Корецький граніт Rosa Raveno (Жадківський граніт)

Текстура червоного граніту Rosa Raveno
Фізичні та технічні властивості Жадківського граніту
Щільність або об’ємна вага 2695 кг/м³
Водопоглинання 0,15%
Межа міцності при стисненні 212 МПа
Межа міцності при згині 13,7 МПа
Стираність 0,32 г/см²
Комерційна назва Rosa Raveno
Родовище Корецьке (Жадківське)
Розташування кар’єра Україна, Рівненська область
Тип каменю Граніт
Ціна плитки 600×300×20 мм полір. 1030 грн/м²

Родовище цього червоного граніту знаходиться в Корецькому районі Рівненської області, поблизу села Жадківка. З цієї причини, цей граніт часто називають Жадківка, або Корецький. Насправді у нього є офіційно зареєстрована торгова марка – ROSA RAVENO. Колір цього граніту від насичено-червоного з чорними вкрапленнями до світло-червоного і рожевого. Він відмінно термообробляється, при цьому колір граніту зміщується в бік рожевого. Так само ми виробляємо продукцію з гладкою шліфованою поверхнею – яка блищить і не така слизька, як полірована. Колота поверхня цього червоно-рожевого граніту в бруківці або колотій плитці здатна ефектно прикрасити будь-який фасад.

Бруківка з Жадківського граніту

Сходи з Жадківського граніту

Вартість таких сходів становить 3940 грн/м².

Фізико-механічні властивості Корецького граніту

Зауважимо, що ці властивості дуже важливі при проектуванні фасадів, сходів і облицювання з граніту. Видима середня щільність граніту з Корецького родовища визначається відповідно до EN 1936. Для цього, в сертифіковану лабораторію, подаються кілька зразків каменю розміром 50х50х50 мм з пиляною поверхнею. Середня видима щільність цієї породи — 2695 кг/м³.

Лабораторні випробування на відкриту пористість граніту з Корецького кар’єра показали результати в 0,41% за обсягом.

Водопоглинання

Це, мабуть, один з найважливіших експлуатаційних показників граніту. Він безпосередньо визначає і морозостійкість фасадних плит та мощення. А також стійкість стільниць з цього граніту до забруднень, які проникають в поверхню каменю разом з водою. Для визначення рівня водопоглинання використовувалися також зразки Корецького граніту розміром 5х5х5 сантиметрів. Тестування зразків відповідно до EN 13755 показало відмінний результат для цього будівельного каменю – 0,15% за масою, при атмосферному тиску. Для порівняння: звичайний керамічна цегла має водопоглинання на рівні 5-8%!

Абразивна стійкість

Цей показник дуже важливий для матеріалів, які використовуються для мощення або облицювання підлоги. Тобто всюди, де є абразивне навантаження на граніт. Абразивна опірність, або стійкість, показує, скільки мм³ втратить матеріал при проході по заданій площі 1 мільйона перехожих. Тестування проводилося відповідно до EN 14157. Для цього було взято зразок Корецького граніту, розміром 70х70 мм і товщиною 30 мм. Лабораторні тести показали середнє значення на рівні: 5600 мм ³ / 500 мм ². Це означає, що при проході по випробуваному зразку 1-го мільйона людей він зменшив свою товщину всього на 1,2 мм. Це відмінний показник!

Тести на визначення міцності при стисненні

Тестування на міцність проводять за двома напрямками: на виявлення межі міцності на вигин, і межа міцності на стиск. Межа міцності граніту на вигин встановлює межі руйнування породи при навантаженнях, що вигинають: сходи з каменю, плити мощення, під якими частково відсутня підстава. Граничне значення тиску при стисненні – показує, яке максимальне навантаження може нести випробуваний зразок граніту, при наявності твердої основи під ним.

Межа міцності при стисненні

Цей тест проводиться відповідно до EN 1926. Для цього використовувався зразок ЖАДЬКІВСЬКОГО граніту 50х50х50 мм. Тестування показало, що зразок руйнується при тиску 212 МПа при одноосьовому стисканні. Це означає, що на поверхню зразка граніту 5х5 см прес тиснув з силою, еквівалентній 53 тоннам !!! І тільки при такому колосальному навантаженні зразок граніту зруйнувався.

Тест на стиск після 56 циклів заморожування-відтавання

Відповідно до EN 1926 зразки граніту Rosa Raveno, розміром 50х50х50 мм спочатку заморожуються – розморожуються 56 разів (за правилами випробувань EN 12371). Потім проводяться випробування на гідравлічному пресі. Це тестування показало, що ЖАДЬКІВСЬКИЙ граніт після 56 циклів заморожування-розморожування має максимальне навантаження при одноосьовому стисканні – 198 МПа. А це 49,5 тонн на площу 5х5 см.

Визначення межі міцності на вигин

Тестування проводилося відповідно до EN 12372. Для цього були використані 10 пиляних зразків Корецького граніту розміром 300х50х50 мм. Випробування проводилися методом концентрованої навантаження. Середнє значення згинальної напруги дорівнювала 13,7 МПа. При цьому стандартна девіація отриманих значень склала 0,39 МПа. Мінімальне значення руйнівного тиску на 10 зразках склало 13,2 МПа.

Межа міцності на вигин після 56 циклів заморожування-розморожування

Це тестування проводиться так само зі зразками розміром 300х50х50 мм. Відповідно до EN 12371, 10 зразків граніту спочатку заморожуються і потім він відтаює 56 раз. Потім, за правилами стандарту EN 12372 проводяться випробування на сприйнятливість згинаючих навантажень. Ці випробування показали, що для Корецького граніту, після впливу на нього 56 циклів заморожування і відтаювання, середнім граничним руйнівним тиском на вигин є 12,2 МПа. При цьому середнє відхилення значень по 10-ти зразків склало 0,46 МПа.

Тестування на морозостійкість

Визначення морозостійкості граніту Rosa Raveno проводилося за тими ж 10-ти зразків, формату 300х50х50. Всі тестові процедури проведені відповідно до стандарту EN 12371, тест А. Показник морозостійкості говорить про те, наскільки міцність і візуальні якості каменю погіршаться після 56 циклів заморожування і подальшого відтавання, після витримки зразків у воді.

Як показали два попередніх тести, після проходження 56 циклів випробування морозом, показник граничної міцності на вигин зменшився з 13,7 МПа до 12,2 МПа. Це означає, що гранична міцність на вигин зменшилася на 10,9%. Середня втрата маси по десяти зразкам склала 0,8 грам. Врахуємо, що первісна маса зразка ЖАДЬКІВСЬКОГОграніту була: 0,3х0,05х0,05х2695 = 2021 грам. Тоді середня втрата маси після тестування холодом склала: 0,8 / 2012 = 0,04%.

Петрографічний аналіз

Для магматичної породи – граніту такий аналіз проводиться відповідно до стандарту EN 12407. Він показав наявність характерних високоміцних мінералів у складі граніту Rosa Raveno. Результати аналізу представлені в таблиці.

Мінерали / Кристали Основні компонентиОб’ємний %
Кварцит30
Плагіоклаз альбіт6
К-Польовий шпат К[AlSi₃O₈]47
Біотит7
Амфіболь8
Домішки (апатит, драг метали, циркон)2

Відповіді на типові запитання

Call Now Button