Головна » Сходи для церкви з граніту Grey Ukraine — Львів, 2020

Сходи з Покостівського граніту «Grey Ukraine»

Сходи з Покостівського граніту Grey Ukraine для храму
Сходи з Покостівського граніту Grey Ukraine для храму (другий вхід)

Церква завжди займала важливе і особливе місце в житті кожного українця. Так і є по нині. Храм — це місце, де ми можемо віддати шану Богові, подякувати за усі радості дані нам та попросити за своїх близьких і за себе. Звичайно, що кожна парафія хоче щоб їхня Церква мала відповідний вигляд та одночасно показувала надбання поколінь.

Восени 2020 року ми мали за честь і велику радість допомогти у реалізації проекту вхідної групи з граніту Grey Ukraine Покостівського родовища. Це Храм Воздвиження Чесного Хреста, в мальовничому селі Підгородище, недалеко від Львова. Церква знаходиться на високому пагорбі, над селом. Мабуть у найвищій точці населеного пункту. Цікаво що будувався Храм в нульових роках минулого століття. А освячення провів Високопреосвященний Митрополит Андрей Шептицький у 1910-му році. Тому громадою було прийняте рішення, що вхід до даної Церкви повинен відповідати її історії. Ніякий матеріал, окрім натурального каменя, не міг гармонійно влитися в цей проект.

Виконання даної вхідної групи було розбито на кілька етапів.

Проектування гранітних сходин

Сходи храму перед облицюванням гранітом
Сходи храму перед облицюванням гранітом
Сходи храму перед облицюванням гранітом
Сходи храму перед облицюванням гранітом

Незадовго до запрошення наших спеціалістів до виконання замірів, представники громади власними силами виконали залиття сходи з бетону. Сходи були реалізовані у вигляді «півкола». При таких умовах існує два варіанти виконання сходин з граніту:

  1. Перший — по лицьовій крайній стороні встановлюються радіальні сходини завширшки 350 мм. Решта площини облицьовується сегментованою плиткою з граніту. Формат такої плитки з граніту може бути 300х300, 600х600, 600х300 мм, тощо. Такий варіант дозволяє заощадити на вартості каменя, на товщині гранітних плит та здешевлює вартість монтажних робіт.
  2. Другий — виконання та встановлення суцільних, великих, масивних елементів. Такий варіант є дорожчим у виконанні, адже кожна деталь з граніту виконується індивідуально. Вага кожної з великих деталей коливалась від 40 до 230 кг. Але перевага такого лицювання натуральним каменем полякає в тому, що мінімізується кількість швів. Та й виглядають такі сходи з граніту на порядок гарніше та солідніше.

Отже було обрано другий варіант лицювання.

Наступним етапом було визначення кольору. Взагалі фасад храму має теплі жовтуваті відтінки. В такому випадку міг підійти жовтий граніт Софіївського родовища «Skifiya Gold». Можна було прив’язатися до кольору дверей. Двері коричневі. З таким кольором гарно гармоніює граніт Star of Ukraine або Дідковичі, як його знають люди. Накінець цоколь виконаний з сірого природного каменя. Під колір цоколя і було прийняте рішення обирати граніт. Обрали Grey Ukraine, граніт Покостівського родовища.

Останнім етапом перед початком виробництва було виготовлення шаблонів. Оскільки майбутні сходи з українського сірого граніту мали бути радіальними, нашими працівниками було зроблено лекала кожного елементу. Це було зроблено для того, щоб повторити форму бетону. Було вказано фаску, вирахувано нависання сходини над підсходиною, тощо.

Виконання сходин з граніту

Після усіх вищезгаданих маніпуляцій, працівники нашого виробництва приступили до виконання робіт. Для виконання такого замовлення було придбано блок граніту Покостівського родовища експортної категорії. Оскільки майже половина великих деталей мала ширину більше 70 см, довелося везти блок на розпил канатними плитами. Після чого гранітні сляби, що було виготовлено, поставили в наш цех.

Щонеділі та у всі свята в церквах велика проходимість людей. Серед них багато людей похилого віку та малих дітей. Для того, щоб гранітні сходи були безпечними та неслизькими, поверхню каменя термообробили. Вона (поверхня) стала шершавою. Лише тоді розпочалося виробництво деталей великих розмірів. Елементи спочатку відмітили на слябах згідно лекал. Тоді вирізали. Кожен елемент, який мав стикуватися між собою, перевірили на відповідність товщин та сколів. Торець таких сходин зробили полірованим. Підсходини з граніту Grey Ukraine виконали повністю полірованими, а в місцях стикування торці підрізали під кутом 45 градусів. Такий підріз виконується для того, щоб сегменти підсходин, при укладанні граніту, могли змінювати кут і повторити півкруглу форму сходин. Слід зауважити, що підсходини було поставлено на об’єкт у другу чергу. Неможливо відразу вгадати висоту підсходини, поки не буде змонтовано сходинку з граніту.

Встановлення готових сходин

Сходи з Покостівського граніту Grey Ukraine для храму (другий вхід)

Коли усі елементи вхідної групи з граніту було виготовлено, їх погрузили на піраміду. Таке транспортування убезпечило вироби від загрози тріснути. Розвантаження відбувалося силами людей нашої компанії та членів громади Храму Воздвиження Чесного Хреста. Насправді таке розвантаження, коли деякі деталі важать більше 200 кг, слід виконувати за допомогою спецтехніки. Адже існує велика небезпека травматизму.

В першу чергу фахівці нашої компанії встановили гранітні сходини. Зважаючи на вагу та деякі інші моменти, таке лицювання натуральним каменем зайняло в них 3 робочих дня. В місцях де виникли деякі неточності, було проведено роботу по їх усуненню. Потім провели монтаж під сходинок з полірованого граніту. Така робота зайняла ще 3 робочих дні. На завершальному етапі усі шви на сходинах та підсходинах обробили затиркою, для запобігання потраплянню вологи та виходу солей.

Ми вдячні громаді Храму Воздвиження Чесного Хреста, та окремо отцеві Володимирові за величезну довіру і честь допомогти у здійснені такого проекту.

Також хочемо вказати, що за багаторічну працю ми виготовляли тетрапод та престіл.

Наша компанія виготовляє та встановлює сходи з граніту у таких областях, як Львівська, Волинська, Івано-Франківська, Одеська, Миколаївська, Чернівецька, Закарпатська, Тернопільська та інших.

Храм Воздвиження Чесного Хреста
Call Now Button