Головна » Каміни – історія походження

Каміни – історія походження

Каміни – історія походження

 

Камін – являє собою споруду з цегли, каменю або металу, призначеного для безпечного розпалювання вогню. Каміни використовуються для опалення приміщення, створюють релаксуючу атмосферу, а також є частиною вишуканого інтер’єру.

Насправді, якщо глянути в історію, то побачимо, що окремі місця для вогню люди будували ще з доісторичних часів. Докази таких доісторичних камінів вчені находять по усіх п’яти населених континентах нашої планети.

Каміни з камня

Доісторичні каміни

Докази таких доісторичних камінів вчені находять по усіх п’яти населених континентах нашої планети. Звичайно це не був камін в нашому теперішньому розумінні, але це дає уявлення про їх виникнення і розвиток.

Фактично це була яма в певному місці печери, обгороджена каменем для безпечного використання вогню. Пізніше такі каміни (ями) з каменя, почали робити в тогочасних хатинах.

Зазвичай його розміщували в центрі такого житла. Зрозуміло, що ні про який інтер’єр тоді мова йти не могла, тому такі каміни використовувалися сугубо в цілях обігріву і готування їжі.

Недоліком ранніх критих ям вогню було те, що вони виробляли токсичний і/або дратівливий дим всередині житла. Згодом ями вогню перетворилися на підняті вогнища в будівлях, але вентиляції диму залежали від відкритих вікон або отворів в дахах.

Середньовічні каміни

В середньовічному великому залі, як правило, було розташоване вогнище в центрі,  де відкритий вогонь горів з димом, що піднімається на вентиляційний отвір в даху. Тоді ж і вигадали жалюзі. Вони були розроблені для того, щоб вентиляційні отвори на даху можна було закривати або відкривати щоб дощ і сніг не потрапляли в середину. Пізніше були винайдені димарі. Звичайно це сталося в Північній Європі в 11-му або 12-му століттях і в значній мірі була вирішена проблема вентиляції диму на зовні. Вони дозволили ставити каміни в декількох приміщеннях будівлі і не в центі, а біля стіни. Слід зазначити, що такі каміни з димарями не увійшли до загального вжитку негайно. Основна причина, що такі споруди були досить дорогі та й передбачати їх треба було заздалегідь, до початку будівництва.

18-е століття побачило дві важливі події в історії камінів. Бенджамін Франклін розробив конвекційну камеру для каміна, що значно поліпшило ефективність камінів і дров’яних печей. А в кінці 18-го століття, граф Румфорд розробив камін з високою, неглибокою топкою, яка краще працювала при втягування диму і з будівлі. Дрібна конструкція також значно покращила кількість променевої теплоти в приміщенні.  Дизайн Румфорда є основою для сучасних камінів.

Сучасні каміни мають різну теплову ефективність, в залежності від складності конструкції. Вони бувають відкриті, закриті, електричні.

На теперішній час є такі основні типи камінів:

 • англійський (закритий, розташований у ніші)
 • відкритий (швейцарський, розташований посередині помешкання)
 • напіввідкритий (поряд зі стіною приміщення, але конструктивно зі стіною не пов’язаний)
 • камін Румфорда
 • Камін з водяною сорочкою
Середньовічний камін

Наша компанія працює в каменеобробній галузі і зокрема, виготовляє камінні портали з натурального каменя. Для виготовлення таких порталів використовується зазвичай мармур, рідше вапняк, пісковик, комбінація мармуру з гранітом.

Граніт для виготовлення камінних порталів майже не використовується, оскільки відсутній попит на такі портали. Хоча даремно, оскільки граніт міцніший, довговічніший, не потребує спеціального догляду та й дешевший. Однак через незначну кількість світлих відтінків не є популярним в даному сегменті каменеобробної галузі.

Також історично склалося, що в країнах де почали робити портали з натурального каменя для камінів використовували мармур, оскільки він простіший в обробці та й родовищ гранітів у Західній Європі не багато.

Ще кілька років тому каміни з натурального каменя, в основному, були елементом декору в будинку. Тому, зазвичай, мурувався відкритий камін, який потім облицьовувся мармуром. Для будівництва відкритого каміну рекомендовано використовувати червону цеглу, нормально опалену, з плоскими гранями, правильної геометричної форми.

При постукуванні така цеглина має видати чистий високий звук. Слід ретельно і уважно віднестися до вибору такого матеріалу, адже треба витримати кладку з товщиною швів 3-5 мм, для міцності конструкції.  Якщо використовувати недопалену цеглу, то така конструкція буде не довговічна.

Також можна використовувати тугоплавку цеглу, шамотну цеглу. Такі каміни дають лише променеве тепло і не використовуються в сучасних умовах для опалення приміщення, оскільки ККД дуже малий. Але як елемент декору, місце релаксації – це чудовий вибір.

В теперішній час дорогих енергоресурсів найчастіше використовують так звані закриті топки. Зазвичай для виробництва використовується чугун. Готові закриті камінні топки багато в чому успадкували конструкційні особливості, властиві традиційним відкритим камінним топок з кам’яної кладки. Однак, внесення низки удосконалень дозволило як підняти ККД до 70-80%, так і поліпшити пожежобезпечність і зручність експлуатації.

Сучасний рівень розвитку технологій виробництва камінних топок обумовлює наступні елементи конструкції закритих камінних топок:

 • камера згоряння
 • отвір димоходу
 • дефлектор (зуб)
 • дверцята з жароміцних керамічним склом
 • ящик для золи
 • решітка
 • система управління подачею первинного повітря

Також, в камінних топках можуть бути присутніми наступні елементи конструкції:

 • радіаторні пластини, для збільшення теплової потужності
 • канали подачі вторинного повітря
 • система захисту скла від кіптяви ( «чисте скло»)
 • механізм вертикального підйому дверцят, або гільйотина
 • отвір для підведення зовнішнього повітря
 • водяний контур для підключення до системи центрального опалення

 

Наша компанія пропонує портали з мармуру в таких областях України, як Львівська, Івано-Франківська, Закарпатська, Чернівецька, Волинська, Одеська, Херсонська, Запорізька, Рівенська, Черкаська та інші.

Замовити камін у нас Ви можете за телефонами.

Перегляньте список усіх виробів з натурального каменю у нашому каталозі.

Call Now Button