Головна » Гранітна плитка від виробника “GRANEX”

Ми виробляємо і продаємо гранітну плитку

Гранітна плитка – види і застосування

Не відкриємо нічого нового, але гранітна плитка, яку Ви хочете купити – це прямокутник або квадрат товщиною, як правило 2 або 3 см. Габаритні розміри в основному кратні 30 см – це: 60×30, 60×60 або 30×30 см. Однак, цікаво саме те, що плити з натурального граніту великого формату – наприклад 120×60 см коштуватимуть майже стільки ж, скільки і меншого формату – наприклад 60×60. Ми хочемо дати максимально детальну інформацію, яка необхідна для правильного застосування нашої продукції. І перед тим як Ви все ж зважитеся купити гранітну плитку, настійно рекомендуємо прочитати цю статтю до кінця.

Яку товщину гранітної плитки де використовувати?

Гранітна плитка
Плитка з Українського граніту

Напевно всі бачили лопнуту плитку під ногами на вулиці. Чи не замислювалися – чому так відбувається? Вся справа в невірно підібраній товщині і форматі плити. Ви не помилилися: формат гранітної плитки теж впливає на вибір правильної товщини. Пояснимо на прикладі – на тротуарі, на м’якій основі (з гран-відсіву або піску) покладена плитка товщиною 3 см. Викладений візерунок з плитки форматом 30×30 і 10×10 см. Питання: яка плитка швидше трісне якщо на тротуар почнуть заїжджати автомобілі? Відповідь очевидна – плити 30×30 тріснуть швидше.

З фасадами начебто все простіше – купуй плитку товщиною 20 мм і будь спокійний. Загалом – вірно. Однак якщо необхідно змонтувати вентильований фасад, то використання гранітних плит товщиною 2 см вкрай не рекомендується, особливо на цоколі будинків.

Плита на фасаді, за якою тільки повітря і мінеральна вата, навіть гранітна, товщиною 2 см ефектно розлітається на шматки при відпрацюванні ударів юних футболістів. А ось плити з товщиною 30 мм, як показує практика, вже не такі цікаві для молодих вандалів.

З цієї причини ми підготували список мінімально рекомендованої товщини для різних ситуацій використання:

Гранітна плитка Дідковичі
 • фасад в клейовим (мокрим) способом кріплення плит – 2 см
 • вентильований фасад – 3 см
 • гранітна плитка для підлоги в середині приміщення, (кріплення на мокро) – 2 см
 • плитка для підлоги для облицювання на вулиці (кріплення на мокро) – 2 см
 • облицювання вуличних сходів – 3 см
 • гранітна плитка тротуарна (на динамічній основі) габарит не більше 20 см – 3 см
 • плитка гранітна тротуарна (на динамічній основі) габарит не більше 30 см – 4 см
 • плитка з граніту тротуарна (на динамічній основі) габарит не більше 40 см – 5 см
 • великі плити для тротуару – бажана товщина не менше 10 см

Які типи поверхні можливі у гранітної плитки

Можливість виконання різних типів поверхні на лицьовій стороні плитки з натурального каменю – основна позитивна відмінність від керамічної плитки. Пояснимо на прикладі нашого виставкового стенду. На фото Ви можете бачити фрагмент фасаду з сірого Покостівського граніту, який виконаний з використанням трьох типів поверхні:

Плитка з Покостівського граніту

Три типу поверхні гранітної плитки:

 • Полірована – гладка блискуча поверхня яку можна побачити на фальш-колонах, верхньому козирку і фасках замкових каменів;
 • термооброблена – шорстка, як асфальт – в центрі замкових каменів;
 • колота – сяючий кристалічний скол граніту – бічні фасадні смуги.

Жодна інша плитка, за винятком гранітної, не здатна так прикрасити об’єкт облицювання. Висновок: з самої бюджетної гранітної плитки можна зробити незрівнянну і фактурно-багате облицювання будь-якої поверхні.

Потрібно тільки вміти бачити кінцевий результат, і володіти відповідним обладнанням і досвідом. На стенді Ми скомбінували тільки три типи поверхонь, однак можливості обробки каменю значно ширше. Ось ще кілька типів обробки лицьової поверхні граніту:

Типи обробки поверхні граніту:

 • бучардування – обробка гострим молотком з шипами;
 • шліфована – гладка, рівна поверхня без блиску;
 • пиляна – поверхня каменю після розпилу, яка далі не обробляється.

Тільки ці основні 6 типів поверхонь відкривають величезну свободу для дизайну.

Виробництво гранітної плитки

Розпил гранітного блоку на плитку

Якщо коротко, то весь виробничий процес можна розділити на основні 4-е етапи:

 1. Розпил гранітного блоку на сляби – плити заданої товщини.
 2. Обробка поверхні – наприклад полірування або термообробка.
 3. Окантовка плит в потрібний формат.
 4. Упаковка продукції на піддони.

Але не все так просто. На кожному етапі необхідний контроль якості. При розпилі блоку на сляби Ми контролюємо рівномірність товщини і площинність.

