Токівський граніт (Carpazi)

Текстура коричневого граніту Carpazi
Фізичні та технічні властивості Токівського граніту
Щільність або об’ємна вага 2670 кг/м³
Водопоглинання 0,55%
Межа міцності при стисненні 225 МПа
Межа міцності при згині 19 МПа
Стираність 0,26 г/см²
Комерційна назва Carpazi
Родовище Токівське
Розташування кар’єра Україна, Дніпропетровська область
Тип каменю Граніт
Ціна плитки 600×300×20 мм полір. 1040 грн/м²

Граніт – це магматична порода, яка відрізняється наявністю зерен дрібної і середньої фракції, правильної і неправильної форми. Склад природнього матеріалу, в різній концентрації, включає в себе кварц, польовий шпат, слюду та інші мінерали.

В даному розділі представлена продукція одного з найбільших гранітних кар’єрів України, розташованого поблизу села Струм в Дніпропетровській області. Токівський кар’єр поставляє сировину найвищої якості по всьому світі.

Як і багато інших українських гранітів, даний природний матеріал є одним з кращих у світі за своїми декоративними властивостями і експлуатаційними характеристиками. Твердіше цього каменю тільки алмаз, а міцність і стійкість до зношування у нього значно вищі, ніж у китайського, індійського чи бразилійського граніту.

Токівський граніт: особливості родовища і матеріалу

Токівський граніт (за комерційною класифікації Carpazi GR 7) також відомий під назвою «бордовий граніт» або «червоний граніт». Це досить ефектний зовні камінь з чудовою однорідною текстурою і красивим червоно-коричневим кольором.

Токівський гранітний кар’єр (контакти виробника можна знайти у відповідному розділі) досить перспективне родовище. Фахівці оцінюють запаси породи на рівні не менше 70-80 мільйонів кубічних метрів, що вистачить на десятки років.

Кар’єр практикує видобуток каменю в щадному, м’якому режимі протягом всього року. При цьому не використовуються об’ємні вибухи, що дозволяє витягувати досить великі елементи породи без істотних пошкоджень, зі збереженням структури каменю.

Граніт цього родовища має червоний, коричневий або червоно-коричневий відтінок, в залежності від глибини залягання породи. Темні зернисті вкраплення дрібного розміру рівномірно розподіляються по всьому об’єму і площі, формуючи ефектну «мозаїку» на обробленій поверхні.

Камінь відрізняється високою декоративністю, він максимально міцний (перші ознаки руйнування можуть спостерігатися через 400-500 років), морозостійкий і стійкий до будь-якого зовнішнього впливу. Мінімальне вологопоглинання, на рівні 0,55%, гарантує збереження структури при суворих зимових умовах.

Застосування Токівського граніту

Основні сфери застосування продукції від родовища Токівський гранітний кар’єр: пам’ятники, фасади будівель, лавки, скульптури, монументи, фонтани. Наприклад, цей різновид граніту використовувався при створенні відомого у Львові пам’ятника Івану Франку.

Також граніт Carpazi застосовували при обробці фасадів МГУ. Багато адміністративних будівель у всіх містах України мають зовнішнє оздоблення саме з цього різновиду граніту. Основний недолік, який має Токівський граніт – природна радіоактивність, яка відповідає 2 класу безпеки. Тут мається на увазі, що матеріал може використовуватися виключно для зовнішніх робіт з оздоблення, реставрації, ремонту і будівництву. Оформлення внутрішніх інтер’єрів цим гранітом може бути небезпечним для здоров’я.

Токівське родовище – це найбільший постачальник сировини не тільки для пам’ятників і фасадів. Граніт з цього кар’єру використовується при виробництві:

  • паркових сходів;
  • перил;
  • балясин;
  • сходин;
  • бруківки;
  • плитки;
  • бордюрів;
  • повноцінних меморіальних комплексів.

Камінь популярний в таких напрямках, як сфера ритуальних послуг (пам’ятники, огорожі, столи і столики), ландшафтний дизайн, архітектура, декорування. Крім облицювання будівель використовується при оздобленні та облицювання мостів, виготовленні та реставрації набережних, площ.

Матеріал досить легко обробляється і полірується, він витримує будь-які фізичні та хімічні впливи, стійкий до ультрафіолету, до різких перепадів температур і високої вологості. Камінь не вимагає особливого догляду і зберігає первинний вигляд десятиліттями. Якщо ви шукаєте практичне, функціональне, максимально міцне, довговічне, ефектне і доступне за ціною покриття або сировину, граніт Токовського родовища стане оптимальним вибором.

Сходи з каменю “Ток”

Сходи з коричневого Токівського граніту "Carpazi" (Одеса, 2020)
Парадні сходи (Ціна: ERROR id1 грн/м²)
Сходи з українського червоно-коричневого Токівського граніту
Сходи з чобітками (Ціна: ERROR id1 грн/м²)
Інтер'єрні сходи з Токівського граніту
Інтер’єрні сходи (Ціна: 3820 грн/м²)

Сляби з граніту Carpazi

Сляби з Токівського граніту Carpazi
Сляби з граніту Токівський (Carpazi)

Хотите приобрести изделия из Токовского гранита? Звоните +38 (097) 907-31-49

Call Now Button