Головна » Виготовлення та укладання плитки з пісковика — Львів, 2019

Виготовлення, а також укладання плитки і плінтусів з пісковика

У 2019 році нашою компанією була виготовлена і укладена плитка з пісковика або піщаника (порода натурального каменю) у м. Львів, а точніше смт Брюховичі. Об’єкт знаходиться в мальовничій місцевості, оточеній соснами та красивими галявинами. Компанією GRANEX проводилися роботи по лицюванню натуральним каменем головного входу, веранд на першому і другому поверхах та балконі. В якості матеріалу лицювання було вибрано плитку з жовтого пісковика (піщаник) та вироби з слябів того ж каменя. Світлий, «пісочний» колір ідеально підійшов для втілення задумки, яка полягала в тому, що весь екстер’єр мав бути реалізованим у світлих кольорах.

Пісковик у Львові використовується досить широко. Особливо у центральній частині міста. Тут цей камінь для лицювання використовували століттями. Тому місто, намагаючись зберегти автентичність старої частини, рекомендує використовувати для подібних робіт саме пісковик.

Однак слід зауважити, що пісковик є м’яким каменем. Тобто являється порівняно нестійким до забруднення, стирання, тощо. До цього слід бути готовим. За пісковиком потрібен особливий догляд. Але в тих місцях де немає великого напливу людей, його можна спокійно використовувати.

Є кілька селекцій пісковика — світло-жовтий, жовтий, червоний, з малюнком і без нього. Все залежить від родовища та типу. В даному випадку обрали світло-жовтий.

Більш детально ознайомитися з цим натуральним каменем можна у нас на сайті.

Вхід з українського пісковика
Облицювання та укладання каменя пісковик (м. Львів)

Від видобування блоків пісковику до укладання на будівельному об’єкті

Для реалізації даної задачі нашими працівниками було замовлено блоки на кар’єрі. Адже наша компанія проводить повний цикл виробництва — від порізки блоків до виготовлення будь-яких можливих деталей з натурального каменю. Тому ви завжди можете замовити не тільки пісковик, а й граніт чи мармур.

Далі ці «брили» каменю було доставлено на наше виробництво. Після чого вони були нарізані на так звані сляби, а потім вже виготовлено плитку з пісковика форматом 60 на 60 см. Товщина, що використовувалася на цьому об’єкті, становить 20 мм. Зауважимо, що на об’єкті не планується велика прохідності людей. У випадку якщо б на об’єкті планувався  великий потік людей — рекомендована для використання товщина каменю становила 30 мм. Далі плитку з пісковика запакували на піддони та доставили на об’єкт. Розвантаження відбувалося за допомогою маніпулятора. Для запобігання пошкодження продукції ми рекомендуємо механічне розвантаження.

Лицювання плиткою з каменю пісковик (піщаник)

Укладання (встановлення) відбувалося з використанням клеїв на основі білого цементу. Чому саме такий тип суміші? Тому що пісковик, як було вище згадано, є м’яким каменем, а тому разом з вологою може (не обов’язково) натягнути і колір клею. Дане зауваження є вірним і для мармуру, особливо білого. З цієї причини ми рекомендуємо використовувати саме клей для натурального каменю на основі білого цементу. Наприклад ТК 17 фірми «Терміт» або аналоги. Також слід добре прогрунтувати як поверхню лицювання, так і сам пісковик, щоб суміш краще виконала свої функції. Після вкладання плитки було виготовлено та змонтовано плінтус, також з пісковика. Плінтус з натурального каменю має дві функції: декоративну і практичну. Декоративна функція полягає в тому, що ним закриваються щілини між фасадом і каменем, а це надає візуального і логічного завершення. Практична — плінтус запобігає потраплянню бруду з підлоги на фасад, та вологи при догляді за пісковиком.

Особливості обробки швів плит з пісковика

Напевно, найскладнішим моментом в проведенні таких лицювальних робіт є, як не дивно, обробка швів. Причина, як і вже вище згадано, в самому пісковику. Хороша фуга повинна глибоко зайти в шви і фактично «законсервувати» плиту. Основна функція фуги для швів не полягає в тому, щоб надати кінцевої краси, а в тому, щоб запобігти потраплянню вологи в проміжки між плитами. Це робиться для того, щоб взимку лід не відірвав пісковик від основи. Тому фуга повинна бути якісна і щільно прилягти до матеріалу лицювання. А оскільки, як ми знаємо, пісковик є м’якою породою, відповідно фуга фактично «в’їдається» в нього. Тому рекомендуємо очищати/забирати надлишки матеріалу не чекаючи до його повного застигання.

Отже висновок наступний — пісковик, як матеріал для лицювання чудовий, але при вкладанні слід пам’ятати про його властивості:

  • Пісковик — камінь м’який.
  • Слід добре грунтувати як основу лицювання так і сам пісковик.
  • Ретельно та швидко очищати залишки фуги на завершальній стадії лицювальних робіт.

Якщо у Вас виникнуть питання — ми з радістю Вам допоможемо. Замовити пісковик можна у Львові, Одесі та Києві. Також ми працюємо у таких містах, як Івано-Франківськ, Луцьк, Тернопіль, Ужгород, Херсон, Миколаїв, Рівне та інші.

Call Now Button