Головна » Сходи з гранітів Pantera Grey і Skifiya Gold (Львів, 2020)

Сходи з комбінації Софіївського та Рахни-Полівського гранітів

Граніт не лише міцний та довговічний матеріал. Граніт також вирізняється багатою кольоровою гамою, яка дозволить реалізувати будь-який задум. Так і в даному випадку основною задачею було підібрати такі кольори натурального каменю, щоб вони гармонійно влилися в загальну концепцію існуючого інтер’єру. Однозначно, крім практичності, велику роль грають краса та ціна. Сходи з граніту поєднують в собі всі три компоненти. Сходи з натурального каменю — завжди стильно. Сходини з граніту — це практично, завдяки властивостям цього натурального матеріалу. Сходовий марш з граніту — це доступно, адже граніт є українським.

Виконання даної вхідної групи було розбито на кілька етапів.

Сходи з Софіївського та Рахни-Полівського гранітів
Сходи з Софіївського та Рахни-Полівського гранітів

Проектування сходин з граніту

Перед тим, як розпочати якісь розрахунки, треба вирішити якого кольору і з якого матеріалу будуть наші майбутні сходи. Внутрішні сходи також можна виконати з мармуру. Мармурові сходи, як і гранітні, чудово поведуть себе і будуть служити своїм власникам довгими роками. Особливо при правильному догляді. Однак граніт має кілька переваг над мармуром. На нашу думку, досить суттєвих. По-перше, граніт — вулканічна порода, надміцний матеріал. Саме міцність та низький коефіцієнт стирання — головна перевага. По-друге — ціна. Як ми вище згадували, в Україні існують десятки родовищ цього натурального матеріалу. Тому вибрати потрібний колір за прийнятну ціну завжди можливо. В середньому вироби з граніту на 30–50 відсотків дешевші за аналогічні вироби з мармуру. По-третє, граніт є більш щільним матеріалом, не потребує додаткової обробки в процесі виробництва і є більш стійким до хімічних пошкоджень. Але ще раз наголошуємо, що мармурові сходи також добре служать довгими роками. В даному випадку було обрано жовтий граніт Софіївського родовища «Skifiya Gold». Підсходини було вирішено робити з граніту «Рахни», комерційна назва якого «Pantera Grey».

Стосовно технічної частини. Дані сходи є класичними у виконанні. Тут присутні як і прямі проступи, так і фігурні. Останні виконують функцію поворотних сходин. Оскільки поворотні проступи не мають правильної геометричної форми, для таких речей слід виконувати шаблони. Це робиться для того, щоб повторити форму сходини та знівелювати помилки при проектуванні.

Виготовлення гранітних сходин

Після виконання проекту та виготовлення лекал, уся ця інформація передається на виробництво. На першому етапі виробництва, готуються сляби, тобто плити з граніту. Їх розпилюють з гранітного блоку, розміри якого підбираються відповідно до потреб виробництва. Тут треба зауважити, що розміри блоку також впливають на вартість виробів. Більші по висоті блоки дорожчі. Зі слябів роблять заготовки, а вже із заготовки виготовляється гранітна сходина.

Підсходинки та плінтус з граніту Pantera Grey виконувалися на другому етапі виробництва. Причина стандартна — поки не будуть змонтовані сходини, неможливо чітко визначити висоту підсходинки. Різна товщина шарів клею, різна висота бетонних сходин, тощо.

Встановлення гранітних сходин

Як ми вище згадували, спочатку було встановлено сходинки з граніту Skifiya Gold. Що дало нам змогу чітко виміряти висоту кожної підсходини. Вони різнилися на 1–3 мм. Це не було видно візуально, але було дуже важливо для спеціалісті, які проводили лицювальні роботи натуральним каменем. Адже не треба було нічого підрізати, а шви вийшли по 1–2 мм.

Після встановлення підсходин, наступним елементом лицювання були чобітки (плінтуси) з граніту Pantera Grey. Чобіток несе в собі дві функції: практичну та естетичну. Практична функція гранітного чобітка являє в собі захист стін від забруднення. Таке забруднення може виникнути як від взуття, так і в процесі миття сходів. Естетична функція полягає в тому, що плінтусом можна приховати усі нерівності в місцях примикання граніту до стіни, сховати щілини та запобігти накопичення бруду в таких місцях.

По завершенні основних лицювальних робіт натуральним каменем слід усі шви, місця примикання деталей, тощо, ретельно загерметизувати. Що було і виконано. Також можна обробити увесь камінь спеціальними речовинами, що надасть додатковий захист та блиск сходам з граніту. Ця опція не є обов’язковою, але при можливості ми рекомендуємо це зробити.

Компанія GRANEX® виготовляє та встановлює сходи з граніту у таких областях як Львівська, Волинська, Івано-Франківська, Київська, Одеська, Миколаївська, Чернівецька, Закарпатська, Тернопільська та інші.

Call Now Button