Головна » Сходи з лабрадориту Volga Blue (Львів, 2020)

Внутрішні сходи з лабрадориту Volga Blue з підсвічуванням

Кожна людина бажає, щоб її оселя була затишною, неповторною та оригінальною. Адже дуже приємно чути від друзів і гостей похвалу за гарний інтер’єр і оригінальні рішення, які виконано у Вашому будинку. Однозначно сходи з натурального каменю — це той елемент, який дозволить втілити це бажання у життя.

Ціна подібної складної сходи «під ключ» (з урахуванням каменю, роботи, будматеріалів) становить 6940 грн

У 2020-му році наша компанія спроектувала та виконала елегантні сходи з чорного граніту Volga Blue, в селі Зубра, недалеко від Львова. Цей (Добринський) лабрадорит вирізняється насиченим чорним кольором із доволі різноманітними кристалами. Якщо порівнювати його з іншим лабрадоритом Irina Blue, то помітно, що у Volga Blue набагато менше зелених включень та багато великих кристалів, від блискучих сірих до перламутрових, різної величини та форм. Звичайно, що така різноманітність підкреслює природне походження матеріалу.

Виконання даного сходового маршу було розбито на кілька етапів.

Проектування сходин з граніту

Для реалізації даного проекту, наші спеціалісти тричі виїжджали на місце. Слід було узгодити усі нюанси, яких було не мало. Спершу обговорили концепцію. Вона полягала в тому, що сходи мають бути суцільним масивом товщиною 100 мм. Оскільки бетон був залитий без врахування такого моменту і вже змонтоване міжповерхове панорамне вікно — реалізувати це можна було лише імітацією такої товщини. Реалізацію такої імітації опишемо нижче.

Ми застосували варіант сходинок, відображений на другому кресленні — з суцільного масиву товщиною 100 мм. Наступне питання полягало в площадці. Задача стояла в мінімізації кількості швів. Складність полягала в тому, що на міжповерховій площині було вісім кутів. Крім того граніт мав, знову ж таки, імітувати товщину 100 мм. Для цього треба було чітко виміряти і підрізати гранітну плиту, в місці імітації масиву, під кутом 45 градусів. Після чого, у вищезгаданому місці, треба було підклеїти підсходину. Підсходина з граніту також мала б мати такий підріз під кутом 45 градусів. Загальний габаритний розмір такого виробу з натурального каменю мав би складати 2 метри на 1,4 метра. Вага б складала більше 200 кг.

Не можна сказати, що такий елемент не можливо виконати взагалі. Але реалізація такої площадки з граніту була б надважка і небезпечна. Небезпечна у плані, що є ризик отримання травми працівників(у першу чергу), оскільки підйом такої деталі мав відбуватися без задіяння техніки, а силами людей. Крім того, існував ризик, що такий елемент просто лопне у місці примикання до вікна. Також слід зважити, що кутів 90 градусів на стінах не було. Тобто усі ці ризики, звичайно, треба було закладати у ціну виробу з лабрадориту, яка б була захмарна. Звичайно, що для будь-якої людини притаманне бажання отримати найкращий результат за мінімальні гроші. Тому, зважаючи на озвучений бюджет і здоровий глузд, було прийнято рішення робити шов в місці примикання каменя до вікна (назвемо його підвіконником) і основним масивом площадки.

Плінтус з Volga Blue клієнти побажали виконати товщиною 10 мм. Слід зауважити, що така товщина для граніту та іншого натурального каміння, не є стандартною. Також було висловлено побажання, знову ж таки, мінімізувати кількість швів. Ми, звичайно, пішли на зустріч нашим Замовникам. Плінтус і чобітки з граніту було вирішено робити товщиною 10 мм, елементами, які не перевищують довжини 500 мм. Крім того, чобіток виконувався у формі букви «Г».

Майданчик для сходів з цільної плити з лабрадориту Volga Blue
Сходи з лабрадориту Volga Blue

Виготовлення гранітних сходин

Після обговорення усіх нюансів і побажань, працівники нашої компанії підготували та погодили з Замовниками проектну документацію, шляхом її підписання. Після чого приступили до реалізації виробів з лабрадориту.

  1. На першому виробничому етапі було підготовлено масивні сляби з Volga Blue товщиною 100 мм. Орієнтовна вага одного такого слябу становила 300-350 кг. Дані заготівельні роботи проводили в дві зміни(денну і нічну), зважаючи на короткі терміни і постійні нагадування Замовників, про бажання пошвидше отримати матеріал у своїй оселі. Після того, як було проведено роботи з полірування площини, сляби розрізали на відповідні заготовки. Останні мали розміри, що співпадали з розмірами необхідних сходин і товщиною десять сантиметрів. Після чого, кожну заготовку заполірували з торця. Пам’ятаючи, що сходини з граніту такої товщини, грубо кажучи, не сядуть на існуючий бетон ми перейшли до другого етапу.
  2. На другому етапі виробництва працівники нашого підприємства виконали безліч пропилів глибиною 7 см, на зворотній стороні заготовок з лабрадориту Volga Blue. Така операція дала змогу зняти внутрішню частину каменю і зменшити товщину до 3-х сантиметрів. Тобто утворилася буква «Г», якщо дивитися на камінь збоку.
  3. На третьому етапі було заполіровано усі видимі торці, виконано фаски. На половині сходин було виконано заглиблення для підсвітки. Також було виконано площадку. Для її виконання нашими працівниками було заздалегідь підготовлене лекало, на якому було визначено усі кути і вказано підріз 45 градусів, фаска, тощо.
  4. На четвертому, завершальному, етапі було виконано плінтус і чобітки з лабрадориту товщиною 10 мм. Слід зауважити, що для виконання таких елементів використано в двічі більше матеріалу, аніж планувалося раніше. Причина в тому, що при такій товщині камінь дуже нестабільний. Часто тріскав на станку.

Встановлення сходин Volga Blue

Після виконання усіх виробничих маніпуляцій, усі деталі було поставлено на об’єкт. Спершу було проведено лицювання сходин натуральним каменем. Г-подібні сходини монтувалися з дотриманням усіх будівельних норм: не залишали пустот між гранітом і бетоном, дотримувалися одного рівня, шляхом натягування нитки. Рівні додатково перевірялися лазерним рівнем. Далі було змонтовано міжповерхову площадку з каменя Volga Blue. Тут слід окремо подякувати майстрам іншої організації, які проводили загальні ремонтні роботи і люб’язно допомогли нашим працівникам підняти і покласти суцільну деталь. І нарешті було змонтовано плінтус та чобіток. Після чого було підписано акти виконаних робіт.

Слід зазначити, що через три місяці поступило зауваження від Замовників, щодо полірованої площини деяких елементів. Реагуючи на це і незважаючи на норму EN 1469, працівниками підприємства було додатково проведено роботи по усуненню даного зауваження. Використовувалися абразивні порошки і очисні рідини, для надання кінцевого та ефектного вигляду сходинами з лабрадориту Volga Blue.

Наша компанія виготовляє та встановлює сходи з граніту у таких областях, як Львівська, Волинська, Івано-Франківська, Одеська, Миколаївська, Чернівецька, Закарпатська, Тернопільська та інші.

Call Now Button