Полірована або термооброблена поверхня граніту повинна відповідати певним параметрам якості. І найголовніше – точні габарити гранітної плитки, які забезпечують подальшу якість укладання.

Виходячи з того, що основна маса гранітної плитки має товщину 2 і 3 см, а так само розуміючи, що для різних потреб необхідний різний формат: Ми підтримуємо складські запаси блоків і слябів. А для виробництва з них гранітної плитки необхідно деякий час.

Властивості гранітної плитки

Морозостійкість

Ви помічали, що виробники кераміки чітко вказують для яких робіт призначена їхня продукція: для зовнішніх або тільки для внутрішніх робіт. Основний параметр, за яким відбувається поділ по застосуванню: зовнішні або тільки внутрішні роботи – це коефіцієнт водопоглинання, від якого залежить морозостійкість нашої плитки. Кераміка на основі глини дуже добре вбирає воду, і коеф. водопоглинання становить від 5 до 15%. Вся волога, яку вбере така плитка взимку, при замерзанні розірве її зсередини. Граніт, в свою чергу, вбирає вологу на рівні 0,3–1%. А це різниця більш ніж в 15 разів!! Гранітна плитка за своїми характеристиками придатна як для внутрішніх, так і для зовнішніх робіт.

Стираємість

Як часто в місцях великої прохідності Вам доводилося спостерігати стерту на підлозі кераміку. Особливо показово виглядають місця з використанням найбільш дешевої плитки – місця найбільшої економії стають помітні вже через 3–6 місяців. Стираємість матеріалів вимірюється “незрозумілим” показником – г/см2: скільки грам маси втратить один квадратний сантиметр поверхні при проході по ньому одного мільйона чоловік. Наприклад стираємість досить “м’якого” Українського граніту Покостівського родовища становить 0,6 г/см2, а вже гранітна плитка з Дідковицького кар’єру – 0,3г/см2. Маємо зазначити, що сам граніт Дідковичі значно важче пиляється і полірується. Яка стираємість кераміки? – Ми не критикуємо наших колег!

Відновлюваність

Це найприємніша родзинка гранітної плитки. За пришестя років, навіть самий твердий полірований граніт при інтенсивній експлуатації буде з подряпинами – на жаль, факт. Однак на відміну від кераміки, при знятті верхнього шару і подальшої поліровки, отримуємо абсолютно нову поверхню. Таке відновлення можна повторювати практично не обмежену кількість разів, так як при переполіровці гранітної плитки знімається верхній шар в десяті частки міліметра, а стандартна товщина плитки для підлоги – 2 см. Вартість такого відновлення значно менше укладання і покупки нового керамічного покриття. Висновок однозначний – купуючи гранітну плитку Ви робите інвестиції, а не несете витрати!

Доставка і упаковка

Упаковка і навантаження гранітної плитки

Стандартна упаковка гранітної плитки – це дерев’яна палета масою 1–2 тонни. Вага конкретної упаковки залежить від товщини плитки. Піддон з плиткою 30×30 см і товщиною 3 см, важить 1500 кг, а вміщує всього 18,63 м2. Формат упаковки Ми завжди узгоджуємо з нашими замовниками, враховуючи можливості розвантаження. Як показує практика, найбільш зручним способом розвантаження на будівельних об’єктах є розвантаження автокраном, або маніпулятором. Доставка такої продукції здійснюється прямо “під двері”. Ми допомагаємо нашим клієнтам в пошуках транспорту, або ж укладаємо договір з умовами поставки товару в точку вивантаження.

Ознайомтеся з процесом виготовлення гранітної плитки:

Ціна гранітної плитки

Стільниця з жовтого граніту

У нас є докладні прайси на нашу продукцію, однак, щоб розібратися в них, потрібно витратити досить багато часу. Тут Ми наведемо приклад двох, на наш погляд, надзвичайних українських гранітів, з яких ми виробляємо плитку.

Жовто-золотий граніт з чорними прожилками, формат 60×30 см завтовшки 2 см:

Skifiya Gold 600×300×20, полірований – 39 EUR/м2

На фото Ви можете оцінити всю красу даного Софіївського граніту: кухонні стільниця і фартух, виконані в одному матеріалі.

Завантажити прайс з цінами на гранітну плитку ⇩⇩⇩

Завантажити прайс

Український граніт Pantera Gray

Строгий темно-сірий Рахни-Полівський граніт з кришталевими прожилками, 60×30 см, 2 см товщина:

Pantera Grey 600×300×20, полірований – 39 EUR/м2

На фото: сляби цього граніту, які відмінно комбінуються природним малюнком в дизайн «Open Book». Потрібно відзначити – на сьогодні це єдиний Український граніт з малюнком, який можна комбінувати подібним чином!

Для отримання докладних цін, для прийняття правильного рішення про покупку конкретного виду гранітної плитки пропонуємо Вам просто зателефонувати нам ☎ +38 (097) 907-31-49

Ми завжди раді цікавим співрозмовникам!

Зателефонувати

Skifiya Gold

Гранітна плитка

Skifiya Gold

(полірована)

Ціна: 39 €/кв. м

Call Now Button