Сходи з мармуру – Львів, 2008 рік

У самій старій частині Львова, на вулиці Вірменській є затишний магазин етнічного Українського одягу. Вишуканості цьому магазину додають сходи, що виконані поєднанням сходинок із бежевого мармуру та підсходинок із зеленого українського граніту.
Сходини з мармуру виготовлялися з турецького каменя Lotus Beige, а підсходини та чобітки з українського каменя маславського родовища – Verde Olive. Як і завжди, поєднання світлих і темних кольорів стало логічним і красивим рішенням в даному випадку.

Загалом дані сходи – звичайні без особливих нюансів. Сходини поворотні, тому на кожну сходину виготовлявся окремий шаблон. Поверхня полірована. Специфіка даного магазину така, що не передбачає великої кількості людей, оскільки замовлення виконуються під замовлення, а робота ручна. Відповідно – ціна відповідає якості. Тому немає необхідності в додатковому захисті проти ковзання. Та й слід зауважити, що мармур не обробляється вогнем. Мармур являє собою породу, яка утворилася в наслідок перекристалізації вапняку і є досить м’яким каменем, а прожилки являють собою мікротріщини. Тому його, на відміну від граніту, перед полірування заливають спеціальними епоксидними сумішами з добавками відповідних барвників. Це призводить до того, що плити стають покриті тонким слоєм резинатури. А це, в свою чергу, веде до того, що ця резинатури не дає проводити термообробку поверхні, бо вона просто руйнується. Також при нагріванні камінь, як і усі інші матеріали, розширяється, а мармур, як вище згадувалося має у собі багато мікротріщини, що призводить до того, що камінь просто лопає. З гранітом таких
проблем не виникає.

Зверніть у вагу, що між вікном та сходовим маршем існує, так би мовити тумба. Будинок, як зазначалося, знаходиться в центрі Львова, тому має не одну сотню років. Яку функцію виконувала дана конструкція раніше – важко сказати. Тепер, після реконструкції – це підвіконня. Вертикальну площину облицьовано гранітом. На куті був радіальний перехід. Його виконано за допомогою тонких смуг з каменю. Грані цих смужок підрізані під кутом 45 градусів, щоб їх можна було розвернути так, щоб вони повторили форму даного зкруглення.

Leave Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear formSubmit