Головна » Бруківка гранітна

Гранітна бруківка

Дуже часто від наших замовників ми чуємо одне і те ж питання: яка саме буває гранітна бруківка. І чим один вид відрізняється від іншого? Дійсно, ціна бруківки з універсального сірого Покостівського граніту може відрізняться в 2 рази! При однакових параметрах. Для кращого розуміння і оптимального вибору під конкретну задачу ми згрупували весь матеріал для мощення по 5 категоріям.

Бруківка колота

 • максимально комфортна ціна
 • природний скол каменю має найвищі протиковзкі властивості

 • вимагає підвищеної майстерності укладальників через розбіжність товщини
 • далеко не всі види каменю підходять для виробництва цього виду бруківки

Найпоширеніший тип бруківки. Ціна колотої бруківки найнижча з усіх видів. Це пов’язано з простотою і низькою собівартістю виробництва. Великі кам’яні брили колються гідравлічними пресами на більш дрібні, а вже більш дрібним, але безформним брилам, які можна виставляти на верстаті вручну, надають правильну форму по заданих розмірах.

Стандартні розміри бруківки: 10×10×10, 5×5×5, 10×10×5 — кожен камінь має лицьову поверхню 10 на 10 см та товщину — 5 см. Точність розмірів при такому способі виробництва +/− 10 мм. Тобто один камінь гранітного мощення може бути розміром 9×9 см, а інший 11×11 см.

Бруківка з пиляними боками

 • ідеально рівний шов при монтажі
 • укладається так само, як звичайна тротуарна плитка
 • абсолютно всі види каменю підходять для виготовлення цієї бруківки
 • колота і рівна лицьова поверхня забезпечує комфорт при ходьбі і відсутність ковзання

Пиляно-колота бруківка з пиляними боками. Сама назва говорить про послідовність виробництва: спочатку пиляються правильні паралелепіпеди, наприклад перетином 10×10 см, а потім їх колють на бруківку товщиною 5 см. Бруківка має більш рівну поверхню в порівнянні з повноколотою, так як ножі гідравлічного преса більш щільно прилягають до рівної — пиляної поверхні граніту. Бічні краї такої бруківки абсолютно рівні. Точність бічних розмірів: +/− 2 мм. Це дозволяє отримати дуже рівні шви при укладанні.

Більш низька ціна пиляно-колотої бруківки досягається за рахунок заміни процесу різання — розколюванням граніту. Спочатку ріжуться пласти товщиною 10–20 см, а потім ці гранітні сляби колються на заданий формат. При такому способі виробництва лицьовою стороною бруківки виявляється пиляна площина, а бічними — колота. Іншими словами верх при укладанні гранітної бруківки виходить більш рівним, а шви — ширшими і менш чіткими.

Бруківка з колотими боками

 • ідеально рівна поверхня з протиковзкою обробкою
 • укладається як звичайна цементна бруківка
 • мінімально доступна товщина 3 см, що знижує вартість доставки
 • можливість виготовлення бруківки великих форматів — до 30х30 см

Пиляно-колота бруківка з пиляним верхом і низом. Її ще називають «зі сляба» або «французька».

Бруківка повнопиляна

 • максимально рівна лицьова поверхня
 • монтується за принципом звичайної штучної тротуарної плитки
 • найтонший шов при монтажі з усіх видів бруківки
 • протиковзка поверхня з часом (15 років) стає занадто гладкою, і може ковзати під вологим снігом

Пиляна бруківка або ж плити мощення пиляні. Так називають широкий клас виробів з каменю для мощення вулиць з пиляною лицьовою поверхнею. Використовують там, де необхідна рівна неслизька, в основному пішохідна, частина вулиці. Для проїжджої частини необхідно використовувати більш товсті плити.

Ціна пиляної бруківки найвища з трьох вищевказаних видів. Однак вона ж і має найбільш точні розміри, і самою гладкою поверхнею. Фактично це і є тротуарна плитка з граніту — тільки зі значно більшим терміном експлуатації ніж у звичайної цементної плитки.

