Софіївський граніт (Skifiya Gold)

Текстура жовтого Софіївського граніту
Фізичні та технічні властивості Софіївського граніту
Щільність або об’ємна вага 2630 кг/м³
Водопоглинання 0,62%
Межа міцності при стисненні 132 МПа
Межа міцності при згині 72 МПа
Стираність 0,45 г/см²
Комерційна назва Skifiya Gold
Родовище Софіївське
Розташування кар’єра Україна, Миколаївська область
Тип каменю Граніт
Ціна плитки 600×300×20 мм полір. 1290 грн/м²

Софіївський гранітний кар’єр, який розташований недалеко від однойменного села в Первомайському районі Миколаївської області, вважається одним з найбільш великих у всій Україні. Саме тут видобувається знаменитий і затребуваний не тільки в нашій країні, але і у всьому світі Софіївський граніт, що володіє неповторним малюнком і структурою.

Що стосується загальної кольорової гами, то вона відрізняється поліхромністю, тобто — багатоцвіттям, з ухилом до відтінків жовтого і сірого. Залежно від глибини залягання породи може змінюватися зовнішнє забарвлення граніту. Варіацій кольорів досить багато: від бежевого до золотавого або навіть насичено-жовтого.

Ніжний відтінок каменю Skifiya Gold забезпечує наявність у складі мінералу дрібнозернистих включень плагіоклазу. Що стосується фактури і складу породи, то камінь відрізняє наявність середнього за розміром зерна витягнутої форми у вигляді «веретена».

Сфера застосування

Кар’єр на Софіївському родовищі є постачальником значних обсягів граніту, що досить легко пояснюється. При роботі з каменем магматичного походження, який відрізняється наявністю природного радіаційного фону, дуже важливий клас або рівень цього фону. Чим він нижчий, тим більша сфера застосування у каменю.

Граніт Софіївський в цьому плані практично поза конкуренцією, адже його рівень природного радіаційного фону відповідає вимогам першого класу. Це дозволяє виробляти всілякі вироби з каменю в будь-яких галузях і напрямках будівництва, а також для внутрішньої обробки, реставрації та ремонту.

Граніт Софіївського родовища не має обмежень в сфері використання, тому часто застосовується в таких напрямках, як:

  • виготовлення стільниць для кухні;
  • виробництво облицювальної плитки та бруківки;
  • нарізка слябів полірованих і термооброблених;
  • облицювання фасадів будівель і інтер’єрні роботи;
  • виготовлення сходин і облицювання сходових прольотів;
  • і навіть виготовлення камінів!

Софіївський граніт досить затребуваний при оформленні внутрішніх прибудинкових територій: з нього виготовляють садові скульптури, фонтани, лавки та інші елементи декору та архітектури.

Сходи з Софіївського граніту

Вартість комплекту деталей таких сходів становить 4970 грн/м².

Фізичні та механічні властивості

Порода каменю, що видобувається в Софіївському кар’єрі, відрізняється високою міцністю, стійкістю до стирання, практично повною відсутністю водопоглинання. Це дозволяє рекомендувати матеріал для використання в будь-яких кліматичних умовах, починаючи від Крайньої Півночі і закінчуючи субтропіками.

Одним з ключових параметрів для оздоблювального матеріалу є водопоглинання. Наприклад, високоміцна цегла має даний коефіцієнт в районі 4–8%, що в 10–20 разів більше, ніж «‎Софіївки».

Вода, яку «ввібрав» матеріал, при замерзанні розширюється, що призводить до появи тріщин і подальшого розтріскування каменю. Граніт в цьому плані не має конкурентів: ви можете його спеціально вимочувати тижнями, після чого поміщати в холодильник з негативними температурами — матеріал не буде пошкоджений.

Це властивість граніту одне з найбільш затребуваних в будівництві. Особливо в регіонах зі складними кліматичними умовами — на Крайній Півночі, наприклад. Більш «вдалого» матеріалу з такими унікальними фізико-механічними властивостями в природі просто не існує.

Склад матеріалу

Софіївський граніт має наступний мінеральний склад:

  • Плагіоклаз (“відповідає” за додатковий відтінок каменю) — від 25% до 35%;
  • Польовий шпат — від 30% до 40%;
  • Кварцовий пісок — 15–30%;
  • Інші включення — не більше 2%.

Ми вже відзначали перший клас природного радіаційного фону каменю, що укупі з відмінними фізико-механічними властивостями і чудовим зовнішнім виглядом дозволяє знаходити цьому мінералу найширший спектр застосування. Фахівці відзначають також такий параметр, як повна екологічна безпека матеріалу, що дозволяє знижувати собівартість виробництва — вам не потрібно додатково забезпечувати захист навколишнього середовища.

Серед інших властивостей мінералу можна відзначити його стійкість до появи подряпин. Навіть в разі появи будь-яких ушкоджень камінь досить легко привести «у норму». Граніт досить відшліфувати, а потім, відполірувати з використанням спеціальних алмазних полірувальних інструментів. При цьому, поверхні готового виробу: підвіконням або сходинам можна надати глянцеву, матову, термооброблену – шорстку текстуру. Додамо, що цей граніт відмінно колеться, що робить його відмінним матеріалом для колотої фасадної плитки або колотої бруківки.

Унікальна забарвлення Софіївського граніту дозволяє використовувати його для оформлення практично будь-яких інтер’єрів, починаючи від класичних і закінчуючи ультрасучасними. Якщо ви шукаєте матеріал, який прослужить довгі роки і при цьому вимагає мінімум догляду, і буде постійно звертати на себе захоплені погляди ваших гостей — Софіївський граніт стане відмінним вибором.

Бруківка з Софіївського граніту

Call Now Button