Головна » Габро

Габро (Gabbro)

Текстура темно-сірого каменю Gabbro
Фізичні та технічні властивості каменю Габро
Щільність або об’ємна вага 2950 кг/м³
Водопоглинання 0,11%
Межа міцності при стисненні 2015-2447 МПа
Межа міцності при згині 50 МПа
Стираність 0,58 г/см²
Комерційна назва Gabbro
Родовище Букинське, Кам’янобрідське
Розташування кар’єра Україна, Житомирська область
Тип каменю Габро
Ціна плитки 600×300×20 мм полір. 780 грн/м²

Колота бруківка з Габро

Пиляно-колота бруківка

Пиляно-колота тротуарна плитка з колотими краями

Інтер’єрні сходи

Габро застосовують і всередині приміщень. Ціна такої чорної сходи на другий поверх, включаючи доставку по Україні, становить 3870 грн/м².

Темний камінь можна комбінувати з сірим — Покостівським. Вартість при цьому складе 3270 грн/м².

Габро — абсолютно чорний український камінь

Найпоширенішим декоративним каменем по заляганню і за наявністю діючих кар’єрів, звичайно ж, є габро. Кар’єри габро абсолютно усі розташовані в Житомирській області України. Більше 20 діючих підприємств, з видобутку каменю, працюють на Букінському родовищі, що знаходиться поблизу села Буки Іршанського району. Також цей камінь залягає і в інших районах: Коростишівському, Володарському, Черняхівському. Дуже часто сам габро називають за місцем або населеним пунктом, поблизу якого його видобувають. Від каменеобробників часто можна почути: “місцеве габро”. Це камінь, який добувають з кар’єру прямо в самому Коростишеві. Відповідно для жителів Коростишева він місцевий. Також є Володарське, Кам’янобрідський, Головинське габро, На додачу Шадура — кар’єр поблизу однойменного села. Дуже важливо вміти підібрати сировину під певний тип продукції. Наприклад великі сляби для стільниць з габро неможливо зробити з блоків для бруківки — вони будуть з тріщинами. І навпаки, якщо бруківку робити з великих блоків — для полірованої продукції, то ціна такої бруківки буде захмарною.

Як видобувають Габро?

Цей дивовижно чорний камінь видобувають відкритим кар’єрним способом. На виділеному родовищі габро роблять розкривні роботи: знімають верхній шар землі, глини та іншої не продуктивної породи. По краю кар’єра формують відвал. Потім починається видобуток блоків Габро.

Блок чорного каменю Габро
Блоки чорного каменю Габро
Доставка блоків чорного каменю габро на виробництво

Як обробляють камінь Габро

Спочатку ми розпилюємо блок на окремі сляби:

Розпиляний на сляби блок чорного каменю Габро

Потім сляби габро укладають на полірувальний верстат. З різних родовищ камінь може значно відрізняться. Найбільше відмінності буде помітно саме на полірованій поверхні. На фото нижче ми сфотографували два види полірованого габро.

Габро з Коростишівського та Букинського районів.
Местный чёрный камень габбро с кристалламиБукинское габбро

Як видно на першому фото, в породі присутні великі кристали, тоді як основна маса каменю монохромно-чорна. Це досить вишукано виглядає на стільницях і підвіконнях. Однак, при виконанні гравірування портретів для пам’ятників в цих місцях виходить НЕ чітке зображення.

Також, крім полірування, габро відмінно піддається термообробці і бучардуванню.

Три типу поверхонь чорного каменю габро

Камін, зроблений з чорної колотої плитки ГаброЯк Ви бачите, при поліровці виходить абсолютно чорний колір. При термообробці — сіро-чорний, а при бучардуванні отримуємо світло-сіру поверхню. Також на нашому виробництві ми виготовляємо колоту плитку і бруківку з габро. І ще, полірування можна здійснювати не до кінця, тобто отримувати чорну рівну поверхню, але без блиску. У підсумку, з одного тільки каменя Габро ми отримуємо 5 різних типів поверхні!!

І як використовувати це різноманіття? — справедливо запитаєте Ви! Відповідь проста — поєднуйте один камінь з різними типами поверхні на фасадах і в інтер’єрі. Оцініть камін, виконаний в поєднанні колотого і полірованого звичайного габро.

Фасад з чорного каменю габро - колота "локшина"

Фасад з чорного каменю Габро - соломка колота

Бруківка з Габро

Ми робимо кілька видів бруківки з цього каменя:

  1. Колота бруківка. Мінімум 4 сторони такої бруківки є колотими. Одна-дві не паралельні сторони можуть бути колотими, і це не є браком. Більш того, якщо Вам пощастило купити габро, де є брущкове каміння з мінімум однією стороною пиляною — Вам пощастило! Ціна такої бруківки зазвичай вище, і з неї можна викладати малюнки, які будуть добре читатися на мощенні з колотого Габро.
  1. Пиляно-колота бруківка з габро з двома паралельними пиляними сторонами. Ще її називають «рядовка», так як укладається вона рівними рядами (за рахунок пиляних сторін). Найпопулярніший формат такої бруківки 10×10 см товщиною 5 см:
Бруківка з чорного каменю габро - рядовка 10x10x5
Ціна такої бруківки з габро — 330 грн/м2
  1. Пиляно-колота бруківка, що має чотири пиляні сторони. Її ще у вузьких колах називають “з олівця”. Для її виробництва з блоків каменю спочатку випилюють рівні довгі чотиригранник, перетином 10×10 см — олівці. А потім їх колють, з кроком в 5 см. Таким чином виходить відмінне мощення з рівними рядами.
  2. Пиляно-колота бруківка габро з колотими боками. Її ще називають «французькою». Особливість її в тому, що можна отримати мінімальну товщину – 2см. Це дозволяє використовувати її в мощенні за максимально вигідною ціною. Хоча, товщину в 2 см бажано використовувати тільки в закритих приміщеннях. Оптимальною товщиною каменю для вуличного мощення є 3 см. Найефектнішим форматом при такій технології є розмір 20×10 см. Зовнішній вигляд такої пиляно-колотої бруківки з габро на фото:
Пиляно-колота бруківка з чорного каменю Габро
Французька бруківка з чорного каменю Габро

  1. Повнопиляна бруківка з габро. Це вид особливо популярний для мощення в місцях, де є потреба у абсолютному комфорті для ходіння. Так само зауважимо, що саме цей тип бруківки максимально просто монтується, завдяки абсолютно рівним краях.
  2. Галтована бруківка габро нагадує камінь, який довго лежав на морському дні, або витягнутий з середньовічної бруківки. Ще таку бруківку називають “Старе місто”.

Ціна такої колотої, а потім галтованої бруківки Габро 10х10х5 см — ERROR id1 грн/м2.

Галтована бруківка з чорного каменю Габро
Укладання галтованої бруківки з чорного каменю Габро
Мощення галтованою бруківкою з чорного каменю Габро

Відповіді на типові запитання

Купуйте Габро безпосередньо від виробника!

Call Now Button