Головна » Пиляно-колота бруківка

Пиляно-колота гранітна бруківка

Гранітна бруківка пиляно-колота має чотири бічних сторони пиляних, верхню та нижню сторони — колоті. За рахунок рівних бічних сторін досягається висока якість укладання з мінімальними швами — не більше 5 мм. А колота верхня сторона забезпечує добру протидію ковзанню, що дуже важливо в осінньо-зимовий період. Гранітна пиляно-колота бруківка значно дешевше повнопиляних аналогів такої ж товщини. Найбільш використовуваний формат пиляно-колотої бруківки 10х10 см при товщині 5 см. Такий формат дозволяє використовувати нежорстку основу (без бетонної стяжки) навіть на ділянках, призначених для проїзду транспорту.

Бруківка з колотим верхом і пиляними боками

Вже сама назва цієї бруківки говорить про те, що спочатку камінь розпилюють, а потім колють. Найчастіше для такої бруківки використовують гранітні блоки. Однак габро і базальт також дуже затребувані для такого виду мощення.

Як виробляють гранітну бруківку з рівними краями і колотим верхом

Спочатку масивні кам’яні блоки поміщаються на каменерізні верстати з великими алмазними дисками (до 3-х метрів в діаметрі). Там вони розрізаються на плити товщиною 20 або 10 сантиметрів. Далі ці досить важкі плити поміщаються на багатодискові пили відносно малого діаметра — до 60 сантиметрів. І вже на цих верстатах з 20-сантиметрових слябів випилюється заготівля прямокутним перетином 20х10 см. з 10-сантиметрових плит, відповідно, «брусок» з розмірами 10х10 см. потім ці заготовки переміщаються на гідравлічні каменекольні преси, де поперечним розколюванням і виходить продукція форматом 10х10 см і 20х10 см.

Основні переваги бруківки з пиляними боками і колотим верхом

  • Завдяки тому, що перед поперечною колкою заготовки вже мають рівні грані, кожен камінь виходить з максимально рівною поверхнею. Практично повна відсутність гострих кутів на лицьовій поверхні, на відміну від повноколотої бруківки, робить її дуже комфортною для благоустрою прибудинкової території. По такому кам’яному мощенню приємно ходити навіть босоніж.
  • Ціна пиляно-колотої гранітної бруківки значно менше повнопиляних аналогів. На фото нижче ви можете порівняти гладкість поверхні пиляно-колотої базальтової бруківки і термообробленої:

Можливо виготовляти відносно «тонку» бруківку. Якщо для повністю колотої гранітної бруківки мінімальна можлива товщина — 5 см, то для пиляно-колотої цей поріг знижується до 4-х сантиметрів. Це також позитивно впливає на зниження ціни продукції з урахуванням доставки.

Ціни на пиляно-колоту гранітну бруківку, грн без ПДВ
Камінь Розмір бруківки, см
Комерційна назва Родовище 10х10х5 10х10х4 20х10х5
GABBRO Габро 450 410 510
ROSA RAVENO Жадківка 700 580 760
BAZALT Базальт 960 800 1010
MAPLE RED select Лезники селективні 800 670 900
GREY UKRAINE Покост 610 510 690
MAPLE RED multicolor Лезники без селекції 650 550 680
IRINA BLUE Лабрадорит 490 430 550
LEOPARD Корнинський 650 550 680
BLACK LIME Луковецький 700 580 760

Специфіка монтажу гранітної бруківки з рівними краями

  1. Перше, на що варто звернути увагу — це дуже вузькі, майже непомітні шви між каменями. Це теж додає комфорту при ходьбі по такому мощенню. Така натуральна бруківка так само просто укладається, як і звичайна цементна! Тільки після монтажу служить набагато довше.
  2. Друге: слід передбачити ринви. Так як шви дуже маленькі, під час дощу вода не буде встигати йти між швів, як при використанні повністю колотої бруківки.
  3. Третє: краще використовувати жорстку бетонну основу. Хоча б товщиною 5–7 сантиметрів. Це вбереже Вас від деформації і вимивання основи з-під бруківки. І забезпечить рівне чудове мощення на довгі роки. Самі камені при цьому доцільно укладати в суху цементно-піщану суміш. Сіяний пісок, обов’язково без глини, становить 3 частини суміші. Цемент — 1 частину.

Бруківка з пиляним верхом і колотими боками

Можливо Вас зацікавить пиляно-колота тротуарна бруківка з пиляним, а не колотим верхом.

Приклади пиляно-колотої бруківки

Call Now Button