура сірого граніту Grey Ukraine
Grey Ukraine
Текстура червоно-чорного граніту Karmin
Karmin
Текстура зеленого граніту Black Lime
Black Lime
Текстура сірого граніту Grey Ukraine
Pantera Grey
Текстура чорного каменю базальт
Базальт

Сходина з граніту, зазвичай, має 30 мм товщини. Це максимально ідеальна товщина з точку зору практичності і ціни. При товщині 20 мм є загроза того, що краї сходини можуть посколюватися. В такому випадку слід робити невелике нависання гранітної сходини над під сходиною — 5 мм. Якщо ж робити товщину 40мм або більше, такий виріб буде дорожчий, адже на його виготовлення йде більше сировини та його важче обробити. Але хочемо наголосити, що ми виготовимо виріб з натурального каменя будь-якої товщини і будь-якої складності.

Підсходина з граніту виготовляється, в основному, товщиною 20 мм. Це обумовлено тим, що немає необхідності в більшій товщині, оскільки ця деталь розміщена вертикально і на неї не йде ніяке навантаження. Це саме стосується плінтусів і чобітків.

Вузол гранітної сходинки
Вузол стикування сходини та підсходини

Плитка з граніту використовується для лицювання площадки. Тут є кілька варіантів параметрів, які можна застосувати на практиці.

  1. По-перше — товщина. Часто використовується плита товщиною 20 мм. Це найдешевший варіант і достатньо практичний. Єдиний момент — перепад рівнів між плиткою і першою сходиною, яка в свою чергу має товщину 30мм. Тобто доводиться збільшувати шар клею, щоб вирівняти рівень, що призводить до перерозходу суміші. Можна додатково долити стяжку, щоб знівелювати різницю в товщині. Однак це дешевше ніж робити плитку з граніту 30 мм товщиною. Головне правильно провести встановлення, не залишати пустот.
  2. По-друге — параметри. Чим більші плити, тим вони дорожчі і тим більший буде шов між ними. Подорожчання виникає у наслідок того, що великі плити — це вироби. А вироби розраховуються за зовсім іншою схемою аніж сегментована гранітна плитка стандартних розмірів, таких як 300х300, 600х600 або 600х300. Плити щойно згаданих розмірів, дозволяють мінімізувати кількість відходів, а виробництво однієї одиниці відбувається швидше. Монтаж великих плит дорожчий. Основна причина вага каменю. Один квадратний метр «двійки» важить в середньому 56 кг а «трійки» — 84 кг. Стосовно швів, то відхилення до 1 мм на 1 погонному метрі є стандартним для виробів з натурального каменю. Якщо плита 2 метри, тоді відхилення 2 мм. Уявімо, що монтуємо такі плити в стик, і дві плити мають відхилення по 2 мм, тоді шов може сягнути 4-х мм.
  3. По-третє — поверхня. Якщо сходи розміщені всередині приміщення, тоді їх можна робити полірованими. Як наприклад, ці сходи з граніту у Львові. Камінь обирали світлий з темними вставками.
Сходи з Софіївського та Рахни-Полівського гранітів
Сходи з Софіївського та Рахни-Полівського гранітів

В залежності від кількості людей, що проходять по ним в день, можна робити бучардовану смугу або ні. Якщо ж сходи зовнішні, тоді слід робити дві або три бучардовані смуги проти ковзання. Приклади таких виготовлених та встановлених нами сходин ви можете подивитися у розділі Наші роботи.

[ФОТО, 2 шт]

Якщо ж, по певним причинам, слід забезпечити максимальну шорсткість поверхні, тоді можна виконати сходини з граніту повністю термообробленими. Це трохи ускладнить процес догляду за ними, але повністю убезпечить пересування ними.

Встановлення гранітних сходів на металеву основу відбувається за аналогічним принципом, як і на бетон. Але має ряд нюансів:

  • Використовується поліуретановий клей, еластичний. Оскільки металеві конструкції мають певні коливання, клей, що тримає граніт, має бути еластичним і не тріскати.
  • При плануванні металевої основи слід розуміти, що камінь не має бути несучим елементом, а саме метал має бути таким. Тому граніт має нависати над металом в будь-якій точці не більше 15 см, а при можливості, менше.
  • Підсходину, якщо вона є, слід робити 30 мм товщиною. Причина — в даному випадку на підсходину йде навантаження від удару ногою, при підйомі людини вгору, та коливання конструкції.

Отже граніт — ідеальний варіант для оздоблення сходового маршу, вхідної групи тощо. Якщо у Вас залишилися запитання Ви можете зателефонувати нам і ми надамо Вам усі необхідні відповіді. Якщо Вас цікавить граніт у Львові, ми можемо приїхати зробити заміри та надати детальну комерційну пропозицію.

Call Now Button