Головна » Стільниці для кухні

Кам’яні стільниці для кухні


Кухонні стільниці з каменю — в чому перевага?

Світла стільниця на кухню з вбудованою поверхнею

Що ми очікуємо від кухонної стільниці:

  • вона повинна мінімально вбирати воду і забруднюючі речовини;
  • максимально бути стійкою до подряпин, тобто бути твердою;
  • не боятися гарячих сковорідок і каструль;
  • на прямих сонячних променях не змінювати свого кольору;
  • бути естетичною та елегантною на довгі роки!

І ще: при цих всіх перевагах не коштує як запуск супутника на орбіту.

Розберемося детально по пунктам.

Чи вбирають воду кухонні стільниці з каменю?

Темна стільниця з лабрадориту Irina Blue

Для цієї характеристики використовують коефіцієнт водопоглинання. Наприклад керамічна цегла, при приміщенні її в воду збільшує свою масу на 8–10%. Це означає її здатність поглинати воду: від 8% до 10%. Водопоглинання натурального каменю: мармур 1–1,5%, граніт від 0,5% до 1%. Для наочності — згадайте як виглядають мокрі торці кухонної стільниці з МДФ після 2-х років експлуатації. Хоч ми і прихильники кухонних стільниць з натурального каменю, відзначимо, що штучний камінь практично не вбирає воду. За цим показником він дійсно перевершує натуральний камінь.

Що краще, мармурова стільниця для кухні або гранітна?

Кухонна стільниця з граніту Дідковичі

Пункт 2 — кухонна стільниця не повинна дряпатися. Для того щоб охарактеризувати твердість матеріалу і його здатність дряпати і бути подряпаним застосовують шкалу Мооса. Алмаз має твердість 10 (його неможливо нічим подряпати). Граніт займає 7–8 місце. Він дряпається алмазом, сапфіром, і якщо поставити собі за мету — накінечником побідитового свердла. Мармур має твердість по Моосу 3–4: його можна дряпати гранітом, твердим кухонним ножем, склом. Так що висновок, мармурова стільниця для кухні або гранітна — очевидний!

Кухонні стільниці з каменю термостійкі?

Стільниця з натурального каменю габро

На нашому виробництві, на граніті ми робимо термооброблену поверхню спеціальним пальником, при температурі в 1200 градусів за Цельсієм робимо поверхню каменю шорсткою. Більш того, якщо пальник видає менше 1000 градусів, або ж він недостатній час нагріває камінь — нічого не відбувається. Поверхня каменю залишається гладкою. Так що сковорідки, нагріті до 200 градусів і каструлі з гарячою водою температурою до 100 градусів зовсім не страшні кухонним стільницям з натурального каменю. Чого не можна сказати про штучний камінь. Адже скріплюючим елементом в ньому є поліефірна смола — полімер. А її термостійкість вельми обмежена. Про це відкрито заявляють і самі виробники штучного каменю. Про те, яким кольором горить штучний камінь, в інтернеті достатньо відео.

Світлостійкість кам’яної стільниці для кухні

Кухонна стільниця з Софіївського граніту

Для визначення світлостійкості матеріалу існує найпростіший експеримент, але вимагаючий 2–3 тижні літнього часу. Потрібно взяти два шматки каменю: натуральний, наприклад найпростіший, сірий Покостівський граніт, і штучний. Заклеюємо половину зразка чорним скотчем або картоном — чим-небудь непрозорим і стійким до дощів. Кладемо два шматки каменю на дах або будь-яке інше місце, яке добре освітлюється сонцем. Через 12–15 днів зніміть з зразків захисний шар. Будете вражені побаченим!!! І ще: всі наші колеги зберігають сляби штучного каменю під навісом — для захисту від сонця. Граніт, як правило, таких комфортних умов не вимагає, і сонця не боїться!

Мармурова стільниця для кухні — супер елегантно!

Кухонна мийка з Кишинського граніту

Чому? – Відповідь проста: фартух на робочу стінку, сама кухонна стільниця і підвіконня, і плитка на підлогу — все з одного матеріалу! Це можливо тільки якщо застосовувати натуральний камінь на кухні. А всі перераховані вище чотири пункти говорять про те, що тільки натуральний камінь для кухонної стільниці збереже свою красу на довгі роки.

Вартість кам’яних стільниць

Найбільш вигідна для наших клієнтів ціна стільниці виходить при використанні Українського каменю. Втім, всі ціни Ви можете побачити вище.

Call Now Button