Головна » Бруківка базальтова колота

Бруківка базальтова колота

Найпоширеніший тип бруківки. Ціна колотої бруківки найнижча з усіх видів. Це пов’язано з простотою і низькою собівартістю виробництва. Великі кам’яні брили колються гідравлічними пресами на більш дрібні, а вже більш дрібним, але безформним брилам, які можна виставляти на верстаті вручну, надають правильну форму по заданих розмірах.

Стандартні розміри бруківки: 10×10×10, 5×5×5, 10×10×5 — кожен камінь має лицьову поверхню 10 на 10 см та товщину — 5 см. Точність розмірів при такому способі виробництва +/− 10 мм. Тобто один камінь гранітного мощення може бути розміром 9×9 см, а інший 11×11 см.

Шукаєте, чим вимостити двір? Базальтова бруківка для тих, хто робить один раз і надовго.

Напевно Ви не один раз бачили цементну бруківку з “обсипаним” верхнім шаром, поїдену тріщинами від води і морозу. Власники облицьованої такою бруківкою майданчиків не раз задавалися питанням: і що тепер робити? Швидше за все, тепер необхідно просто замінити покриття на нове. Однак постає питання: яке покриття вибрати, щоб не повторити наявну помилку?

Перед тим, як дати відповідь на проблему — поцікавимося причиною її виникнення. Чому руйнується цементна бруківка? Будь-який матеріал, як відомо, вбирає воду. А вода, в свою чергу, при замерзанні розширюється. За один рік ми можемо спостерігати як вода на нашій бруківці замерзає і відтає більше 10 разів! Варто зауважити, що умовою допуску на ринок бетонних виробів є вдале проходження тесту: замерзання-розмерзання в кількості 50 разів. Це так званий показник F 50. Іншими словами, всі будівельні та споживчі стандарти кричать нам: гарантія на цементну бруківку — не більше 5 років!

Тепер повернемося до коефіцієнта водопоглинання — для якісних бетонів він повинен бути не більше 8%. А це значить, що окремо взята плитка бруківки масою 1 кг при змочуванні водою повинна набрати у вазі не більше 80 грам. Ці 80 грам води і будуть руйнувати Вашу цементну бруківку. Звичайно ж, є спеціальні гідрофобні добавки для бетонів, які знижують водопоглинання в 2–4 рази. Але і залишившіся 2% в найдорожчій та якісної цементної бруківці будуть наполегливо руйнувати Ваші інвестиції.

Досить поширений матеріал — базальт, який залягає в Україні, має коефіцієнт водопоглинання 0,1–0,2%. Іншими словами, базальтова бруківка масою в 1 кг при змочуванні вбирає в себе не більше 2-х грам води, — а це в 10 разів(!) менше ніж найдорожча цементна бруківка. Відповідно і руйнуватися така базальтова бруківка буде в 10 разів довше — до перших ознак зносу не 5, а 50 років!

Як зношується базальтова бруківка? Так само як і цементна — починаючи з верхнього шару. На прикладі штучної бруківки ми бачимо, як руйнується верхній шар, йдуть з дощовою водою верхні піщинки і цемент, який їх пов’язує. Точно такий же процес відбувається і з базальтовою бруківкою. Однак у колотої базальтової бруківки спочатку верхня — лицьова сторона колота, тобто не рівна. В процесі заморожування-розморожування найбільше навантаження будуть відчувати виступаючі нерівності. А значить, і підуть вони першими. Через 5–10 років експлуатації базальтова бруківка буде виглядати більш рівною. Такий ефект називають “старе місто”, який намагаються імітувати виробники цементної бруківки.

І наостанок зауважимо, що сучасні технології видобутку базальту і виробництва з нього базальтової бруківки роблять її ціну такою ж привабливою, як і якісної цементної бруківки.

Ефект того, що з часом штучна бруківка руйнується, а бруківка з натурального каменю стає більш гладкою, ми все можемо спостерігати на вулицях старих міст Європи.

Витрати на базальтову бруківку — це інвестиції. Витрати на цементну бруківку — на жаль, безповоротні витрати.

ВирібРозмірВартість
Бруківка базальтова колота10×10×5 (см)510 грн/м²
Бруківка базальтова колота10×10×10 (см)710 грн/м²
Бруківка базальтова колота20×10×10 (см)860 грн/м²

Колота базальтова бруківка дуже вишукано комбінується з колотим бордюром стандартного формату 10×10×L (на фото). Довжина варіюється в залежності від довжини блоку.

Вартість колотого базальтового бордюру 10×10×L — 20 EUR/м

Можливо Вас зацікавить пиляно-колота бруківка з базальту.

Консультації та замовлення базальтової бруківки:
+39-097-907-31-49; +38-095-500-69-01

Call Now Button