Вартість такого пам’ятника – 1800$

Нажаль, в усіх приходить такий час, коли ми змушені попрощатися зі своїми близькими. Пам’ять про них назавжди залишається з нами. Не дивно, що люди хочуть в певній мірі увіковічити своїх рідних, щоб про них пам’ятали не лише старше покоління а й прийдешні. Тому з давніх часів виконуються пам’ятники з каменя. Адже, що може бути довговічнішим за міцний природній граніт?

У 2008-му році наша компанія спроектувала та виконала елегантний пам’ятник у селі Муроване, Львівської області. Використовувався червоний український граніт Крупського родовища та Габро. Класичний кольоровий варіант поєднання чорного та червоного гранітів. Водночас, такий червоний граніт рідко використовується при виконанні пам’ятника з натурального каменя. Причина проста – усі звикли використовувати червоні граніти Лезнінківського або Капустянського родовища. І мало хто знає, що є багато інших варіантів червоних гранітів. А маленькі виконавці не можуть або не хочуть займатися іншими камнями з технічних та інших причин.

Виконання даного пам’ятника було розбито на кілька етапів.

Проектування пам’ятника з граніту

Перед початком проектування, наші спеціалісти виїхали на місце поховання та провели необхідні заміри. Це необхідно зробити, для чіткого і правильного проектування. Здавалося б, для чого на такій задачі проектування? Багато хто думає, що достатньо просто обрати модель. Насправді все трохи складніше. В більшості випадків, пам’ятник межує з іншими, уже готовими. Необхідно витримати лінію, зрозуміти якої висоти, довжини та ширини його виконувати, щоб він не був занадто громіздким або навпаки – малим. Адже, якщо кожен буде робити пам’ятники з граніту як завгодно, цвинтар, як мінімум, перетвориться в «архітектурний бардак». На таких кладовищах, як Янівське, а особливо, Личаківське, що є пам’яткою архітектури, за такими речами слідкують строго. Також, в даному випадку, передбачався подальший благоустрій території навколо надгробка. Тому треба було зрозуміти, яких розмірів повинна була бути дана модель, щоб благоустрій виглядав логічним, а пам’ятник знаходився на правильному місці. Щоб надгробок не був на головах померлих, щоб фундамент не заходив на могили, тощо. Наша компанія підходить до цих питань з повною відповідальністю.

Виконання деталей пам’ятника з граніту

Далі, коли проект був готовий, та погоджений, ми приступили до виконання деталей з граніту. Для реалізації даного надгробка було виконано 24 деталі. Кожна з них була вирізана в необхідний розмір, виготовлено усі фаски (3 типи), підрізані торці під кутом 45 град, полірування торців, тощо. Хочемо зауважити, що наша компанія являється виробником. У нас повний цикл виробництва, від порізки гранітних блоків і до виготовлення найскладніших деталей. Враховуючи деякі моменти, було дуже важливо витримати точність геометрії деталей для пам’ятника. Після того, як усі деталі було виконано, їх було упаковано та підготовлено для транспортування. Портрети та надписи на стелах з габро, були реалізовані художником. Хочемо зауважити, що також їх можна виконувати на станку за допомогою комп’ютера.

Встановлення пам’ятника з граніту

Зараз дуже популярно чи не вкопувати готовий фундамент в землю. Це робиться для здешевленя і пришвидшення процесу встановлення надгробка. Але задайтеся питанням – Ви б зробили собі таке для будинку? Скільки він простоїть? Пам’ятник з граніту робиться на віки. Тому, щоб його не нахилило в одну чи іншу сторону, щоб фундамент не трісну, тощо, ми наполегливо рекомендуємо фундамент заливати. Наші спеціалісти виконали заливку фундамента, використовуючи цемент, пісок, щебінь та арматуру. Також було зроблено опорні стовбці по кутам, глибиною 60 см. Тобто усе навантаження розподіляється рівномірно, а основне навантаження йде на ці стовбці. Це зроблено для того, щоб коли дерев’яна труна прогниє і земля осяде, то пам’ятник не нахилиться. Після встановлення усіх деталей з граніту, було проведено герметизацію усіх швів поліуретановим атмосферостійким герметиком. Естетично, такі шви виглядають трохи гірше, ніж шви оброблені двокомпонентним поліефірним клеєм. Плюс останній при засиханні твердіє і піддається поліровці. Але у випадку пам’ятника з граніту слід розуміти, що він завжди буде в «стресовій ситуації». Перепади температур, вологість, вітри. Поліефірний клей не витримає такого навантаження і посипиться в перший же рік. Тому тут краще трішки пожертвувати естетикою заради практичності. І навіть у цьому випадку, слід розуміти, що час від часу, хоча б один раз в 2 роки слід перевіряти і поновляти герметизацію.

Наша компанія виготовляє та встановлює пам’ятники з граніту у таких областях, як Львівська, Волинська, Івано-Франківська, Одеська, Миколаївська, Чернівецька, Закарпатська, Тернопільська та інші.

Call Now Button