Головна » Стільниця з каменю – 5 факторів які необхідно знати

Стільниця з каменю – 5 факторів які необхідно знати

Стільниця з каменю – 5 факторів які необхідно знати

На сьогоднішній день кам’яні стільниці стрімко завойовують популярність в Україні. До слова – в країнах Західної Європи і США це вже давно не мода – а звичайна практика, там просто не розуміють, як кухонна стільниця може бути не з каменю. Ми розповімо про властивості 3-х основних типів кам’яних стільниць: мармурові, гранітні, зі штучного каменю

Фактор №1 – Водопоглинання.

На що він впливає, і що це таке? Коли ми бачимо технічний показник мармуру – водопоглинання 1% – це означає, що мармурова плита масою в 1 кг при повному зануренні у воду, і витримці його у водному середовищі певний час збільшує свою масу на 1% – тобто на 10 грам. Однак це не означає, що мармурова стільниця масою 100 кг при попаданні на неї води вбере в себе 1 літр води. Стільниці ніколи не бувають повністю занурені в воду, а якщо на них і накопичується рідина, то її намагаються відразу видалити.

Але не варто забувати, що разом з водою поверхню стільниці може адсорбувати і речовини, які в ній розчинені – миючі засоби, барвники і т.п. З цієї причини, матеріал для кухонної стільниці повинен володіти найменшим коефіцієнтом водопоглинання. Наведемо діапазон водопоглинання матеріалів для стільниць:
– мармур: 0,5 – 2 %
– граніт: 0,1 – 1%
– штучний камінь 0,1 – 3%

Тут зауважимо, що мова йде про штучний камінь, виготовленому в фабричних умовах, з хорошим контролем якості. Якщо ж виробник в якості технологічного керівництва використовував ролик з YouTube і цементні суміші – як основу, то здатність вбирати воду такого матеріалу може досягати 10%.

Фактор №2 – Твердість

Найпоширенішою шкалою для порівняння твердості є шкала Мооса. У ній самий твердий матеріал – алмаз, він не дряпається ні чим, і його твердість дорівнює 10 балам. Найм’якший матеріал – кристал тальку – він дряпається нігтем, і його твердість дорівнює 1 балу. Однак самим практичним буде найпростіший експеримент при виборі матеріалу для стільниці. Звичайним будівельним або кухонним ножем спробуйте подряпати НЕ поліровану сторону зразка граніту або мармуру, який Ви бажаєте бачите в якості Вашої стільниці. Ваш вибір буде зроблений однозначно. Ось діапазон твердості по шкалі Мооса для наших стільниць:
– мармур: 3 – 5;
– граніт: 5 – 7;
– штучний камінь: 3 – 7.
Твердість матеріалу на пряму залежить від хімічного складу і кристалічної структури. Мармур, наприклад, це в основному солі кальцію; граніт – на 60% і більше – це силікати, тобто “Скло”. Штучний камінь виготовляється як з дробленого мармуру, так і з кварциту – дуже твердого матеріалу.

Фактор №3 – Термостійкість

Нещодавно довелося спілкуватися з людьми, які змушені були шукати граніт схожий на штучний камінь. Вони просто машинально поставили розпечену сковорідку на стільницю з полімерного каменю – і вона залишила незгладимий коричнево-чорний слід на стільниці.

Що стосується граніту і мармуру, то їх термостійкість приблизно однакова: термообробка граніту – надання йому шорсткою поверхні відбувається при температурах від 1000 град за Цельсієм. Так само і мармур – інертний до найвищих температур.

Що стосується штучного каменю, то однозначно можна стверджувати, що якщо такий матеріал зроблений на основі акрилових, епоксидних або поліефірних смол то його термостійкість – не вище 200 град.

Фактор №4 – Світлостійкість

Що таке світлостійкість і як її перевірити? Питання технічно складний, проте, на побутовому рівні ми не раз бачили, як наші улюблені шпалери змінюють колір на ділянках, де вони схильні до потрапляння прямих сонячних променів. Те ж може статися і з кам’яним матеріалом. Ви напевно бачили потьмяніли від часу і сонця мармурові фасади.

Особливо фото-старіння піддається мармур яскравих кольорів: зеленого, червоного. Так само не забуваємо, що більшість видів мармуру в процесі виробництва покриваються епоксидною смолами – для заповнення поверхневих пустот і зменшення водопоглинання.

Як поводяться епоксидні смоли на сонці (можна легко знайти в інтернеті). Вони досить швидко розпадаються на складові мономери. В результаті такого фото-старіння стільниця з каменю, в якому використані такі смоли тьмяніє.

Велика частина гранітів настільки щільна, що не вимагає полімерної обробки поверхні. А його світлостійкість наочно підтверджують пам’ятники архітектури, і сучасні гранітні фасади.

Фактор №5 – Ціна

Хоча сьогодні цей фактор, напевно потрібно було б поставити на перше місце, але ми оптимісти, і впевнені, що через певний час ми будемо на нього звертати увагу в останню чергу. Як би для нас не елітарної звучало слово МАРМУР, але в Західних країнах граніт з хорошими декоративними властивостями (забарвленням схожою на мармур) коштує дорожче мармурового аналога.

Видобуток гранітних блоків дорожча, в порівнянні з мармуровими, обробляється граніт той же важче. Але !! Ми живемо в країні, з найбільшим запасом граніту в Європі. І за цим, вартість гранітної сировини в Україні є досить низькою. З цієї причини ціна гранітних стільниць в півтора – два рази нижче ціни мармурових стільниць.

Вибір за вами. Наші виставкові салони каменю до Ваших послуг – для того, що б ви могли зробити правильний вибір

.Київ +38 (067) 340-86-56
Львів +38 (097) 907-31-49
Одеса +38 (067) 31-31-346

Call Now Button