Пиляну бруківку зазвичай виготовляють з термообробленою або бучардованою поверхнею. Незважаючи на це, після 15-ти років інтенсивного використання поверхня стає шліфованою — гладкою, з яскравим проявом кольору і текстури каменю.

Бруківка галтована

 • виготовляється з усіх перерахованих вище видів бруківки
 • має гладку, приємну поверхню морської гальки
 • додаткова обробка підвищує вартість продукції
 • протиковзкі властивості знижені внаслідок більш рівної поверхні

Галтована бруківка або «старе місто». Для виготовлення беремо будь-який вид бруківки: пиляну або колоту, пропускаємо через великий барабан, що обертається — як в бетономішалці, в якому кожен камінь б’ється об сусідній. У підсумку після 30–60 хвилин такої тряски всі гострі кути сколюються, а колота поверхня стає більш гладкою. Готова вулиця з такої галтованої бруківки має вигляд, ніби її виклали не менше 3-х століть тому.

Чому саме гранітна бруківка?

Потреба облаштовувати і облагороджувати простір навколо себе була однією з характерних ознак людства в усі періоди його історії. З кожним століттям, розширюючи свої горизонти, вдосконалюючи свої знання і вміння, люди висували все більш високі вимоги до території, яка їх оточувала. Змінювалися уявлення про комфорт і безпеку, винаходили нові архітектурні форми і створювалися нові будівельні матеріали для їх втілення. Проте матеріал, про який піде мова в цій статті, незмінно залишався в категорії «вічних цінностей», визнаних усіма епохами.

Використання гранітної бруківки обчислюється тисячоліттями. За знаменитим давньоримським мощених дорогах можна прогулятися і сьогодні; вулиці, викладені бруківкою, Ви виявите в старій частині будь-якої з європейських столиць; в сучасних містах кам’яні дороги поступово приходять на зміну асфальту і бетону.

Успіх мостових з бруківки пояснюється просто.

 • Бруківка екологічна. На відміну від асфальтових покриттів, вона не відноситься до групи канцерогенних матеріалів, сприяючих розвитку ракових захворювань. Природний радіаційний фон більшості гранітів визнаний безпечним для людини.
 • Бруківка довговічна. Термін служби мощених мостових обчислюється століттями. Вони здатні протистояти механічним навантаженням, вібраціям, руйнівній дії атмосферних явищ і температурних циклів. У наш час екологічних катастроф, коли стан навколишнього середовища значно посилює процеси окислення, стійкість бруківки набуває особливого значення.
 • Бруківка економічна і практично не вимагає ремонту. Утримання бруківки з природного каменю обходиться в 6–8 разів дешевше, ніж традиційного покриття з асфальту і бетону.
 • Бруківка аристократична. В уявленні більшості європейців вона асоціюється зі шляхетною старовиною. Саме по мощених дорогах проносилися позолочені карети королів, лицарі поспішали на побачення до дами свого серця, а воїни вирушали в багаторічні завойовницькі походи.

Досвідчений архітектор не забариться підтвердити, що брущаті мостові, тротуари і площі незмінно надають місту унікальність та неповторність Зовнішності Європейського Міста. Сьогодні багато площ і вулиць, назви яких музикою звучать для туристів усього світу, виконані з поєднання брущатого каменю з Накривочний кам’яними плитами: московський Арбат, київський Хрещатик, Єлисейські поля в Парижі, Золота вулиця в Празі, площа Святого Петра в Римі…

Компанія «ГРАНЕКС» проводить весь комплекс робіт, пов’язаний з перерахованими етапами виготовлення покриття з гранітної бруківки:

 • проектування і візуалізацію майбутнього ландшафтного покриття з граніту;
 • доставку всіх необхідних будівельних складових, і гранітної бруківки;
 • монтаж всіх шарів покриття — згідно проекту.

Де купити гранітну бруківку?

Call Now Button