Головна » Пиляно-колота бруківка (французька)

Пиляно-колота бруківка з граніту

Французька — пиляний верх і низ, колоті боки

Пиляно-колота бруківка

Природний граніт широко затребуваний в будівництві і обробці, завдяки своїм видатним робочим характеристикам і особливим властивостям. Бруківка гранітна, широкий вибір якої представлений в нашому каталозі, являє собою унікальний природний матеріал для будівництва та мощення.

Бруківка з граніту характеризується високою міцністю (в 3–4 рази вище, ніж у бетону), стійкістю до зносу, довговічністю. Камінь відрізняє естетика зовнішнього вигляду, універсальність і практичність в застосуванні. Догляд за поверхнями, викладеними з бруківки, не потрібен — у багатьох старих європейських містах покриттям з гранітного каменю вже кілька сотень років.

Бруківка з натурального каменю не містить штучних барвників, як бетонні аналоги, тому зберігає свій первісний колір на весь період експлуатації. При правильній установці вона практично не піддається руйнівній дії від зовнішніх факторів.

Чому гранітну пиляно-колоту бруківку називають «французькою»

Сьогодні існує кілька видів каменю для мощення:

  • колота;
  • пиляно-колота бруківка або «французька»;
  • пиляна бруківка;
  • термооброблений брущатий камінь.

Колота бруківка характеризується наявністю колотих площин, що створює ефект «природності». Пиляна є аналогом простої тротуарної плитки, всі її площини відшліфовані. Пиляно-колота поєднує площини двох видів, а термооброблена відрізняється найкращим зовнішнім виглядом, при її використанні виходить практично ідеальне безшовне мощення.

Пиляно-колота гранітна бруківка отримала назву «французька», так як вперше стала використовуватися у Франції ще в середні століття. Її верхня частина піддається термообробці, що надає поверхні ефект антиковзання, а краї колоті.

Бруківка пиляно-колота після професійного укладання дозволяє створювати досить рівні поверхні, зручні як при пересуванні на транспорті, так і при прогулянці пішки. Колоті бічні грані дозволяють створювати нерівномірну товщину швів, що є відмінною рисою мощення в старих містах.

Як використовують гранітну французьку бруківку

Французька бруківка є оптимальним варіантом і практичним матеріалом для мощення доріг, тротуарів, площ, стоянок, вулиць, територій перед кафе і ресторанами. Вона відмінно показує себе в будь-яких екстер’єрних рішеннях і композиціях, надаючи архітектурним ансамблям благородний наліт старовини.

Як виготовляють французьку бруківку

Гранітна бруківка даного типу виготовляється на сучасному обладнанні. Для цього виконується кілька етапів:

  • граніт ріжеться на сляби (кам’яні пластини товщиною від 30 до 50 мм);
  • верхня поверхня пластин піддається процедурі термообробки;
  • спеціальний прес розколює сляби на окремі елементи розмірами 20 на 20 см;
  • при необхідності вихідні квадратні пластини можна розколоти на ще менші елементи: 20 на 10 см або 10 на 10 см.

В результаті укладання і мощення виходить досить рівна поверхня, по якій комфортно пересуватися. Завдяки термообробці, поверхня виходить протиковзка (через шорсткість). Безсумнівним плюсом є приємна ціна, адже така бруківка з каменю в порівнянні з повнопиляною, наприклад, відрізняється більш простою технологією виробництва.

Порівняння з основними конкурентами

Головними конкурентами французької бруківки є бруківка тротуарна гранітна колота та бруківка тротуарна пиляна з пиляними боками. У першому випадку матеріал має всі грані колоті, що призводить до появи поверхні не дуже рівної та некомфортної для пішоходів і транспорту.

Повнопиляна бруківка має практично ідеально рівні грані, однак її недоліком є ​​досить висока ціна через складність у виготовленні (більше технологічно складних операцій використовується у виробництві).

Чим відрізняється пиляно-колота бруківка від колотої і пиляної

Повноколота бруківка

Покост колотий 10х10х5 см
Покостівська (сіра)
10х10х5 см
Упаковка гранітної бруківки

✓ Колотий нерівний верх

Французька бруківка
(пиляна, колоті боки)

Французька бруківка габро і Новоданилівка

Основні формати:
20х20 см
20х10 см
10х10 см

товщина 5 см — 600грн/м2
товщина 3 см — 450грн/м2

✓ Пиляний рівний протиковзкий верх
✓ Можливі різні формати

Повнопиляна бруківка

Повнопиляна бруківка Покост сіра купити
Повнопиляна бруківка Покостівка

Розміри:
20х20 см
20х10 см
10х10 см

товщина 5 см — 750грн/м2
товщина 3 см — 650грн/м2

✓ Рівні шви, зручність укладання

Call Now Button