Головна » Металеві сходи – як облицювати мармуром або гранітом

Металеві сходи – як облицювати мармуром або гранітом

Металеві сходи – як облицювати мармуром або гранітом?

Яким повинен бути будинок нашої мрії? – Надійним і красивим – це перш за все, а вже потім сусідові на заздрощі! Якщо в будинку Вашої мрії більше одного поверху, то напевно в ньому є сходи. Вони можуть бути бетонні, дерев’яні, а можуть бути і металеві.

Про переваги останніх не будемо – просто припустимо, що вони є і їх потрібно облагородити. Або як мінімум в ідеалі зробити перлиною всього будинку – так щоб друзі зойкнули!!

Ваші будівельники нарешті зробили металевий каркас Вашого майбутнього дизайнерського шедевра. Піднімаючись по ньому з першого на другий поверх Ви з трепетом в ногах відчуваєте, як в такт Вашої ході вібрують усі сходи – це кінець, подумав би людина, яка не так багато, як Ви витратив часу на спілкування з будівельниками. І взагалі, що робити з цими іржавими не рівними куточками і швелерами?

Можна облицьовувати металеві сходи плиткою, – а раптом відвалиться, або потріскається, адже тонка, і вібрації – нашіптує хтось всередині. Можна деревом – а раптом буде як в старому доброму фільмі з собакою Баскервіллі – твердить все той же голос. А може мармуром – це ж товстенний пачка грошей, і не зрозуміло чи витримає такої ваги ця залізяка – твердить все той-же зануда.

Кілька тижнів роздумів, порад з друзями, фахівцями, походів по різних сходовим, плитковим і дерев’яним фірмам – і ось воно рішення: або плитка, або дерево, або камінь, або просто пофарбувати ….

Припустимо наш досвід і аргументи у вигляді трирічної гарантії за договіром, приємною ціни в порівнянні зі сходами з дуба, і дещо чим Вас переконали облицювати Вашу металеву драбину мармуром або гранітом. А що буде з вібрацією, і тим більше, як бути впевненим, що все вийде?

                Почнемо з технічних дрібниць і фізичних тонкощів нашої майбутньої сходи з каменю на металевому каркасі:

Вібрації:

  • Вібрації, що не дивно, зникають – доведено на практиці! Чому? Відповідь: камінь для ступенів – це граніт або мармур товщиною 3 см, який важить 81 кг / м2. Стандартна ступінь має довжину 120 см і ширину 35 см – важить вона при цьому – 34 кг. Стандартний сходовий марш – це 10 ступенів, тобто 340 кг. Додамо сюди вага пріступців – половина маси ступенів – один сходовий марш додасть в масі половину тонни! А ще є сходовий майданчик, і другий марш в 10 ступенів: разом – близько 1300 кг мармуру або граніту. Ваша хода вібрує металеві сходи – це маятник, який Ви розгойдуєте ногами, і інерцією свого тіла. Але маятник ми збільшили на 1300 кг – більш ніж в 10 разів більше нашого тіла, і це за умови, якщо часто заглядаємо в холодильник! Спробуйте розгойдати такий маятник!

Вага конструкції:

  • Чи не занадто – 1300 кг? В основі сходів, як правило швелер або двутавр, які працюють на розтягнення – дізнавшись номер швелера, на якому змонтована Ваша сходи, і заглянувши в довідник на цю тему – Ви переконаєтеся, що 1300 кг для нього це не навантаження.

Матеріали і клей:

  • А не по-відвалюється? Може – якщо не правильно клеїти, чи не правильно підібрати клей! А підібрати дуже просто: з одного боку, у Вас граніт або мармур, з іншого – метал, обов’язково знежирений. Потрібен клей, на якому буде написано, що він має адгезію – тобто добре прилипає і до металу, і до каменя. Як правило, це поліуретанові клеї, якими ми користуємося у своїй практиці. Якщо хочете поекспериментувати з клеями на основі цементу – ще раз прочитайте що виробник написав на упаковці – і не кажіть, що ми не попереджали.

Підступені:

  • Що робити з приступців -адже там просто дірка вниз? Вирізаємо підступені з того ж матеріалу, або з іншого – із задоволенням увічнимо Ваш творчий порив, і фіксуємо на той же поліуретановий клей. Він має залишкову пластичність – гнучкість після полімеризації (застигання). З цієї причини подступени ні куди не падають, навіть при тих малих залишкових вібраціях, які Ви вже не відчуваєте

Зовнішній вигляд:

  • Красиво, аж не віриться! А що робити зі швами – якісь вони чорні? Заповнити – але не звичної всім затіркою для плитки, анейтральним силіконом. А можна затіркою? – Можна, але через деякий час шви будуть знову порожніми і чорними – висипається. Так як вібрацій ми не відчуваємо, а вони є – як тушканчик в степу. А чому силікон нейтральний? Силікон на основі оцтової кислоти – з запахом оцту, може залишити на мармурі або граніті жирні плями – на вічно!

Технологія:

  • І що – прямо як залізобетонні будуть? В основі залізобетонної сходи звичайна арматура, набагато тонше ніж ті жахливі швелери, яких вже не видно. Далі каркас з арматури заповнюють гранітним щебенем, піском і цементом. Вага цього наповнення набагато більше 1300 кг. І знову за рахунок металу і граніту, і значною маси не вібрує під нами як сітчаста ліжко в піонер-таборі.

Гранітні або мармурові металеві сходи – ціна питання? Якщо у Вас є креслення сходів, або ж змонтований сам каркас – чекаємо Вашого дзвінка.

Київ +38 (067) 340-86-56
Львів +38 (097) 907-31-49
Одеса +38 (067) 31-31-346

Call Now Button