Головна » Пиляна гранітна бруківка

Бруківка гранітна пиляна

Уявіть: у Вас завдання зробити благоустрій тротуару в жвавому місці біля кафе, та так, щоб ходити було зручно, і від туристів відбою не було. Або ж зробити максимально приємним вхід у власний будинок і на довгі роки забути про ремонт. Відповідь одна: пиляна гранітна бруківка – це естетично, довговічно, і головне доступно! В наші дні якісна штучна плитка для мощення коштує стільки ж, скільки з натурального каменю. Більш того, жодна бруківка на цементній основі по довговічності не зрівняється з гранітної, так як ще не винайдена технологія отримання бетону з настільки низьким коефіцієнтом водопоглинання і таким високим показником зносостійкості.

Асортимент пиляної гранітної бруківки

Ціна (грн) на пиляну гранітну бруківку різних кольорів, товщиною 3 і 5 см
Товщина 3 см 5 см
Формат 5*5, 10*10, 20*10,
20*20, 20*30
5*5, 10*10, 20*10,
20*20, 20*30
Камінь

Пиляна поверхня

Термо. поверхня

Пиляна поверхня

Термо. поверхня

Чорна Gabbro, Labradorite 540 600 670 750
Світло-сіра Grey Ukraine 590 650 720 800
Жовта Skifiya Gold 640 700 770 850
Червона Maroon Black, Rosso Santiago 790 850 920 1000

Як ми робимо пиляну бруківку з граніту

На першому етапі ми беремо гранітні блоки, безпосередньо з кар’єру, і пропилюємо їх на всю глибину алмазними дисками. Розпил блоку робиться таким чином, щоб вийшли заготовки – гранітні пласти наприклад товщиною 20 см. Одна така гранітна заготовка може важити кілька тонн. При масовому виробництві гранітної бруківки процес підготовки таких пластів – заготовок йде постійно. Потім ці заготовки розпилюють багатодискової алмазної установкою. Результатом є смуги, наприклад, товщиною 5 см і шириною 20 см. Потім ці смуги піддаються термообробці. Після отримання термооброблених смуг товщиною 5 см і шириною 20 см ми їх можна розділяти вже на готову бруківку двома способами: розколювати або розпилювати. У першому випадку ми отримуємо пиляну бруківку з колотими краями. При розпилі, на ширину 10 см – отримуємо повнопиляну бруківку розміром 20×10 см.

Гранітні блоки для пиляної бруківки
Гранітний блок (з кар’єру)
Пиляна бруківка з колотими краями
Пиляна бруківка з колотими краями
Повнопиляна гранітна бруківка 20х10
Повнопиляна бруківка розміром 20×10 см

Як упаковують і перевозять пиляну гранітну бруківку?

Бруківка пиляна гранітна (упаковка)

На відміну від колотої бруківки, яку перевозять у великих мішках, пиляну гранітну бруківку ми пакуємо на піддони. Розмір їх стандартний – 120×80 см. На один піддон завантажується продукція масою від 1 до 2-х тонн, однак не більше! Наприклад, на піддоні, з великої бруківкою розміром 30*30 см, товщиною 3 см і вагою 1800 кг вміщається 21,6 м2. Піддон з бруківкою стягується поліпропіленовими стрічками – для можливості перевезення на далекі відстані.

Менший розмір бруківки, наприклад, 10×10 см – так само упаковується на дерев’яні піддони, проте це досить трудомістка операція, вартість якої однозначно відіб’ється на ціні кінцевого продукту. З цієї причини, краще рішення для пиляної гранітної бруківки – це великий формат – не менше 20×20 см.

Доставка і вартість бруківки в залежності від товщини

Припустимо, Вам необхідно вимостити двір гранітною бруківкою, площею 100 м². Щоб вирішити, яка саме товщина каменю Вам необхідна, потрібно відповісти на два питання:

  • яка буде ціна гранітного мощення з урахуванням доставки і укладання;
  • яка технологія монтажу буде використана.

Припустимо, що монтаж бруківки товщиною 5 см і 3 см коштує однаково. Ціна пиляної гранітної бруківки формату 20×20 см, на даний момент становить:

  • при товщині 3 см – 23 $/м²;
  • при товщині 5 см – 28 $/м².

