Головна » Церковний престол з мармуру — Львів, 2012

Церковний престол з мармуру

Престол з мармуру Milas Pearl та мармуру Rosso Alicante встановлений в УГКЦ Воскресіння Христового міста Дрогобич.

Престол — це стіл, що знаходиться в середині вівтаря, освячений архієреєм для вчинення на ньому Євхаристії. Являє собою місце таємничого присутності Ісуса Христа. Ставати перед престолом, так само як і доторкатися до нього дозволяється виключно священнослужителям.

Престол та тетрапод має наступне символічне значення:

  • Чотири сторони: сторони світу, пори року, періоди доби, тетраморф (істоти з бачення Іоанна Богослова);
  • Чотирикутна форма: Четвероєвангеліє;
  • Гроб Господній.

Якщо над престолом або тетраподом встановлюється покров (ківорій), то він символізує небо, а сам престол землю на якій постраждав Ісус Христос. Часто в центрі ківорію над престолом поміщають фігурку голуба, що символізує сходження Святого Духа.

Для даного престолу та тетраподу була вибрана контрастна гамма білого та червоного кольорів, які повторюють загальну кольористику інтер`єру храму. Композиційно колони розміщені в два ряди — зовнішні чотири колони більш масивні, на них опирається верхня плита; вісім менших колон підтримують внутрішню форму. Але функція колон зовсім не конструктивна в даному об`єкті, а скоріше декоративна, тому що монтаж конструкції здійнювався на основі металевого легкого каркасу. Такий спосіб установки престолу виключає зовнішнє навантаження на декоративні елементи і означає його довговічність.

Проектував та реалізовував Юрій Опанович (керівник Львівської філії ГРАНЕКС), тел. 097-907-31-49

Call Now Button