Підвіконня з граніту

З 2006-го року наше підприємство пропонує виготовлення та встановлення гранітних підвіконників. За цей час ми провели роботи в таких містах як Львів, Івано-Франківськ, Луцьк, Тернопіль, Ужгород, Чернівці, Хмельницький, Рівне, Мукачево, Київ та інші. Наш величезний досвід дозволяє виконати будь-які замовлення будь-якої складності.

Переваги і недоліки граніту як матеріалу для підвіконня

pidvikonnya-z-hranituГраніт. Що ми про нього знаємо? Для більшості людей це слово асоціюється з чимось міцним, твердим, каменем. І справді, граніт – це міцна вулканічна порода, що утворилася мільйони років тому. Не будемо вдаватися в нудні геологічні екскурси, для тих кому це цікаво, може ознайомитися більш детально з цим на нашому сайті в розділі енциклопедія. Тут, хотілося б, зупинитися на іншій стороні питання – краса та практичність підвіконь з граніту.

Україна – одна з найбагатших країн світу по запасах граніту. Нажаль не усі кар’єри працюють і не усі родовища розробляється. Але навіть так, вибір кольорової гами величезний. Від жовтого до зеленого, від червоного до чорного. Граніт міцніший за мармур, при обробці не потребує додаткових маніпуляцій, а головне – граніт український камінь, тому і ціна українська.

Якщо розглянути не підвіконня а гранітну плитку – то побачимо що її ціна не перевищує ціни керамічної плитки. Але повернемося до підвіконь. Мармур, треба визнати, має ще більшу кольорову гаму, штучний камінь, в свою чергу, ще більшу. Але ці речі, при виготовленні, вимагають багато хімічних добавок і маніпуляцій. Це призводить до того, що в процесі експлуатації, можуть виникнути такі проблеми як: пожовтіння, поверхня з часом стає не глянцева, а в кращому випадку матова або навіть шершава, плями, тощо.

М’які матеріали категорично не рекомендується використовувати на зовні, враховуючи наші кліматичні умови. Тут, правда, треба уточнити, що поведуть вони себе з практичної точки зору нормально, але знову ж таки глянець пропаде дуже швидко, а плями вивести буде дуже дорого і важко. Наприклад пісковик, зазвичай, не обробляється після пропилу, тому в ньому проблем з глянцевою поверхнею не буде, з причини її відсутності. А от плями на ньому будуть. І все одно їх вивести простіше і дешевше ніж, скажімо, на мармурі. З гранітом таких проблем не виникає.

Завдяки своїм властивостям, гранітні підвіконня можна сміливо встановлювати як в середині так і на вулиці. Низький відсоток водопоглинання і природна міцність даного каменя гарантують довгу службу.

Рекомендації до монтажу гранітних підвіконь

Монтаж гранітних підвіконь є абсолютно аналогічним, як і для інших матеріалів. Якщо Ви вирішили провести встановлення hranitni-pidvikonnya-perevahy-i-nedolikyвласними силами, тоді Вам слід пам’ятати кілька простих речей:

  1. Краще за все і правильно підвіконня встановлювати  до завершення стін. При чому байдуже чи це внутрішні чи зовнішні роботи. Адже камінь повинен зайти у відкоси на необхідну відстань, щоб не було шпарин. Звичайно, що стіни зробити швидше, аніж чекати на виготовлення виробів. Але слід пам’ятати, що поспішати треба помалу. Закінчивши роботи по стінам, а не поставивши підвіконня, в результаті ви отримаєте проблеми у вигляді додаткових робіт, як по стінам, які доведеться довбати, так і по каменю, який доведеться підрізати по місцю.
  2. Не підіймати гранітні підвіконня площиною паралельно до землі. Таке правило діє на будь-який камінь. Камінь, який би він не був міцний, не має коефіцієнту згину. Тобто має, але він дуже не великий. Тому, якщо десь буде внутрішня мікротріщина, яку ніхто не побачить, то в цьому місці граніт може «лопнути». Про мармур взагалі навіть говорити не треба. Не треба боятися цих мікротріщин. Насправді вони абсолютно безпечні, якщо правильно проведене встановлення. З цього випливає пункт 3.
  3. Використовуйте правильні клеї та не залишайте пустот. Не можна використовувати будь-який клей. Особливо, якщо йде мова про зовнішні роботи. Клей має бути для натурального каменя з високою адгезією. І не забувайте добре обробляти грунтівкою поверхню, на яку монтуємо підвіконник та сам камінь. Інакше немає гарантії, що з часом гранітне підвіконня відійде від основи. В середині приміщення, звичайно, така ймовірність набагато менша, але не слід легковажити. А пустоти не треба залишати з причин можливих мікротріщин. Адже, для того щоб помити вікна, господарі встають на підвіконня. Якщо будуть пустоти – є невелика ймовірність утворення тріщин. Якщо пустот немає – проблем також немає.
  4. Для запобігання потрапляння води на фасад(зовнішні підвіконники) слід замовляти виріб з «капельником». В гранітному підвіконнику роблять пропил, зазвичай односантиметровий. Така канавки перериває потік води і та тече в низ, а не під підвіконня і далі на фасад.

Чи бояться гранітні підвіконня плям?

Ще одне цікаве питання на якому хотілося б зупинитися – плями від кави або вина. Якщо Ви зараз на цих сторінках і дочитали до цього речення – ви цікавитеся каменем. І Ви, з високою ймовірністю, чули від знайомих або зацікавлених осіб, що камінь брати не слід, бо знайомий знайомого, чув від знайомого, що той поставив чашку кави або бокал вина на камінь і на ньому залишився слід.

Слід зазначити, що в статтях про мармур ми завжди наголошуємо про те, що останній дуже м’який камінь і потребує спецобробки на ранніх стадіях виробництва, та спец догляду у майбутній експлуатації. Але ситуація не настільки критична апріорі. Ми навіть самі проводили експерименти і залишали на вихідні пляму від кави. На третій день витирали звичайною вогкою ганчіркою. Проблем не було. Ми не стверджуємо, що такого не буває взагалі, але дивуємося яка має бути кава чи вино, щоб воно настільки глибоко проникало в камінь. Тим не менше, з гранітом такого у Вас ніколи не буде, завдяки уже згаданим властивостям цього каменя.

Отже, підбиваючи підсумки, можна виділити такі переваги підвіконь з граніту над аналогічним виробом з інших матеріалів:

  1. Низьке водопоглинання.
  2. Підвищена стійкість до зовнішніх впливів.
  3. Міцність
  4. Довговічність
  5. Ціна

Єдиним недоліком, якщо вже дуже прискіпливими бути і чесними, є менша кольорова гама ніж, скажімо, у мармурі.

 

Компанія Гранекс пропонує купити підвіконня з граніту у нас!

Замовити гранітні підвіконня у нас Ви можете за телефонами.

Перегляньте список усіх виробів з натурального каменю у нашому каталозі.

Call Now Button