Головна » Граніт і Львів. Коли з’явився і що з нього робили.

Граніт і Львів. Коли з’явився і що з нього робили.

Граніт і Львів. Коли з’явився і що з нього робили.

гранітний пам"ятник Львів
гранітний пам"ятник, Львів

Наша тема- граніт і Львів , та розпочнемо ми  розповідь зазирнувши в історію міста. Львів, впродовж своєї багатовікової історії, завжди був Європейським містом. І це не просто гучні слова, а  правда. Будучи найбільшим містом західної частини Русі та столицею Галицько-Волинського князівства Львів завжди мав тісні стосунки з Західними країнами і відчував вплив Європи. Достатньо подивитися на зброю та обладунки галицького дружинника, які були більше подібні до центральноєвропейських аналогів. Або згадати хто був першим королем на Русі, родинні зв’язки з королями та князями Угорщини, Польщі, Литви. Все це обумовило те, як розвивалося місто і чому тепер воно вважається одним з найкрасивіших і самобутніх міст Європи.

Коли згадується Львів, перше що уявляється – дороги та вулички мощені бруківкою

Гранітна бруківка

у Львові

Коли згадується Львів, перше що уявляється – дороги та вулички мощені бруківкою

гранітні плити, бруківка Львів

Зокрема вже у чотирнадцятому столітті у Львові була чимала німецька громада. Проживаючи у місті, вони принесли з собою і певні звичаї та символи. Одним з таких символів є бруківка. Саме з того часу вулиці Львова почали облицьовувати бруківкою, а людей, які це робили називали брукарами. Цей процес відбувався доволі помалу, адже був доволі затратним. Бруківку добували в найкращих каменоломнях, обробляли, надавали необхідної форми. Оплата праці та матеріалів відбувалася з міських прибутків. Згідно деяких даних, губернатор Бартоломей Зіморович у своїх хроніках писав, що у Львові ще у 1452 році «Ринок і головні площі вже були бруковані». Брукарі дуже цінилися, а їхня праця добре оплачувалася. Наприклад є записи, що їм платили дев’ять грошей на тиждень. Не малі гроші, на той час. З роками лицювання відбувалося інтенсивніше. Особливо багато робіт було проведено за часів імператора Франца-Йосифа , який часто приїжджав до нашого міста. Цікаво, що за тротуарами і дорогами доглядали, підтримували в хорошому стані, навіть мили водою з милом. Львів вважався перлиною Австро-Угорської імперії. Тому не дивно що граніт і Львів стали тісно пов’язані.

гранітні плити, бруківка Львів
гранітні плити, бруківка Львів

Важливо зазначити, що в основному використовували базальтову бруківку, а вже пізніше почала з’являтися і гранітна бруківка у Львові.

Граніт і Львів

Завдяки своїм властивостям граніт у Львові тепер усюди. Він природньо гармоніює з бруківкою з натурального каменя, та являється міцним та відносно не дорогим, високоякісним покриттям або елементом екстер’єру. Місто вкладає кошти в облаштування благоустрою, що приємно як і львів’янам так і гостям міста Лева.

Уся центральна частина міста викладена гранітом. Від Оперного театру до кінця проспекту Шевченка.

гранітні плити, бруківка Львів
гранітні плити, бруківка Львів
бруківка Львів

Важливо зазначити, що в основному використовували базальтову бруківку, а вже пізніше почала з’являтися і гранітна бруківка у Львові.

Використовується пиляний граніт, рідше термооброблений. Полірований або шліфований лише як елемент декору. Також з полірованого граніту у Львові роблять лавки навколо монументів або огорожу. Приклади такого встановлення можна побачити на площі навпроти пам’ятника Т.Г. Шевченка або монумента королю Данила Галицького на гранітному постаменті. Пиляний граніт забезпечує безпеку львів’янами, запобігає ковзанню, а шліфований допомагає надати красивого і цікавого вигляду композиції. Граніт у Львові різноманітний – червоний, чорни, сірий.

Навпроти скульптури Матері Божої використано лише один тип поверхні, одного кольору, що чудово підійшло під загальну концепцію. Ця скульптура  є дуже важливою для львів’ян. Сюди приходять люди помолитися, проводяться богослужіння, а молодята в день свого весілля, та покладають до неї квіти на добру долю.

 

 

Гуляючи містом – озерніться! Граніт і Львів стають не від’ємними. Можна сказати «Гранітний Львів». Фасади та сходи чи не усіх магазинів, кафе, ресторанів, готелів в центральній частині міста облицьовані гранітом. Не думаємо, що залишилися власники чи орендарі, яким досі приходить в голову робити вхідну групу або фасад з плитки. Це виглядає дешево та не є практичним. Тому граніт у Львові – усюди. Він надає місту вишуканості та сучасного вигляду. Граніт у Львові – це завжди модно.

гранітні плити бруківка Львів

Наша компанія також знаходиться у Львові. Ми працюємо, виготовляємо та встановлюємо гранітні вироби з 2006-го року. За цей час ми облицювали кілька десятків об’єктів та прийняли безпосередню участь у створенні сучасного вигляду міста. Наприклад однією з перших наших робіт був фасад магазину «Антошка», що розташований навпроти пам’ятника А.Міцкевичу.

fasad-z-hranitu
фасад гранит

Що цікаво – це єдиний об’єкт, в якому використаний саме цей граніт у Львові. Було виконано русти та змонтовано сегментовану плитку. Використовувався полірований граніт.

Встановлення було виконано в найкоротший час. З урахуванням побажання клієнта та дуже обмеженого часу, наші спеціалісти працювали на об’єкті в дві зміни. Ми завжди розуміємо потреби клієнтів та йдемо їм на зустріч. Частину робіт було проведено в нічний, під світлом прожекторів.

З іншими нашими роботами Ви можете ознайомитися на сайті. Ми пишаємося тим, що виготовляємо та встановлюємо граніт у Львові. Але й раді будемо допомогти Вам, якщо Ви в іншому місті, адже маємо досвід роботи в таких містах, як Івано-Франківськ, Ужгород, Тернопіль, Чернівці, Луцьк, та інші.

Call Now Button