Головна » Облицювання фасаду будинку

Облицювання фасаду

5 визначників довговічності Вашого фасаду

Якщо говорити про фасади, то в першу чергу потрібно згадати про фасади Римських середньовічних фортець і замків, які збереглися до наших днів. Вони нічим не облицьовані!!! Просто величезні кам’яні брили, які з фундаменту переходять в кріпосні стіни. Камінь, природно, використовували той, який був найближче.

Сьогодні ми не використовуємо величезний нетесаний камінь для будівництва стін — занадто дорого і довго. Однак сучасні стіни будинків все так само потребують захисту від атмосферних проявів: води, морозу, вітру і сонця. Ми розповімо про основні чинники, що визначають довговічність фасаду.

1. Вплив води через зовнішню поверхню

Якщо стіни Вашого будинку побудовані з штучного матеріалу — глиняної цегли, газоблоків, керамзитобетону і т.д., то однозначно для таких стін потрібен захисний шар. Він і буде захищати від впливу води. А це означає, що потрібен матеріал з найменшим коефіцієнтом водопоглинання. До таких матеріалів відносяться керамограніт, граніт, полімерний камінь.

Але якщо все ж використовувати матеріал з високою здатністю поглинати воду через поверхню — не біда. Є великий спектр хімічних засобів, які в десятки разів зменшують поверхневе водопоглинання. Завдяки таким засобам фасади з піщанику, вапняку та інших пористих матеріалів прослужать Вам досить довго.

2. Вплив води через дифузію (зі стін)

Капілярні явища в матеріалі стін відмінно насичують фасад вологою. Існує два основних джерела проникнення вологи в фасадні плити з тильного боку:

  • капілярне просочування вологи з фундаменту;
  • проникнення пару через стіни з будівлі в зовнішнє середовище.

Обидва джерела насичують водою матеріал стін, навіть якщо облицювання фасаду оброблено гидрофобной хімією. Саме з цієї причини облицювання фасаду керамічною глазурованою плиткою вкрай небажано — її зовнішня поверхня воду взагалі не поглинає. Причина проста: внутрішня сторона такої плитки — пориста обпалена глина, яка у величезних кількостях адсорбує воду.

Виходячи з розуміння цього, потрібно підбирати матеріал який і з внутрішньої сторони буде погано поглинати воду. З цієї причини і з’явилася концепція вентильованих фасадів — коли між фасадними плитами і несучою стіною є повітряний зазор (вентильований простір). При такому методі кріплення фасадних панелей, будь то натуральний камінь або кераміка, відсутня дифузія вологи з товщі стін в фасад.

3. Морозостійкість фасадного матеріалу

По суті цей фактор є результатом двох попередніх — чим менше матеріал вбирає воду і з лицьового боку, і з тильного, тим він більш морозостійкий. Стандартним експериментом на морозостійкість є цикли замерзання-розмерзання.

В українських і європейських будівельних нормах для фасадних матеріалів мінімально допустимим показником морозостійкості є рівень F50 — матеріал повинен витримувати мінімум 50 циклів.

Не будемо особливо критикувати деякі фасади, однак зазначимо матеріали, які ніколи не мали і не матимуть необхідний рівень морозостійкості. Це кераміка на основі пористої обпаленої глини, травертин і мармур.

Ви напевно запитаєте, яким же чином дожили до наших днів шедеври Античної Греції і Риму з мармуру і травертину? Відповідь проста: там практично не буває морозів.

4. Архітектурна та естетична цінність фасаду

Уявіть, Ви побудували будинок з міцними і теплими стінами з керамзитобетону. А що робити з фасадом або цоколем? Як вберегти стіни від атмосферних проявів, та так, щоб і поглянути було приємно? Можна звичайно і з керамограніту зробити відмінний фасад. Можна, але, швидше за все, поверхня таких плит буде однакова.

Такими ж властивостями як і керамограніт володіє і граніт. Однак його поверхня далеко не однотипна. На гранітних фасадах можна комбінувати ЧОТИРИ основні типи поверхні фасадних плит:

  • полірованого граніту;
  • колотого граніту;
  • термообробленого або бучардованого граніту;
  • шліфованого граніту.

І що найцікавіше, різна поверхня може бути в межах однієї деталі — подивіться наші роботи з граніту.

Тут не варто забувати про грамотний дизайн-проект фасаду, та краще, якщо його будуть робити інженери з досвідом реалізації подібних проектів.

5. Світлостійкість облицювання фасаду

Багато років тому мармур в Одесі був більш доступним, ніж наш рідний український граніт. Тоді в Одесі і з’явилося досить багато фасадів з мармуру. Як виглядають вони зараз? – Пройдіться по Катерининській, Пушкінській, та іншим центральним вулицям, де побачите бежевий камінь весь в чорних тріщинах — це воно!

А причому тут світлостійкість? Це ж все вода і мороз, справедливо помітите Ви. Ми згодні, з однією поправкою: при виробництві 90% мармуру використовується поверхневе епоксидування. Епоксидні смоли за визначенням не світлостійкі!! Розпадаючись на сонці, вони оголюють всі мікропори, а далі за справу беруться вода і мороз. І через кілька зим маємо широку тріщину.

Ми не рекламуємо граніт для облицювання фасадів, ми стверджуємо і готові Вам це довести, що кращого матеріалу для фасаду, ніж граніт, не існує!

Call Now Button