Капустинський граніт (Rosso Santiago)

Текстура червоно-чорного граніту Rosso Santiago
Фізичні та технічні властивості Капустинського граніту
Щільність або об’ємна вага 2700 кг/м³
Водопоглинання 0,22%
Межа міцності при стисненні 165 МПа
Межа міцності при згині 18 МПа
Стираність 0,48 г/см²
Комерційна назва Rosso Santiago
Родовище Капустинське
Розташування кар’єра Україна, Кіровоградська область
Тип каменю Граніт
Ціна плитки 600×300×20 мм полір. 1000 грн/м²

Кар’єр на родовищі Капустинського граніту працює з 1960 року. Знаходиться він в Новоукраїнському районі Кіровоградської області, в 5-ти кілометрах від залізничної станції Капустино. З цієї причини даний граніт часто називають Капустинським. А іноді навіть Капустянський, хоча правильно через букву “И”. Насправді у нього є офіційно зареєстрована торгова назва – Rosso Santiago. Кар’єр на родовищі Капустинського граніту працює з 1960 року. Колір цього граніту від яскраво-червоного з чорними кристалами до червоно-коричневого. Він відмінно термообробляється, при цьому колір зміщується в світлі тони. Також ми виробляємо продукцію і з гладкою – шліфованою поверхнею – яка блищить і не ковзає, як полірована. Колота поверхня граніту з Капустинського кар’єру в бруківці або колотій плитці здатна ефектно прикрасити вигляд будь-якого міста.

Сходи з Капустинського граніту

Вартість комплекту деталей таких сходів становить 3580 грн/м².

Бруківка

Фізико-механічні властивості граніту «Капустинський»

Відзначимо, що ці властивості дуже важливі при проектуванні вентильованих фасадів, сходів і мощення з граніту. Видима середня щільність граніту з Капустянського родовища визначається відповідно до EN 1936. Для цього, в сертифіковану лабораторію подаються кілька зразків цього граніту розміром 50х50х50 мм з пиляною поверхнею. Середня видима щільність цієї породи – 2700 кг/м3.

Лабораторні випробування на відкриту пористість граніту з Капустинського кар’єру показали результати в 0,51% по обсягу.

Водопоглинання граніту

Це, мабуть, один з найважливіших експлуатаційних показників каменю. Він на пряму визначає і морозостійкість фасадних плит та мощення. А також стійкість стільниць з цього граніту до забруднень, які проникають в поверхню каменю разом з водою. Для визначення рівня водопоглинання використовувалися 10 зразків Капустянського граніту розміром 5х5х5 сантиметрів. Тестування проводилося відповідно до EN 13755, і показало відмінний результат для цієї гірської породи – 0,22% за масою, при атмосферному тиску. Для порівняння: звичайна керамічна цегла має водопоглинання на рівні 6-8%!

Абразивна стійкість

Цей показник дуже важливий для гранітів, які використовуються для мощення або облицювання підлоги. Тобто всюди, де є абразивне навантаження на камінь. Абразивна опірність, або стійкість, показує, скільки грам втратить матеріал при проході по заданій площі 1 мільйона перехожих. Тестування проводилося відповідно до EN 14157. Для цього було взято зразок Капустинського граніту, розміром 70х70 мм і товщиною 30мм. Лабораторні тести показали середнє значення на рівні: 0,48 грам на см2. Це означає, що при проході по випробуваному зразку 1-го мільйона людей він зменшив свою товщину всього на 1,3 мм. Це відмінний показник!

Тести на визначення міцності при стисненні

Тестування на міцність проводять за двома напрямками: на виявлення межі міцності на вигин, і межа міцності на стиск. Межа міцності граніту на вигин встановлює межі руйнування породи при навантаженнях, що вигинають: сходи з каменю, плити мощення, під якими частково відсутня підстава. Граничне значення тиску при стисненні – показує яке максимальне навантаження може нести випробуваний зразок граніту, при наявності твердої основи під ним.

Межа міцності при стисненні

Цей тест проводиться відповідно до EN 1926. Для цього використовувалися 10 зразків Капустинського граніту розміром 50х50х50 мм. Тестування показало, що зразки руйнуються в середньому при тиску 165 МПа при одноосьовому стисканні. Це означає, що на поверхню зразка граніту 5х5 см прес тиснув з силою, еквівалентній 41 тонні !!! І тільки при такому колосальному навантаженні зразки граніту руйнувалися.

Тест на стиск після 56 циклів заморожування-відтавання

Відповідно до EN 1926 зразки граніту Rosso Santiago, розміром 50х50х50 мм спочатку заморожуються – розморожуються 56 разів (за правилами випробувань EN 12371). Потім проводяться випробування на гідравлічному пресі. Це тестування показало, що наш червоний граніт після 56 циклів заморожування-розморожування має максимальне навантаження при одноосьовому стисканні – 148 МПа. А це 37 тонн на площу 5х5 см.

Визначення межі міцності на вигин

Випробування проводилися відповідно до EN 12372. Для цього було взято 10 пиляних зразків Українського червоно-чорного граніту розміром 300х50х50 мм. Випробування проводилися методом концентрованого навантаження. Середнє значення згинальноої напруги виявилося рівним 18 МПа. При цьому стандартна девіація отриманих значень склала 0,4 МПа. Мінімальне значення руйнівного тиск на 10 зразках склало 16,9 МПа.

Межі міцності на вигин після 56 циклів заморожування-розморожування

Це тестування проводилося так само із зразками розміром 300х50х50 мм. Відповідно до EN 12371. Десять зразків випробуваного каменю спочатку заморожуються і потім відтаюють 56 раз. Потім, за правилами стандарту EN 12372 проводяться випробування на сприйнятливість згинаючих навантажень. Ці тести показали, що для Капустинського граніту, після впливу на нього 56 циклів заморожування і відтавання середнім граничним руйнівним тиском на вигин є 16,1 МПа. При цьому середнє відхилення значень по 10-ти зразків склало 0,5 МПа.

Тестування на морозостійкість

Визначення морозостійкості граніту Rosso Santiago проводилося за тими ж 10-ти зразками, формату 300х50х50. Всі тестові процедури проведені відповідно до стандарту EN 12371, тест А. Показник морозостійкості говорить про те, наскільки міцність і візуальні якості каменю погіршаться після 56 циклів заморожування і подальшого відтаювання, після витримки зразків у воді.

Як показали два попередніх тесту, після проходження 56 циклів випробування морозом, показник граничної міцності на вигин зменшився з 18 МПа до 16,1 МПа. Це означає, що гранична міцність на вигин зменшилася на 10,6%. Середня втрата маси по десяти зразків склала 0,9 грам. Врахуємо, що первісна маса кожного зразка Капустинського граніту була: 0,3х0,05х0,05х2700 = 2025 грам. Тоді середня втрата маси після тестування холодом склала: 0,9 / 2025 = 0,044%.

Петрографічний аналіз

Для облицювального каменю – граніту такий аналіз проводиться відповідно до стандарту EN 12407. Він показав наявність характерних високоміцних мінералів у складі граніту з Капустинського кар’єру. Результати аналізу мікроструктури представлені в таблиці:

Для облицювального каменю – граніту такий аналіз проводиться відповідно до стандарту EN 12407. Він показав наявність характерних високоміцних мінералів у складі граніту з Капустинського кар’єру. Результати аналізу мікроструктури представлені в таблиці:

Мінерали / Кристали Основні компонентиОб’ємний %
Кварц18
Плагіоклаз24
Мікроклин50
Біотит7
Інші домішки1

Відповіді на типові запитання

Call Now Button