Також врахуємо, що доставка до Вас на об’єкт коштує 40 $ за одну тонну. Щільність граніту – 2700 кг/м³. Це означає: один м² бруківки товщиною 3 см буде важити 81 кг, а товщиною 5 см – 135 кг.

Отже, всі 100 м² маса і вартість доставки:

  • 3 см – 8.1 тонна * 40 $ = 324 $
  • 5 см – 13,5 тонн * 40 $ = 540 $

У підсумку, вартість нашої гранітної бруківки з урахуванням доставки:

  • 3 см: доставка 324 $ + 100*23 $/м2 = 2624 $
  • 5 см: доставка 540$ +  100*28 $/м2 = 3340 $

Звідси видно, що бруківка при товщині граніту в 5 см майже на 30% дорожче 3-х сантиметрового аналога!!

Можна заперечити – а довговічність? Адже чим більша товщина граніту, тим надійніше, будуть аргументувати прихильники античного методу мощення в пісок кругляків глибиною півметра! Про це трохи нижче.

Як укладати пиляну гранітну бруківку

Укладання пиляної гранітної бруківки

Всі, хто може читати цю статтю українською мовою, напевно помічали, як швидко з’являються ями на свіжо-відремонтованій гранітній бруківці, не залежно від товщини самої бруківки. І що особливо цікаво, у наших Західних сусідів таких проблем немає.

Виявляється, все просто: під гранітною бруківкою необхідна жорстка, що не деформується, основа – армований бетон, товщиною 7–10 см. При цьому, для забезпечення відсутності ям на дорозі, шар бетону необхідний незалежно від того, оберете Ви товщину покриття 5 см або 3 см.

Монтаж бруківки товщиною 5 і більше сантиметрів на бетонну основу можна вести як за допомогою сухої цементно-піщаної суміші, так і за допомогою морозостійких цементних клеїв. В такому випадку необхідні досить широкі шви між окремими каменями – не менше 5 мм. При монтажі на суху суміш, кожна бруківка тримається на своєму місці не тільки за допомогою тильного боку, але і бічними поверхнями.

Установку пиляної гранітної бруківки товщиною 3 см на бетонну основу ми рекомендуємо проводити за допомогою морозостійких цементних клейових складів. Ними ж засипати шви між бруківкою. Так само, зауважимо, що за допомогою одного формату, але різних кольорів граніту, можна створювати гранично привабливі вулиці наших міст. В які, як і до Львова, однозначно приїде безліч туристів. У підсумку, витрати на гранітну бруківку перетворяться в вигідні інвестиції!

Варіанти дизайнерських рішень з пиляної гранітної бруківки

Укладання пиляної гранітної бруківки «Трипільський Візерунок»

Гранітна бруківка пиляна Grey Ukraine, Maroon Black
Гранітна бруківка пиляна Maroon Black, Grey Ukraine
Гранітна бруківка пиляна Grey Ukraine, Maroon Black

Монтаж гранітної пиляної бруківки «Паркет трьохкольоровий»

Бруківка гранітна пиляна Maroon Black, Gabbro, Grey Ukraine
Бруківка гранітна пиляна Maroon Black, Gabbro, Grey Ukraine
Бруківка гранітна пиляна Maroon Black, Gabbro, Grey Ukraine

Дизайн бруківки пиляної гранітної «Меандр»

Бруківка гранітна пиляна Maroon Black, Gabbro

Бруківка гранітна пиляна Maroon Black, Gabbro
Бруківка пиляна Maroon Black, Gabbro

Варіант монтажу гранітної пиляної бруківки «Шахи»

Бруківка гранітна пиляна Grey Ukraine, Gabbro
Бруківка гранітна пиляна Grey Ukraine, Gabbro

Метод укладання пиляної гранітної бруківки «Діагональ»

Бруківка пиляна Gabbro, Grey Ukraine
Бруківка пиляна Gabbro, Grey Ukraine

Монтаж гранітної пиляної бруківки «Вишиванка»

Бруківка гранітна пиляна Maroon Black, Gabbro, Grey Ukraine
Бруківка гранітна пиляна Maroon Black, Gabbro, Grey Ukraine
Бруківка гранітна пиляна Maroon Black, Gabbro, Grey Ukraine

Відповіді на типові запитання

Call Now Button