Головна » Стільниця з граніту. Виробництво «GRANEX».

Стільниця з граніту. Виробництво «GRANEX».

З якого матеріалу зробити кухонну стільницю, щоб вона прослужила довше самих меблів?

По порядку з чого складаються сучасні кухонні стільниці:

 1. Стільниця з ДСП з покриттям Це відмінний матеріал, досить бюджетний, але що буде з такою стільницею при тривалому змочуванні водою, або просто при контакті з парою? Відповідь Ви напевно знаєте.
 2. Штучний камінь Матеріал на 80-95% складається з натурального каменю (мармуру, пеку, кварциту, граніту) і на 5–20% склеєний поліефірними або акриловими смолами (полімерами). Теж гідний матеріал для стільниць. За рахунок застосування натурального каменю зносостійкість на висоті, водопоглинання мінімальне. Якщо Ви поцікавитеся технологією виробництва штучного каменю, то виявите характерну особливість — лицьову блискучу поверхню таких агломератів утворює полімерна плівка — гелькоут, або інший полімер, за рахунок нього і досягається нульове водопоглинання. Однак нормальний температурний діапазон для таких полімерних смол не перевищує 90 градусів за Цельсієм. Якщо вище, то швидше за все виїмка — на довгу пам’ять.
 3. Пластикові стільниці Теж відмінний матеріал. Воду не вбирає, подряпин не видно (якщо поверхня матова), якщо трохи поплавиться — заміна не коштуватиме великих грошей. А якщо є бажання поставити один раз і надовго?
 4. Стільниці з натурального дерева Ті, що використовували наші предки протягом століть. Напевно пройшли випробування часом. Однак скільки зараз буде коштувати стільниця з цілісного шматка дуба? Це за умови, що стільниця має ширину не менше 60 см, а на кожне зрубане таке дерево потрібно отримати паспорт і дозвіл на вирубку.
 5. Стільниці з натурального каменю Нічим не гірше, ніж вищеописані. І теж мають свої особливості. Зауважимо, що натуральний камінь має або магматичне походження (граніт, базальт, лабрадорит), або осадове походження (мармур, травертин, пісковик). На сьогоднішній день ми всі звикли до стільниць з мармуру і граніту. А яка різниця? Різниця величезна! Наведу деякі характеристики граніту і мармуру, для розуміння того, наскільки по-різному будуть вести себе стільниці з них.
Гранітна стільниця з жовтого каменю

Твердість за шкалою Мооса

Геніальна і проста шкала: який матеріал можна чим подряпати. Алмаз має позначку 10 — нічим не дряпається, кристал тальку має позначку 1 — дряпається всім, і навіть нігтем. У цій шкалі граніт займає позиції від 6-ї до 8-ї, а мармур — з 3 по 5 ступені. А це означає, що гранітом мармур подряпати можна, а навпаки не вийде. Запрошую до нас в офіс переконається власноруч!

Водопоглинання

Для мармуру і граніту цей показник майже однаковий. Однак не варто забувати, що в основі граніту кристали скла — силікати, а мармур — це осадова порода, на 60–80% складається з кальцитів. Силікати більш хімічно інертні в порівнянні з кальцитами. Вода, з розчиненими в ній речовинами, потрапляючи на поверхню стільниці, яка не захищена спеціальними просоченнями, викликає хімічний контакт. Чим більше хімічно інертний матеріал стільниці, тим надовше її вистачить!

Термостійкість

Теж майже однакова для граніту і мармуру. Але і тут є свій сюрприз! Внаслідок того, що мармур — осадова порода, в ньому часто зустрічаються пори, які під час полірування виходять просто дірками. З цієї причини виробники, і ми теж, заповнюємо ці порожнечі спеціальними поліефірними смолами, які піддаються поліровці і не псують естетику каменю. На превеликий жаль ці смоли розм’якшуються при нагріванні. Граніт, навпаки, щільна порода. Яка в дуже рідкісних випадках потребує обробки смолами. Перші температурні зміни у граніту починаються при впливі на нього газозварюванням 1000 градусів!

В підсумку:

 • гранітну стільницю дуже складно подряпати;
 • стільниця з граніту не схильна до впливу температури, в тому числі й через відсутність в ній органічних смол;
 • гранітна стільниця дуже неохоче вбирає вологу через свій хімічний склад і кристалічну структуру;
 • стільниця з граніту хімічно інертна, але при бажанні зеленкою або йодом можна досягти помітних результатів, випробувано!
 • гранітна стільниця з українського граніту має значно більш приємну ціну, в порівнянні з мармуровим аналогом.

Замовити стільницю з граніту або мармуру з доставкою по всій Україні можна у нас за телефонами:

 • Одеська філія: ☎ 067 31 31 346; ☎ 050 370 22 25
 • Львівська філія: ☎ 032 232 94 69; ☎ 095 500 69 01; ☎ 097 907 31 49
Call Now Button