Головна » Очищення і догляд за виробами з каменю

Як зберегти довголіття виробів з граніту і мармуру

Полірування граніту

З точки зору експлуатаційних характеристик облицьовування з натурального каменю практично вічне, але для того щоб воно радувало своїм зовнішнім виглядом, за ним необхідний нескладний догляд.

Для збереження декоративності і збільшення довговічності виробів з граніту та мармуру періодично, раз на 50-70 років, потрібно відповідне очищення поверхні або повторна фактурна обробка. Це в першу чергу відноситься до порід середньої і низької довговічності. Зазвичай вироби з цих порід каменю не потребують особливої уваги.

Для повсякденного догляду найчастіше використовуються самі звичайні миючі засоби пропоновані в широкому асортименті у роздрібних магазинах. Крім того існують різні хімічні засоби, що дозволяють довше зберегти натуральний колір і блиск виробів з мармуру та граніту.

Воскові захисні покриття покращують зовнішній вигляд каменя, захищають його в процесі експлуатації і дозволяють мити оброблені кам’яні покриття звичайною водою. Для незахищених кам’яних поверхонь є спеціальні речовини, які не тільки змивають бруд, але і створюють захисну плівку. Існують воскові препарати, які відновлюють блиск злегка зношених кам’яних поверхонь і таких що втратили полірування.

Оcновні типи препаратів по догляду за каменем

 • Сильнодіючий очищувач. Видаляє залишки цементу, вапна, цвілі і інших стійких відкладень з поверхні виробів з граніту, мармуру, кахлю, черепиці і цегли.
 • Очищувач каменю. Для повного видалення будівельного бруду, старих шарів воску, залишків розчину, масел, жирів, сажі, гудрону, фарби, штукатурки з поверхні виробів. Очищенню підлягають такі матеріали: мармур, граніт, травертин, терраццо, цегла, черепиця, черепиця і т.п.
 • Очисник іржі. Для швидкого і легкого видалення плям іржі з поверхні натуральних і синтетичних каменів. Потрапляючи на заіржавілий метал, що знаходиться всередині каменю (підсилювачі, арматура) препарат перетворює іржу, утворюється захисна плівка на тривалий час.
 • Мило для каменю. Спеціальний миючий засіб. При регулярному застосуванні на поверхні каменю виникає захисна плівка. Зберігає колір і структуру натурального і синтетичного каменю.
 • Просочувач для каменю. Містить силоксани. Препарат проникає глибоко всередину каменя, що робить поверхню водонепроникною. Відмінний захист фасадів від дощу і бруду.
 • Захист від бруду. Спеціальне просочення, що захищає від бруду, мастил, жирів і т.п. Для захисту підлог, столів та інших робочих поверхонь з натурального і штучного каменю. Препарат придатний для внутрішнього і зовнішнього застосування, безпечний при зіткненні з їстівними продуктами.
 • Засіб для пломбування каменю (матового, блискучого). Прозоре акрилове покриття, що гарантує тривалий захист, стійкість до води і бруду. Препарат пломбує пори, підсилює колір і структуру каменю. Застосування препарату в подальшому полегшить догляд за станом поверхні. В основному для внутрішнього застосування.
 • Поліруюча рідина. Містить натуральні і синтетичні воски вищої якості. Для захисту будь-яких натуральних і штучних каменів. Дає хороший блиск, протиковзаючий ефект, в разі потреби легко оновлюється.
 • Поліруючі засоби на основі силікону. Препарат чистить і захищає одночасно. Зберігає натуральний колір каменю. Полірування приносить новий блиск підлог, стільниць, підвіконь та ін.
 • Мармурова шпаклівка. Використовується для закладення щілин, великих дірок, моделювання кутів і кромок. Суміш можна підібрати таким чином, що місця стиків будуть невидимі. Рекомендується додавати осколки каменю для імітації кристалічної структури каменя. При необхідності можлива добавка поліефірної кольорової пасти. Легко полірується.
 • Кольорові пасти. Застосовується для підфарбовування прозорих мармурових шпаклівок. Стики і кромки стають невидимими.
Call Now Button