Головна » Установка підвіконня з каменю — поради та рекомендації

Установка підвіконня з каменю — поради та рекомендації

Якщо Ви вирішили самостійно встановити підвіконня з мармуру або граніту у себе вдома, ми будемо раді виготовити для Вас підвіконня з каменю, і поділитися власним досвідом по їх установці.

Весь процес монтажу кам’яних підвіконь від початку до кінцевого результату можна розділити на три етапи:

 1. Зняття розмірів віконного прорізу.
 2. Побудова ескізу підвіконня та його замовлення.
 3. Монтаж готового виробу з мармуру або граніту.

Зняття розмірів віконного отвору

Віконні отвори, або як ще їх називають — віконні портали бувають простими, коли вертикальні укоси паралельні один одному (мал1). Або розкриваючимися, коли площині укосів утворюють певний просторовий кут (мал2). Також перед вимірами та побудовою ескізів підвіконь з каменю необхідно визначитися з двома величинами: фронтальне нависання — величина n (мал3) і бічні нависання — величина f (мал4).

Фронтальне нависання кам’яного підвіконня над основою може бути будь-яке, проте варто враховувати розташування штор, зручність в експлуатації та рекомендації теплотехніків, які наполягають на тому, що підвіконня може закривати не більше половини ширини опалювальної батареї. В іншому випадку, через порушення циркуляції повітря можливо запотівання нижньої частини вікна.

Бічні нависання підвіконня з мармуру при самостійному монтажі рекомендуємо робити не більше 3 см.

У разі простих віконних порталів, підвіконня з каменю будуть являти собою прямокутники заданої товщини. В облицюванні розкривного віконного прорізу мармурове або гранітне підвіконня матиме форму трапеції або багатокутника.

У варіанті облицюванні каменем простого віконного порталу маємо довжину l та ​​ширину h основи (мал1) для кам’яного підвіконня. У другому ж випадку матимемо три розміри — висоту трапеції h, довжину верхньої l-1 і нижньої l-2 основ.

Буває, в разі якщо менша основа відрізняється від нижньої менш ніж на 4 см, а бічні нависання підвіконня з каменю не більше 3 см, то трапецієподібну форму можна спростити до прямокутної.

Якщо ж ви маєте велику величину зазначених параметрів, і все ж вирішили для надійності спростити форму — приготуйтеся до більш трудомісткого процесу монтажу.

Отже, після зняття розмірів з простого віконного порталу ми маємо чотири величини, які визначають розміри майбутнього підвіконня з каменю. Довжину його визначає сума довжини основи l і подвоєна сума бічних нависань f, або висловлюючись формулою: L = l + 2f де L — довжина підвіконня з каменю. Ширину мармурового підвіконня визначає формула: H = h + n.

Варіант з кам’яним підвіконням для розкривного віконного порталу, та розрахунком його габаритів розглянемо на прикладі наступного необхідного етапу монтажу підвіконь з натурального каменю.

Побудова ескізів підвіконь з каменю

Для чого необхідно креслити ескізи, навіть на такі прості вироби з каменю, як підвіконня? Відповідь проста. Ціна підвіконня з мармуру або граніту вище ніж на пластикові. Установка підвіконня так само більш складний процес, врешті вартість можливої ​​помилки вища. На ескізах (мал2) і (мал5) показано, як розрахувати параметри нашого виробу з каменю у випадку з розкривним віконним порталом. Наводимо формули для розрахунку багатокутного мармурового підвіконня:

 • Ширина підвіконня з каменю: H = h + n
 • Передня основа: L1 = l1 + 2f
 • Задня основа: L2 = l2 + 2f
 • Перпендикулярна частина підвіконня з каменю: S = f + n

Далі, на ескізі наносимо пунктирною лінією на видимих ​​торцях кам’яного підвіконня позначення бажаної фаски. Це і є готовий ескіз на бажаний виріб. Його ви можете надати нам для розрахунків і виготовлення замовлених підвіконь з каменю.

Установка підвіконня з каменю

Перед початком монтажу — відразу ж після отримання замовлених мармурових або гранітних підвіконь необхідно перевірити їх на відповідність вказаним стандартам та узгодженим кресленням.

Після перевірки якості товару можна приступати безпосередньо до монтажу. Перш за все готуємо нішу для підвіконня з каменю: збиваємо зайвий бетон або цеглу, штробимо укоси для заходу бічних граней підвіконня в стіну. Після підготовки ніші установка підвіконня проводиться “насухо”, так щоб:

 • витримати мінімальний шов між віконним профілем і кам’яною плитою (мал3);
 • зробити мінімальний ухил від вікна назовні (1–2 мм на ширину підвіконня) для можливого стікання води, що потрапила.

Далі знімаємо наше гранітне підвіконня, наносимо грунтовку глибокого проникнення, цементно-полімерний клей для натурального каменю, та приклеюємо підвіконня. Якщо в процесі монтажу доводиться наносити товстий шар клею, то потрібно пам’ятати, що маса підвіконь з каменю завтовшки 3 см – 81 кг / м2, а значить він може “попливти” на товстому шарі каменю.

Для запобігання цього рекомендуємо використовувати “маяки” — шматки бетону, цегли або каменю, які будуть спиратися на основу і тимчасово тримати на собі масу кам’яного підвіконня до застигання клею.

Закінчення монтажу

Після закінчення приклеювання необхідно видалити залишки цементного клею з підвіконня, як з лицьового боку, так і з тильної сторони. Після цього натуральний камінь слід ретельно протерти вологою ганчіркою (в місцях попадання клею). Якщо цього не зробити, то після застигання клею на підвіконнях з каменю залишаться цементні плями, які проникають углиб каменю. А ось видаляються такі плями тільки кислотними складами або перешліфовкою.

Після закінчення очищення встановлених підвіконь необхідно провести герметизацію швів між віконним профілем та кам’яною плитою. Перед цією процедурою очистіть шов від залишків цементного клею. Герметизацію необхідно проводити герметиком, який відповідає таким вимогам:

 • має гарну адгезію до ПВХ (віконний профіль) та натурального каменю;
 • є нейтральним (не на основі оцтової кислоти!), в іншому випадку можуть утворитися плями на підвіконнях з каменю.

Після полімеризації герметика, а це мінімум 24 години, можна обробити підвіконня захисними рідинами, які запобігають вбиранню в камінь води та домішок разом з нею — захист від “кави і чаю”.

Цю операцію настійно рекомендуємо проводити останньою, тому що не ясно, чи буде адгезія у герметика до утворившоїся полімерної плівки на поверхні кам’яного підвіконня.

В цілому, установка підвіконня з каменю — процес, який краще довірити спеціалістам з досвідом. Компанія GRANEX залюбки виготовить та установить для вас будь яке підвіконня. Чи то за граніту, чи то з мармуру, лабрадориту, пісковику. Звертайтесь за телефонами:

Call Now Button