Головна » Сходи з мармуру – Львів, 2008 рік

Сходи з мармуру – Львів, 2008 рік

У самій старій частині Львова, на вулиці Вірменській є затишний магазин етнічного Українського одягу. Вишуканості цьому магазину додають сходи, що виконані поєднанням сходинок із бежевого мармуру та підсходинок із зеленого українського граніту.
Сходини з мармуру виготовлялися з турецького каменя Lotus Beige, а підсходини та чобітки з українського каменя маславського родовища – Verde Olive. Як і завжди, поєднання світлих і темних кольорів стало логічним і красивим рішенням в даному випадку.

Загалом дані сходи – звичайні без особливих нюансів. Сходини поворотні, тому на кожну сходину виготовлявся окремий шаблон. Поверхня полірована. Специфіка даного магазину така, що не передбачає великої кількості людей, оскільки замовлення виконуються під замовлення, а робота ручна. Відповідно – ціна відповідає якості. Тому немає необхідності в додатковому захисті проти ковзання. Та й слід зауважити, що мармур не обробляється вогнем. Мармур являє собою породу, яка утворилася в наслідок перекристалізації вапняку і є досить м’яким каменем, а прожилки являють собою мікротріщини. Тому його, на відміну від граніту, перед полірування заливають спеціальними епоксидними сумішами з добавками відповідних барвників. Це призводить до того, що плити стають покриті тонким слоєм резинатури. А це, в свою чергу, веде до того, що ця резинатури не дає проводити термообробку поверхні, бо вона просто руйнується. Також при нагріванні камінь, як і усі інші матеріали, розширяється, а мармур, як вище згадувалося має у собі багато мікротріщини, що призводить до того, що камінь просто лопає. З гранітом таких
проблем не виникає.

Зверніть у вагу, що між вікном та сходовим маршем існує, так би мовити тумба. Будинок, як зазначалося, знаходиться в центрі Львова, тому має не одну сотню років. Яку функцію виконувала дана конструкція раніше – важко сказати. Тепер, після реконструкції – це підвіконня. Вертикальну площину облицьовано гранітом. На куті був радіальний перехід. Його виконано за допомогою тонких смуг з каменю. Грані цих смужок підрізані під кутом 45 градусів, щоб їх можна було розвернути так, щоб вони повторили форму даного зкруглення.

Call Now Button