Головна » Базальт

Базальт

Текстура чорного каменю Bazalt
Фізичні та технічні властивості каменю Базальт
Щільність або об’ємна вага 3000 кг/м³
Водопоглинання 0,06-1,8%
Межа міцності при стисненні 150-250 МПа
Межа міцності при згині 55 МПа
Стираність 0,5 г/см²
Комерційна назва Basalt
Родовище Івано-Долинське
Розташування кар’єра Україна, Рівненська область
Тип каменю Базальт
Ціна плитки 600×300×20 мм полір. 1410 грн/м²

Купити бруківку з Базальту

Стільниці

Стільниця з базальту на білій кухні

Стільниця з натурального базальту
Вартість комплекту деталей стільниці: 5500 грн/м²

Стільниця і мийка з базальту

Мийка з натурального базальтового каменю
Вартість мийки з базальту: 7700 грн/шт

Сходи

Подивіться, як виглядають чорні сходи з базальту. Вартість комплекту деталей становить 4000 грн/м².

Базальт з українських кар’єрів

Так, саме не з одного, а з декількох базальтових кар’єрів ми привозимо блоки до нас на виробництво. Є кар’єри, які видобувають блоки виключно для бруківки. Базальтова сировина для пиляної і полірованої продукції коштує значно дорожче. Всі базальтові кар’єри знаходяться поблизу міста Костополя, в Рівненській області. Видобуток базальту на деяких, найбільш глибоких кар’єрах ведеться з 1928 року. Тоді ця місцевість була в складі Польщі. А село, поблизу якого вівся видобуток і обробка базальту, називалося Янова Долина. Зараз воно називається Базальтове. Однак, химерні шестигранні базальтові блоки видобуваються не тільки в цьому селі.

Старий базальтовий кар'єр
Базальтові стовпи

Як залягає базальт в природі

Для того, щоб зрозуміти чому у базальту така химерна шестигранна форма потрібно знати, як утворювався цей камінь. Базальт — це дуже магматическая порода, що дуже швидко охолола після свого утворення при виверженні рідкої, гарячої магми прямо в воду — в море або океан. Іншими словами, на місці сучасної Рівненської області було море. До слова, на півдні Тернопільської області теж є красиві печери з осадової морської породи.

Сьогодні базальтові кристали-шестикутники залягають під масивним шаром грунту. Довжина таких природних колон може досягати 6-ти метрів у довжину. Однак, в поперечнику перетині, такі блоки не великі. Максимальна висота слябів базальту, з якими нам доводилося мати справу — 70 см.

Діючий базальтовий кар'єр
Видобуток базальту
Розробка базальтового кар'єра

Що ми виготовляємо з базальту

З слябів цього дивовижного каменю виходять прекрасні чорні базальтові стільниці. Цю шестигранную форму базальтових блоків можна чудово використовувати в ландшафтному дизайні. Якщо їх розпиляти не вздовж, а впоперек — наче нарізати сосиску кільцями, то вийдуть чудові плити мощення з базальту. Периметр їх не регулярний — по боковій поверхні блоку, але в цьому і вся родзинка! При мощенні такими плитами, проміжки між ними залишають для зеленої трави — дуже ефектно.

Чудовим і елегантним матеріалом є також і повністю пиляна базальтова бруківка. Ми виробляємо її товщиною 5 і 3 сантиметри. Пятисантиметровий базальт можна укладати на динамічну (НЕ жорстку) основу з гранвідсіву. Базальтова бруківка товщиною в 3 см обов’язково потребує бетонну основу. Однак, на наш погляд, найелегантнішою є пиляно-колота бруківка з базальту. Верх її розпилений і термооброблений, боки — колоті. Вид при укладанні — фантастичний: Ви отримуєте шарм старого Європейського міста (за рахунок рваного шва) і абсолютно рівну і приємну для ходьби поверхню.

Термооброблений базальт
Пиляно-колота базальтова бруківка
Базальтова бруківка в контейнері

Як ще можна обробити базальт?

  • термооброблений базальт — з нього роблять сходини, бруківку, плитку для інтер’єрів і плити мощення;
  • колотий базальт — це фасадна плитка (соломка), бруківка різних типів, колотою буває і фаска на виробах, фасадні плити — скеля (“скала”);
  • полірований базальт — плитка для підлоги, підвіконня, сходини, стільниці;
  • шліфований базальт за кольором такий же, як і полірований, однак не такий слизький і без блиску. З цієї причини з нього роблять усі вищеперелічені вироби.
Базальтові блоки

Відповіді на типові запитання

Call Now Button