Граніт Одеса

Куди прямує людина, вперше потрапив до Одеси – звичайно ж на Дерибасівську і її гранітну бруківку! Ні 200 років історії, ні війни, і навіть Пролетарі усіх країн, слава богу – не зашкодили одній з головних прикрас міста!

Коли з’явився граніт в Одесі?

У першій половині 19 століття в Одесу, на запрошення міського голови, прибувають італійські майстри – каменотеси. Їх основним завданням було перетворення “пильної Одеси” в справжнє Європейське місто. А пил в основному йшла від доріг. Вони були грунтовими, іноді з дощатими настилами. Завдяки саме Італійським робочим, в Одесі з’являються гранітні мостові:

-Пушкінська, яка раніше звалась Італійська,

–  La strata Ribas – яку сьогодні ми знаємо як Дерибасівську.

Уже пізніше граніт з’являється на Французькому і Італійському бульварах, на вулицях Ніжинській і Льва Толстого. Спочатку це були вулиці, мощені досить важкими гранітними камінням, яке було привезено до Одеси з берегів Південного Бугу – сьогодні це Миколаївська область.

Мало хто знає, що Потьомкінські сходи, раніше – сходи Миколаївського бульвару, спочатку була зроблена з Італійського вапняку. Через невідповідність властивостей цього каменю наших природних умов: сильна вологість в зимовий період і наявність морозів, сходи прослужила менше 100 років. І це, незважаючи на те, що кожна сходинка була виготовлена ​​з цільного шматка каменю товщиною не менше 15 см!

У 1933 році була проведена масштабна реконструкція споруди: всі щаблі були замінені на гранітні, які в даний момент і радують нас первозданною красою. З цього моменту головні сходи Одеси стають гранітними. До речі, попередній їхній

Гранитная мостовая

вид добре видно в кадрах знаменитого фільму “Броненосець Потьомкін”, який було знято в 1925 році – за 7 років до масштабної реконструкції.

Як сьогодні використовують граніт в Одесі

пиленная гранитная брусчатка в Одессе

Завдяки грамотним архітектурним рішенням і правильним міським інвестиціям в громадську інфраструктуру тротуари виконуються з використанням гранітних плит мощення. Бордюри, які встановлюють в центрі Одеси, також виконані з граніту Українських родовищ. Відмінно виглядає і Одеський міський сад: гранітні плити мощення різних форматів і кольорів гармонійно викладені в єдиний візерунок. Бордюр з червоного Капустянського граніту точно і надійно задає форму клумби.

Нові ландшафтні парки Одеси: “Стамбульський” і “Грецький” так само не обійшлися без граніту. Сказати по правді, якби в цих парках була застосована звичайна цементна бруківка та бетонні сходи, то навряд чи ці місця користувалися б такою популярністю у одеситів. Особлива вишуканість відчувається в місцях зіткнення нового мощення і бордюрів з позаминулого століття. Зауважимо, що жоден цементний бордюр не протягне 150 років! Тут добре видно наскільки прекрасним може бути поєднання колотої бруківки і пиляних плит мощення, виконаних з одного каменю.

Де можна купити граніт в Одесі?

Компанія GRANEX так само доклала зусиль для створення сучасного і комфортного вигляду Одеси за допомогою граніту. Один з останніх масштабних проектів, виконаний нашими майстрами прикрашає фасад житлового комплексу за адресою Французький бульвар 2. Будинок побудований нашими клієнтами, будівельною організацією з 20-ти річною історією – компанією ЗАРС. У цьому проекті ми доклали максимум зусиль, щоб розкрити всю красу Українського граніту. Зауважимо, що на 2018 рік це єдиний гранітний фасад в Одесі, виконаний в такому кольорі. Тут вдало поєднуються різні типи поверхонь каменю: термооброблена і полірована.

Відмінно демонструється можливість виконання фасаду, вхідних сходів і підвіконь в єдиному колірному полі. Верхня гранітна накривка на фасад виконана з кам’яного масиву товщиною 12 см і прикрашена складним багаторівневим полірованим профілем. Підвіконня і сходи облямовані однаковою полірованої фаскою, з тією лише різницею, що підвіконня повністю поліроване, а сходи мають шорстку -протисковзаючу поверхню. Якщо Ви вже вирішили купити граніт, в Одесі нас можна знайти за адресою: контакти. Ознайомитися з асортиментом гранітних виробів, які ми виробляємо можна в розділі: Вироби з граніту.

гранитная брусчатка в Одессе