Головна » Лабрадорит

Лабрадорит: натуральний камінь

Що таке лабрадорит?

Унікальний природний кристал лабрадорит відноситься до мінералів магматичного типу. Є одним з представників групи напівкоштовних каменів. В Україні налічується понад 10 кар’єрів, які добувають лабрадорит. Саме на цих підприємствах ми можемо купити блоки лабрадориту для виготовлення Ваших виробів з цього каменю.

Сляб лабрадориту

Відмінні риси мінералу — чудовий зовнішній вигляд, широкий асортимент відтінків від темно-зеленого через синій до чорного. Подібні декоративні властивості дозволили знайти каменю найширше застосування в сучасній архітектурі, будівництві, ландшафтному дизайні.

Ми працюємо з наступними кар’єрами блочного лабрадориту:

 • Кам’янобрідський та Осниківський лабрадорит — Irina Blue;
 • Північно-Осниківське лабрадорит — Volga Blue;
 • Неверовской родовище лабрадориту;
 • Верхньо-Лузький лабрадоритовий кар’єр;
 • Дрібнозернистий лабрадорит — Optima Black;
 • Катеринівський лабрадорит — Galaxy Light.

Історія українського лабрадориту

Volga Blue лабрадорит український

У нашій країні камінь лабрадор був відомий ще з доби середньовіччя. У Київській Русі його назвали «очі павича» або «око жар-птиці», також відомо народна назва «диво камінь». Вперше його стали застосовувати при облицюванні та оздобленні храмів і соборів ще в 9-10 столітті. Зокрема, мінерал використовували при створенні мозаїки на вівтарі Десятинної церкви, а гробниця сина київського князя Володимира Мономаха була повністю виконана з нього.

Згодом спостерігається певне затишшя — лабрадорит граніт використовували не так активно через обмеженість розвіданих родовищ даного мінералу. У 19 столітті були відкриті багатющі родовища мінералу в декількох губерніях під Києвом, Волинню і Херсоном, що ознаменувало новий виток інтересу до лабрадориту з боку споживача.

Irina Blue український лабрадорит

Лабрадорит стали використовувати у великих обсягах при облицювальних роботах, при будівництві монументальних і релігійних споруд, пам’ятників і так далі. Різко зріс експорт в країни Європи — мінерал замовляли до Франції, до Італії, Австрії та Росії.

Це легко пояснити, адже камінь лабрадор, купити Україна який прагнуть багато закордонних замовники, відрізняє неповторна естетика. Цей мінерал здатний створювати унікальний оптичний ефект, при якому на відполірованій поверхні починають мерехтіти різнокольорові плями при різному куті падіння світла.

Фізико-механічні характеристики

Властивості українського лабрадориту, різних родовищ, приблизно однакові:

 • Питома вага становить 2815 кг/м³;
 • Поглинання вологи — менше 0,1%;
 • Міцність стиснення — 180 МПа.

У мінеральний склад входять плагиоклаз — від 70 до 94%, олівін — від 5 до 15% і інші компоненти.

Екологічність українського лабрадориту

Ми купуємо на українських кар’єрах тільки ті блоки лабрадориту, які мають сертифікат радіаційної безпеки першого рівня. Всі родовища, з якими співпрацює наша компанія, є сертифікованими, тому що пройшли повну перевірку і тестування на предмет відповідності нормативних стандартів радіаційної безпеки (НРБУ).

Лабрадорит —  мінерал першого класу, що дає можливість використовувати його як для зовнішньої, так і для внутрішньої обробки будівель і споруд усіх типів. Переваги лабрадориту давно відомі:

 • Простота полірування до дзеркального блиску, завдяки чому можна по-різному застосовувати лабрадорит: стільниця, підвіконня, барна стійка, сходи, карнизи – є малою частиною виробів на його основі;
 • Стійкість до будь-якого зовнішнього впливу і збереження властивостей в широкому діапазоні температур;
 • Найвища міцність, стійкість до зношування;
 • Корозійна стійкість;
 • Мінімальне водопоглинання.

Де використовується?

Лабрадорит — кристал, який можна використовувати для самих різних видів оздоблювальних робіт. Як вже зазначалося вище, з нього виходять чудові стільниці, підвіконня та карнизи, мінерал відмінно підходить для виготовлення підлог і сходів, так як практично не піддається зносу.

Пам’ятники з лабрадориту відрізняються монументальністю і довговічністю, а фасадними плитами з цього мінералу обробляють найбільші будівлі і споруди по всьому світу. Камінь може застосовуватися для виготовлення фонтанів і басейнів, а також для облаштування штучних водойм. Дуже часто його використовують і для внутрішньої обробки приміщень.

Варіанти виробів з лабрадориту

Однією з родзинок Вашого неповторного інтер’єру може стати барна стійка. Полірована поверхня не тільки підкреслює Іризацію кристалів, але і створює ефект глибини кольору і дозволяє світлу виділити всю красу структури лабрадориту.

Лабрадорит можна використовувати і для виготовлення підвіконь. Такі вироби будуть гармонійно вписані в будь-який інтер’єр, а унікальний глибокий колір добре поєднується з будь-яким кольором віконних рам — як світлим, так і темним.

Якщо Ви хочете справити на своїх гостей просто «вау-ефект», то варіант стільниця-підвіконня Вам в цьому допоможе. Плавний перехід підвіконня в кухонну стільницю візуально розширить простір біля вікна, тим самим додасть затишок і комфорт всій кухні.

У нас Ви можете купити лабрадорит та замовити готові вироби з нього, за такими цінами:

 • Стільниця (шириною до 70 см) — 107 $/пог. м;
 • Підвіконня (шириною до 20 см) — 48 $/пог. м;
 • Сходинки (шириною до 30 см) — 60 $/пог. м;
 • Бруківка повнопиляна термооброблена (10×10×3 см) — 23 $/м².

Доставка готових виробів з українського лабрадориту проводиться за допомогою різних транспортних компаній. Виріб міцно кріпиться на стійки, фіксується і в такому вигляді (як зображено на фото нижче) доставляється на об’єкт в будь-яку точку України.

Для того, щоб купити український лабрадорит від виробника, Вам достатньо зателефонувати за номером: +38 (067) 31-31-346

Call Now Button